2023’te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem!

2023'te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem! Kripto Para Al Sat Taktikleri! Kripto Para Kazanma Taktikleri! 
2023'te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem! Kripto Para Al Sat Taktikleri! Kripto Para Kazanma Taktikleri! 
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023’te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem! Kripto Para Al Sat Taktikleri! Kripto Para Kazanma Taktikleri!

2023’te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem!

Kripto para birimi, çevrimiçi ticaret yapmak için kullanabileceğiniz merkezi olmayan bir ödeme yöntemidir. Bununla birlikte, piyasa, popüler Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’den Dogecoin mem para birimine kadar yatırım yapmak için en iyi kripto para birimleri ile dolup taşıyor. Kripto para birimi, kripto para birimi işlemlerinin dijital defteri olan bir blok zincir üzerinde çalışır ve aynı madeni paranın asla iki kez kullanılmamasını sağlar. İşlemler binlerce makineden oluşan bir blockchain ağında işleniyor ve bu makinelerin emeği karşılığında sahipleri kripto para kazanabiliyor. Bilgisayarlar, blok zincirindeki bir işlemin meşruiyetini tanımlamak için karmaşık matematiksel karmaşıklıkları yorumladığından, yeni madeni paralar “çıkarılır” (yani basılır veya oluşturulur). Pek çok kişi satın alımlarını kripto para biriminde öderken, daha geniş anlamda, bir Bitcoin’in değerini izleyen tüm siteleri yönlendiren bir yatırım şeklidir.

2023’te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem! Kripto Para Al Sat Taktikleri! Kripto Para Kazanma Taktikleri! 

Crypto com, Coinbase, Coinmarketcap ve BlockFi gibi takas veya bitcoin cüzdan uygulamalarını kullanan kullanıcılar, dolarları kripto para birimine dönüştürür ve tıpkı hisse senetleri gibi yatırımlarının değerinde bir artışa güvenir. Bitcoin cash veya diğer kripto para gelirleri üzerinden ödediğiniz sermaye kazancı vergisi, o vergi yılındaki gelirinize bağlı olarak değişecektir. Yılda 40.000 dolardan az kazanırsanız, kripto para birimi geliri üzerinden herhangi bir vergi borcunuz olmaz. Yönergelere göre, 441.150$’a kadar olan gelirler %15 oranında vergilendirilir ve daha yüksek gelirler %20 oranında vergilendirilir.

İnsanlar, çevrimiçi satın alma, satma ve ticaret yapma kolaylığı nedeniyle kripto para birimine yatırım yapmayı sever. Kripto para birimleri, büyük şirketler onları bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini açıkladığında, madencilik süreçleri değiştiğinde veya Elon Musk gibi ünlüler belirli kripto para varlıklarını tanıttığında değer kazanabilir. Talep arttığında ve arz sınırlı olduğunda da değeri artabilir. Örneğin, 21 milyon bitcoin dolaşımdayken artık madencilik yapılmaz.

Kripto para birimleri, şirketler artık onları bir ödeme yöntemi olarak kabul etmezse veya birçok kişi hepsini bir kerede satmaya çalışırsa değer kaybedebilir.

2023’te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem! Kripto Para Al Sat Taktikleri! Kripto Para Kazanma Taktikleri! 

İşte Doları ve Kripto Para Piyasasını Daha İyi Anlamak İçin Bazı İpuçları 

 • Kripto para birimlerini bir yazılım cüzdanında saklamak, gerçek bir cüzdanda nakit para taşımak gibidir. Mevcut ve kullanılmayı bekliyor.
 • Kripto para birimini bir tasarruf protokolüne koymak, bir tasarruf hesabına para yatırmaya benzer. Tasarruf Protokolü, hizmetin kullanımı üzerinden size faiz öder, aynı şekilde bankalar bazı tasarruf hesaplarına faiz öder.
 • Kripto para birimini saklamak ve kendinizden borç almak, bir emeklilik hesabına para yatırmak veya ondan borç almak gibidir.
 • Bir kripto para birimi borsasında jeton ticareti yapmak, borsadaki hisse senedi alım satımına benzer. Jetonlar blok zincirlerini temsil eder ve hisse senedi benzeri protokoller işletmeleri temsil eder.

