Binance, USDT’de 18 Milyar Doları Aşıyor, Kripto Piyasası Rallisine İşaret Ediyor!

Binance
Binance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, USDT’de 18 Milyar Doları Aşıyor, Kripto Piyasası Rallisine İşaret Ediyor! Yılın ilk çeyreğinde Bitcoin’in yüzde 72’lik yükselişinin ardından analistler, boğaların ikinci çeyrekte daha fazla kazanç elde etmeye hazırlanabileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin boğaları, daha yüksek zaman diliminde olası bir çift tepe oluşumu ile 28 bin dolar civarında artan bir yorgunluk gösterdi. Ayrıca, Bitcoin’in günlük RSI’si, aşırı alım bölgesinde düşen bir ayrışmaya işaret ediyor.

Sonuç olarak, kripto analistleri bir altcoin sezonunun önümüzdeki haftalarda gerçekleşmenin eşiğinde olabileceğini tahmin ediyor. Ayrıca, XRP gibi büyük hacimli altcoinler ve bazı orta ölçekli altcoinler, yaklaşan bir rallinin erken belirtilerini gösteriyor. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimi düzenlemeleri korkusu bazı tüccarları uzak tuttu.

Binance Daha Fazla USDT Biriktirdi

Nansen’den alınan toplu verilere göre, binance 42’den fazla zincirden toplam 64 milyar doların üzerinde varlığa sahiptir. İlginç bir şekilde, günlük işlem hacmi ve küresel düzenlemeye göre en büyük merkezi kripto borsası, USDT’deki toplam varlıklarının yaklaşık yüzde 28,5’ini elinde tutuyor.

Binance, Bitcoin’deki varlıklarının yaklaşık yüzde 23,8’ini elinde tutarken, BNB yalnızca yüzde 5’ini alıyor.

Binance’in varlıkları, P2P alım satımlarında değilse de genellikle vadeli işlemlerde ve sürekli piyasalarda yatırımcılara aittir. Ayrıca, Binance ticaret platformu bir takas özelliği sunar, bu da borsadaki çoğu yatırımcının USDT piyasasını tercih ettiği anlamına gelir.

Boğa Tuzağı mı?

Merkezi borsalarda artan stablecoin rezervleri, tarihsel olarak olası bir boğa koşusunun iyimserliği olarak görülüyordu. Bu durumda, kripto analistleri yakın gelecekte bir altcoin rallisi öngörürken, Binance’teki trader’lar muhtemelen kârlarını en üst düzeye çıkarmak için mükemmel bir giriş noktası için zamanlama yapıyorlar.

Ayrıca, dogecoin gibi büyük hacimli altcoinler (DOGE) yakın geçmişte XRP veya ADA’ya kıyasla önemli hamleler yapmadı.

  • Bilgilendirme!!! Bu makale kesinlikle finansal veya yatırım tavsiyesi değildir! 

Ayrıca Kripto Para Analizleri ve Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!