Pro-XRP Avukatı, Ripple ve SEC Davasının Çözümlenmesinde Bir Yıl Boyunca Gecikme Bekliyor!

Ripple ve SEC
Ripple ve SEC
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple ve SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) arasındaki hukuk savaşı, dünya çapındaki kripto para birimi topluluğu ve yatırımcılar tarafından yakından izlendi. Son gelişmeler, davanın olası sonucu hakkında spekülasyonlara yol açtı. SEC’e karşı Ripple’ın sözlü savunucusu olan XRP yanlısı avukat John Deaton, devam eden davayla ilgili görüşlerini paylaştı.

Good Morning Crypto’daki avukat , yargıç Ripple lehine karar verirse, davanın sona erebileceğini ve jüri duruşmasına gerek kalmadan Ripple için bir zafere işaret ettiğini söyledi. Tersine, yargıç SEC lehine karar verirse, dava jüri dahil edilmeden de sonuçlanabilir. Ancak başka bir olasılık daha var.

Deaton, yargıcın davanın belirli yönlerini karar vermesi için jüriye havale etme takdirine sahip olduğunu söyledi. Örneğin, XRP sahiplerinin ortak bir işletmeye girip girmediği veya XRP’yi yatırım dışı nedenlerle satın alıp almadığı gibi cevaplanması gereken olgusal sorular varsa, hakim bu soruların en iyi şekilde bir jüri tarafından belirleneceğine karar verebilir. Böyle bir senaryoda, dava jüri duruşmasına devam edecektir.

“Bu yıl, hakimin duruşması gibi bir jüri olmayacağını doğrulayabilirim. Takvim zaten belirlendi. Muhtemelen gelecek yılın sonbaharına bakıyorsunuz.

Hâkim bir jüriyi dahil etmeye karar verirse, davanın çözümünü önemli ölçüde uzatabilir. Yargıcın bu yılki duruşma takviminin zaten belirlendiği göz önüne alındığında, bir sonraki yılın sonbaharında bir jüri duruşması yapılması muhtemeldir. Bu, potansiyel temyizlere ve ek yasal hususlara bağlı olarak, davanın bir yıl veya daha uzun süre tam olarak çözümlenemeyebileceği anlamına gelir.

Feragatname: Bu makalede ifade edilen görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve Bilgipop.com’un görüşlerini yansıtması gerekmez. Sağlanan içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. 

Ayrıca Kripto Para Analizleri ve Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!