Satın Alma, Ticaret Yapma ve Saklama İçin Bir Kripto Cüzdanı Alın

Kripto para biriminizi saklamak için bir yere ihtiyacınız olacak – bir cüzdan veya bir bitcoin cüzdanı. Bir uygulama veya donanım cüzdanı gibi bir yazılım cüzdanı, flash sürücü gibi çevrimdışı türde bir cihaz seçebilirsiniz.

 • Hot Wallet olarak da bilinen yazılım cüzdanlarının çoğu, telefonunuzu kaybederseniz kolayca kurtarılabilir.
 • Cold Wallet olarak da bilinen çoğu donanım cüzdanını kaybederseniz kurtarmak kolay değildir.

Yazılım cüzdanları çevrimiçi olduğundan, kripto ticareti yapmak veya harcamak daha hızlı ve kolaydır. Ancak çalınan fonlara yol açabilecek çevrimiçi saldırılara karşı savunmasız. Donanım cüzdanları çevrimdışıdır ve hacklenmesi imkansızdır, ancak diğer gerçek cüzdanlarda olduğu gibi kaybolma veya çalınma riski her zaman vardır.

Coinbase, Coinmarketcap vb. gibi bir takas uygulaması yükleyerek bu adımları atlayabilirsiniz. Hesabınızı oluşturmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdadır:

 • Bir cüzdan uygulaması indirin
 • hesabını oluştur
 • Hızlı doğrulama alın
 • Banka hesabından kripto cüzdanına para aktarın veya yatırın

Bu, kripto para birimleri satın almaya ve ticaret yapmaya başlamanın en hızlı yoludur. Varlıklarınız, bazı riskler ekleyen, borsa tarafından yönetilen bir cüzdanda saklanır. Bunu düşün. Milyonlarca doları çalmaya çalışan bir bilgisayar korsanısınız. Binlerce cüzdana erişim elde etmek için büyük borsaları hackleyerek zaman harcamak iyi bir fikirdir. Bir yazılım cüzdanını hacklemek muhtemelen zaman kaybıdır.

2023’te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem! Kripto Para Al Sat Taktikleri! Kripto Para Kazanma Taktikleri! 

Uzmanlardan İpuçları: Kripto Para Birimlerine Nasıl Güvenle Yatırım Yapılır?

Yatırımlar her zaman risklidir. Uzmanlar, kripto para birimi ile para kazanmanın piyasadaki en riskli yatırım seçeneklerinden biri olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, dijital para birimi aynı zamanda en sıcak varlıktır.

Şu anda, küresel kripto para piyasa değeri 2,66 milyon dolar ve kusursuz bir şekilde artması bekleniyor. Dijital para birimlerine yatırım yapmak istiyorsanız, aşağıdaki ipuçları bilinçli seçimler yapmanıza yardımcı olacaktır.

Araştırma Değişimleri

Bir dolara yatırım yapmadan önce kripto para borsaları hakkında bilgi edinin. Bu platformlar, kripto para birimleri alıp satmak için bir ortam sağlar. Bitcoin.com’a göre, aralarından seçim yapabileceğiniz 500’den fazla borsa var.

Devam etmeden önce araştırmanızı yapın, incelemeleri okuyun ve deneyimli bir yatırımcıyla konuşun. Kişisel deneyimlerini yönlendiren ve paylaşan çeşitli telgraf toplulukları var. Crypto Gaming Bulls bunlardan biri.

Sanal Para Biriminizi Saklamak İçin Teknik Bilgi

Kripto para birimi paraları satın aldığınızda, bunları saklamanız gerekir. Bir borsada veya dijital bir “cüzdanda” (blogda açıklanan kripto para cüzdanlarından biri) stoklamak için bir kripto para cüzdanı seçebilirsiniz. Birkaç tür sanal para birimi ve cüzdan olsa da, her birinin avantajları, teknik ve güvenlik gereksinimleri vardır. Ticarete gelince, yatırım yapmadan önce barındırma seçeneklerinizi araştırmalısınız.

