SEC Davası Bittikten Sonra Ripple Halka Arzının 100 Milyar Dolara Ulaşmasını Bekliyor

sec davası
sec davası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uzun süren yasal çatışma sona ererken, dalgalanma Kripto dünyasının önde gelen oyuncularından biri olan , finans camiasında heyecan dalgaları yaratıyor. 

Ripple’ın Halka Arzı 100 Milyar Dolar Değerinde Olabilir

Firmanın ilk halka arzı (IPO) olasılığı, ünlü avukat ve XRP meraklısı John Deaton’ın Good Morning Crypto ile ilgili yakın tarihli bir konuşma sırasında anlayışlı yorumlar sunmasıyla hararetli bir tartışmayı ateşledi .

SEC davası başlamadan önce, Ripple zaten bir halka arzın yolunu açıyordu . Deaton’a göre, şirketin SEC’e galip gelmesi durumunda, bir halka arz yalnızca öngörülebilir değil, aynı zamanda önümüzdeki on iki ay içinde gerçekleşebilir.

Ripple’ın dahili değeri, üçüncü yatırımcı serisinden hisseleri geri satın aldığında 15 milyar dolara sabitlendi. Bu tahmin, Ripple’ın 45 milyar XRP jetonuna sahip olmasına bağlıydı . Deaton, XRP’nin değerinin token başına 2 dolara çıkması durumunda, Ripple’ın değerlemesinin şaşırtıcı bir şekilde 100 milyar dolara fırlayabileceğini tahmin etti.

Bu, Ripple’ı şu anda 15 milyar dolar olan Coinbase’in mevcut piyasa değerini geçmeye itecektir. Deaton’ın bakış açısına göre, Coinbase’in değeri, kısmen kripto para piyasası üzerinde beliren düzenleyici opaklık nedeniyle hafife alınıyor.

Hukuki İkilemler ve Pazar Etkileri

Ripple’a destek veren bir başka saygın avukat olan Jeremy Hogan, Ripple’ın SEC ile yasal yüzleşmesi bağlamında XRP’nin tartışmalı “ikincil piyasa satışlarını” ele almanın önemini vurguladı.

Hogan, XRP’nin sınıflandırmasının – doğası gereği bir menkul kıymet olup olmadığı – netleştirilmesi gerektiğinin altını çizdi çünkü bu belirleme, XRP’nin borsalardaki potansiyel yeniden listelenmesini ve nihayetinde davanın nihai kararını kaçınılmaz olarak etkileyecektir.

Davacının menkul kıymetler konusunu açıkça gündeme getirmemesine rağmen Hogan, çeşitli senaryoların ikincil satış konularını aydınlatabileceğini ve yargıcın kararını etkileyebileceğini öne sürüyor.

Yakın tarihli bir kararda, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi, sözde Hinman konuşmasıyla bağlantılı belgeler ve e-postalarla ilgili bir anlaşmazlık konusunda Ripple Labs’ın yanında yer aldı. Bu olayın, SEC’i kamuya açık konuşma sorumluluk reddini düzenlemeye sevk ettiği ve yetkililer tarafından yapılan yorumların onların resmi rollerini temsil ettiğini açıklığa kavuşturduğu tahmin ediliyor.

Feragatname: Bu makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir!

Ayrıca Kripto Para Analizleri ve Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

 

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!