Düzenleyici Belirsizlik Bittrex’i ABD’deki Faaliyetlerini Kapatmaya Zorluyor!

bittrex
bittrex
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzenleyici Belirsizlik Bittrex’i ABD’deki Faaliyetlerini Kapatmaya Zorluyor! Sıradaki ne? Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan bittrex, ay sonuna kadar ABD’deki faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Seçim , kripto para piyasasının artan düzenleyici incelemesine ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirsiz ekonomik koşullara tepki olarak yapıldı . Duyuru, platformun dokuzuncu yıldönümünde geldi ve şirket için acı tatlı bir an oldu. Okumaya devam etmek. 

Bittrex’in kararının arkasındaki sebep

Bittrex, ABD’deki operasyonlarını durdurmak için zor bir karara vardıklarını Twitter’da duyurdu ve bunun nedeni olarak düzenlemelerle ilgili süregelen belirsizliği gösterdi. Hareket, 30 Nisan 2023’ten itibaren geçerli olacak. Bunun da ötesinde, Bittrex , tüm fonların güvenli olduğunu ve gecikmeden çekilmeye hazır olduğunu açıkça belirtti.

Kurucu ortak ve CEO Richie Lai, kripto para birimi ekosistemi geliştikçe, yasal gerekliliklerin daha “belirsiz” hale geldiğini ve ” uygun tartışma veya girdi olmadan zorlandığını” ve rakipler için eşit olmayan bir oyun alanı yarattığını söyledi. Bittrex, mevcut ekonomik koşullar nedeniyle artık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyetlerini sürdürememektedir.

Zorba düzenlemeler ABD’deki Kripto Şirketlerine zarar veriyor

Kraken ve Coinbase dahil olmak üzere Amerikan kripto şirketleri, Coinbase’in kayıt dışı olduğu iddia edilen menkul kıymetler için bir Wells Bildirimi almasıyla zaten para cezasına çarptırıldı . Dünyanın en büyük kripto borsası binance , geçtiğimiz günlerde Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından da dava edildi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici otoriteler, yani Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) , düzenleyici önlemleri konusunda katı ve katı bir yaklaşım benimsemiştir.

Ülkedeki kripto para birimi endüstrisine yönelik bu olumsuz eğilim, genel atmosferi için pek de iyiye işaret değil. Bittrex’in ABD’deki faaliyetlerini durdurma kararı, bu tür şirketlerin karşılaştığı düzenleyici baskıların bir göstergesidir ve potansiyel olarak diğer piyasa oyuncularının da aynı şeyi yapması için bir emsal oluşturabilir.

  • Bilgilendirme!!! Bu makale kesinlikle finansal veya yatırım tavsiyesi değildir! 

Ayrıca Kripto Para Analizleri ve Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!