Yatırımlarınızı Çeşitlendirin

Çeşitlendirme, herhangi bir doğru yatırım stratejisinin merkezinde yer alır ve aynı şey kripto para birimlerine yatırım yaparken de geçerlidir. Örneğin, sadece adını bildiğiniz için tüm paranızı Bitcoin ağına yatırmamalısınız. Binlerce seçenek var ve yatırımınızı birden çok dijital para birimine bölmek en iyisidir.

Volatiliteye Hazırlanın

Kripto piyasası her zaman değişkendir, bu nedenle bazı iniş ve çıkışlara hazırlıklı olun. Fiyatların çılgınca dalgalandığını göreceksiniz. Portföyünüz veya zihinsel sağlığınız kontrolünüz dışındaysa, kripto para birimleri en iyi seçeneğiniz olmayabilir.

Cryptocurrency ile nasıl para kazanılacağı şu anda trend, ancak unutmayın, hala emekleme aşamasında. Yeni bir şeye yatırım yapmak zor olabilir, bu yüzden hazırlıklı olun. Katılmayı düşünüyorsanız, araştırmanızı ve yatırım stratejinizi ihtiyatlı bir şekilde yaparak başlayın.

2023’te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem! Kripto Para Al Sat Taktikleri! Kripto Para Kazanma Taktikleri! 

Kripto Para Birimleriyle Para Kazanmak İçin 7 Strateji

Ödünç Verme/Ödünç Alma

Kripto kredi vermeye başlayarak kripto yatırımlarınızdan ekstra para kazanın. Kripto para kredisi, borç alanların ve borç verenlerin katılımını ve aralarındaki anlaşmaları içerir. Nexo, SALT Lending, BlockFi, Oasis ve Celsius dahil olmak üzere birçok kripto borsası kripto kredi vermeyi destekler.

Spesifik olarak, kripto para kredileri, borç alanların kripto para varlıklarını teminat olarak taahhüt ettiği, borç verenlerin şartları kabul ettiği ve nakit veya diğer kripto para birimleri teklif ettiği ve borç alanların borç verenlere faiz ödemeyi kabul ettiği sözleşmeleri içerir.

Tipik olarak, bir kripto para kredi sözleşmesinde, borç alan ve borç alan, bankalar gibi kuruluşlar değil, bireylerdir. Sonuç olarak, kripto para birimleri teminat olarak veya ödünç alınan değerin birincil kaynağı olarak kullanılan kredilerin merkezinde yer alıyor.

Böylece, borç verenler kripto varlıklarını veya varlıklarını ödünç alabilir ve ek kripto varlıkları şeklinde faiz ödemelerinden yararlanabilir. Elbette bu risksiz değildir ve potansiyel borç alanlarla borç verenleri birbirine bağlayan platformlar bulmak biraz zaman alabilir. Ancak yine de, kripto para biriminizi çalışır hale getirmenin ve ekstra para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, ödünç verme, keşfetmeye değer olası yollardan biridir.

2023’te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem! Kripto Para Al Sat Taktikleri! Kripto Para Kazanma Taktikleri! 

Geleneksel Al ve Tut 

Risk almaya hazır kişiler için kriptodan para kazanma yöntemi tercih edilir. Bu, bir kripto borsasından seçtiğiniz kripto varlıklarını almak ve fiyatlar düştüğünde daha fazla satın almak anlamına gelir geleneksel olarak buna “dipten satın alma” denir.

Aylar veya yıllar sonra, önemli bir genel kârla varlık, satın alınan fiyata kıyasla satılabilir.

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi köklü kripto para birimleri günlük olarak yükselir ve düşer, ancak tabloya bakarsak, bu paraların yıl boyunca yükseliş eğilimini koruduğunu görürüz. Chia gibi yeni madeni paraların, yutturmaca nedeniyle daha yüksek bir fiyattan çıkış yapma olasılığı daha yüksektir. Daha sonra değer kaybeder ve iyileşmesi uzun zaman alır. Bazen piyasada yeterince alıcı yoksa veya gerçekleştirilen işlevin faydası yetersizse, ortadan kalkmaları muhtemeldir.

Uzun vadeli bir yatırım olarak hangi kripto para biriminin kullanılacağına karar vermeden önce o koinin teknik incelemesini okumak çok önemlidir. Size hizmet ettiği kökenler ve amaç hakkında adil bir fikir verecek ve zamana karşı dayanmasına izin verecek kadar yeterli veri sağlayacaktır.

Ticaret

Yatırım, al ve tut stratejisine dayalı uzun vadeli bir girişimdir, ancak ticaret kısa vadeli fırsatları kullanır.

Kripto para piyasası tahmin edilemez. Basit bir ifadeyle, varlıkların fiyatları kısa bir süre içinde önemli ölçüde artabilir veya düşebilir.

Başarılı bir tüccar olmak için uygun teknik ve analitik becerilere ihtiyacınız var. Listelenen varlıkların performansının piyasa grafiğini analiz etmeniz gerekecektir. Böylece, fiyat artışını ve düşüşünü doğru bir şekilde tahmin edebilirsiniz.

Kripto para ticareti yaparken, varlığın fiyatının yükselmesini veya düşmesini bekleyip beklemediğinize bağlı olarak satın alabilir veya satabilirsiniz. Bu, fiyat yükselse de düşse de kar edebileceğiniz anlamına gelir.

Ticaret Stratejinizi Geliştirmenin Yolları 

Kripto ticaretinde yer alan riskleri en aza indirmenin çeşitli yolları vardır. İşte ticaret stratejinizi geliştirmenin en iyi yollarından bazıları.

 • Ticaretinizi Çeşitlendirin – Çeşitli para birimlerini birleştirmek, belirli bir madeni parayla ilişkili günlük riski en aza indirmeye yardımcı olacaktır.
 • Alım Satım Maliyetini En Aza İndirin – Alım satım maliyetini azaltmak için düşük ücretleri olan güvenilir bir borsa seçin.
 • İşlem Süresini İzleyin – Programınıza uygun işlem süresini planlayın.
 • Kripto Para Birimi Haberlerini Takip Edin – Piyasanın bir adım önünde olmak için kripto para haberlerini ve hikayelerini güncelleyin.
 • Teknik Analizi Kullanın – Teknik göstergeleri uygulayın. Bu, alım satımlarınızın her birini haklı çıkarmanıza yardımcı olacaktır.
 • Zararları Durdur’u kullanın – Her işlemde zararı durdur emirleri belirleyin. 2:1 kar kaybı oranıyla başlayın.

Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri:

Birkaç farklı strateji vardır, ancak genel tema ‘Al ve Tut’ ile ilgilidir. Bunu akılda tutarak, uzun vadeli yatırımcılar için bazı stratejiler aşağıda verilmiştir.

 • Değer Yatırımı – Bir yatırımcının gerçek değerinden daha düşük bir kripto para birimi satın almaya çalıştığı bir strateji.
 • Büyüme Yatırımı – Genel piyasa değerini aşacağına inandığınız şirketlere yatırım yapmak.
 • Temettü Yatırımı – Temettü ödeyen firmalara yatırım yapmak.

2023’te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem! Kripto Para Al Sat Taktikleri! Kripto Para Kazanma Taktikleri! 

Kripto Para Biriminde Kısa Vadeli Yatırım Nedir? 

Kısa vadeli bir yatırım, genellikle bir yıldan az bir süre için elde tutulan bir yöntemdir. Kısa vadeli yatırımcılara genellikle aktif tüccarlar veya aktif yatırımcılar denir. Bu, uzun vadeli yatırımcılardan çok daha sık alıp sattığınız anlamına gelir.

Bu yılda birkaç kez, ayda birkaç kez ve hatta günde birkaç kez olabilir. Kısa vadeli yatırımcılar genellikle hızlı kar elde etmek isterler ve bir yatırımı askıya almayı değil, piyasada spekülasyon yapmayı planlarlar.

Bu kısa vadeli yatırımcılar, başka yerlerde de uzun vadeli yatırım portföylerine sahip olacak. Muhtemelen emeklilik için veya hisse senetlerine yatırım yapmak ve onları uzun süre elinde tutmak isteyen diğer şirketler için kullanıyorsunuz.

Kısa Vadeli Yatırım Stratejileri:

Kısa vadeli yatırımcılar, kar elde etmek için varlıklarını hızlı bir şekilde alıp satmaya çalışırlar. İşte kısa vadeli yatırım için birkaç yaygın strateji:

 • Scalping – Bir gün içinde anında veya aynı işlem günü içinde birden çok kez alım satım yapmak.
 • Günlük Alım Satım – Bir servet oluşturan bu küçük karları elde etmek için yatırım yapmak.
 • Swing Trading – Birkaç günlük veya haftalık, hatta birkaç aylık yatırımlar.

Uzun Vadeli ve Kısa Vadeli Yatırım İçin Kripto Para Birimi Nasıl Seçilir? 

 • İlk olarak, temel analiz gereklidir. Soru şu ki, temel analiz nasıl yapılır? Kripto para birimlerine ne kadar yatırım yaptığımızı da anlamamız gerekiyor. Uzun ve kısa vadeli yatırımlar için mevcut pazardaki en yüksek potansiyel kripto para birimleri.
 • Üç aylık temel büyüme analizi. Kısa vadeli veya günlük alım satım için test destek ve direnç seviyeleri anlaşılmalıdır.

Sonuç: Kripto Para Birimine Girmeden Önce Piyasa Grafiklerini Analiz Edin 

Pekala, bu makaleyi okuduktan sonra, yeni kripto para birimi ile nasıl para kazanılacağı hakkında bir fikriniz olmalı . Güvenli bir yatırım yapmak ve kripto para biriminde kar elde etmek için yatırım yapmadan önce araştırma yapmalısınız. Twitter, kripto para birimi endüstrisi hakkındaki en son güncellemeler için güvenilebilecek en iyi bilgi kaynağıdır; örneğin, CyrptoMinati Capital kısa süre önce TheSandBox’a yapılan yatırımla ilgili görüşlerini tweetledi.

Yatırım yapmadan önce kripto para birimini bilmek çok önemlidir. Piyasanın iniş ve çıkışlarını iyice incelemelisiniz. Emin olmanız gereken bir şey, yolculuk başlamadan önce cüzdanınızı hazır bulundurmaktır.

Yatırım yapmadan önce tüm stratejilerinizi yaptığınızdan emin olun. Kripto para almak, tüm araştırma ve detayları gerektiren çok önemli bir görevdir.

Kripto para birimini almadan önce, piyasadaki geleceğine dikkat ettiğinizden emin olun. Uzun vadeli ve kısa vadeli çalışmanın bir parçasıdır. Bu nedenle, kripto para birimi, kapsamlı bir araştırma yapmak ve ticaret yapmak istediğiniz kripto para biriminin geçmiş ve şimdiki performansını izlemek anlamına gelir.

2023’te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem! Kripto Para Al Sat Taktikleri! Kripto Para Kazanma Taktikleri! 2023’te Kripto Para Birimi İle Nasıl Para Kazanılır: Kanıtlanmış En İyi 7 Yöntem! Kripto Para Al Sat Taktikleri! Kripto Para Kazanma Taktikleri! 

Not: Bu yazı Kripto Para Yatırım Tavsiyesi değildir. Yapılan Yatırımlardan Bilgipop.com sorumlu olamaz. Lütfen yatırımlarınızı uzman görüşlerden alın.

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Ayrıca Kripto Para Haberleri ve Kripto Para Analizleri sayfamız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz ! 

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!