Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz !

Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz !
Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz !
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Bir çağda kripto para birimleri, piyasada rekabet etmek için inisiyatif alan birçok proje var. Polkadot, ortak bir doğrulayıcı kümesinin birden fazla blok zincirini güvence altına almasını sağlayarak olağanüstü bir ekonomik genişletilebilirlik sağlayan seçkin projelerden biridir. Kripto para piyasası, şimdi ve sonra yeni kriptolarla dinamik trendler görüyor. Polkadot, dünyanın her yerindeki birçok yatırımcıya ne kadar çok şey kazandıran bir kriptodur!

Polkadot’un bu yıl ünlü Bitcoin’i geride bıraktığını biliyor muydunuz?

Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz !

Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Bilindiği gibi, bitcoin’e alternatif olan birkaç altcoin vardır ve Polkadot, tüm doğru hamlelere sahip olduğu için ihtiyatlı olanlardan biridir. Polkadot Ünlü’ye sert çıkış yapıyorEthereumfazla. Tüm farklı blok zincirlerini örmek için bir eşler arası ağ, merkezi olmayan kripto para birimini hedefliyor.

Amiral gemisi projesinin kripto para birimi Polkadot olarak adlandırılıyor ve DOT tokenine sahip. Blok zincirleri arasında veri aktarımını destekler ve tek bir ağ altında birden fazla blok zincirini destekler ve aynı anda son derece güvenli bir şekilde ele alır.

Mevcut DOT token sahipleri ve ilk hamlesini yapmak isteyen herkes için fiyat hareketlerini araştırmak oldukça yaygındır. Ancak DOT’a yaptığınız yatırım konusunda endişeli misiniz? Tüm sorgularınıza ipuçları ekleyerek, ticaret yolculuğunuzu basitleştirmenize yardımcı olacak eksiksiz bir kılavuz burada!

 

genel bakış

Kripto paraPuantiye
JetonNOKTA
Fiyat$14.94
Piyasa kapitalizasyonu$14.278.1000.290.41
Tüm Zamanların En Yüksek$49.69 15 Mayıs 2021
Tüm Zamanların En Düşük$2.69  20 Ağu 2020
Dolaşım kaynağı955.668.677 NOKTA
Toplam Arz1.086.392.834 NOKTA
Ortalama YG%436

Polkadot (DOT) nedir?

Polkadot, tamamen işlevsel ve kullanıcı dostu merkezi olmayan bir platform sağlamayı dört gözle bekleyen İsviçre merkezli Web3 Vakfı tarafından geliştirilmek üzere görevlendirildi. 2016 yılında Ethereum kurucu ortaklarından Gavin Wood , Peter Czaban ve Robert Harbermeier ile birlikte projenin haritasını çıkardı . Web3 ve Polkadot, kar amacı gütmeyen kuruluş ağın token satışlarını gerçekleştirdikçe eş anlamlı hale geldi.

Ethereum başladığında, blok zincirinde birden fazla hesaplama görevi gerçekleşti ve bu da GAS ücretlerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Geliştiriciler, işlemleri doğrulamak için bilgi işlem enerjisinin bir getirisi olarak ekstra bir ücret ödemelidir! Sonuç olarak, Ethereum blok zincirinin çoğu geliştirici için pahalı bir platform olduğu ortaya çıktı ve sentler GAS üzerinden uçtu. Bu nedenle Polkadot, ekstra işlem ücretlerine harcanan parayı engelleyen bir ağ olarak gelişti. Ama DOT bunu nasıl gerçekleştirdi?

Ağın planla-yazdır teklifleri, üzerinde her işlemin kaydedildiği ve kalıcı ve geri döndürülemez kaldığı merkezi bir “röle zincirine” . Ancak ‘ parachain’ adı verilen ek bir zincir devreye girdi. Kullanıcı tarafından yaratılabilen bu ekstra zincir, ek hesaplama enerjisi gerektirmez. Ayrıca her zaman röle zincirine beslenebilir. Sonuç olarak, ağ ekstra ücretlerden kurtulmayı vaat ediyor ve gizliliği kontrol altında tutarak daha yüksek işlem oranları sağlıyor.

DOT , ağın tek yerel simgesidir ve tüm sistemi besler. Token sahipleri, ağ değişikliği kararlarında önemli bir rol oynarlar. Ayrıca platformdaki diğer sahiplerin görüşlerine de karşı çıkabilirler. Diğer birçok altcoin gibi, Polkadot da stake etmeyi içerir, ancak aday bir Proof-of-stake konsensüs mekanizması (nPoS) üzerinde çalışır. Bu nedenle, bir miktar DOT tokeni koyan herkes, büyük ağ yükseltme kararlarına da katılabilir.

Jetonlarını stake eden her kullanıcı , stake ettikleri jeton miktarına bağlı olarak yeni basılan DOT şeklinde ödüller alır . Ek olarak, ağa yeni bir parachain çarptığında, bu belirteçlerin bir bölümü bağlı olur. Yani parachain içinde kilitlenirler ve sadece parachain ayrıldığında serbest bırakılırlar. DOT, ağın işleyişinden başka bir elektronik ödeme sistemi haline geldi.

Ancak Dot, bir ERC-20 tokeni değildir ve bu, temel bir yanlış anlamadır. DOT, Polkadot blok zinciri tabanlı bir kripto para birimi olan bir altcoindir.

Polkadot (DOT ) Coin Temel Analiz

Polkadot, rakip olabilecek çok zincirli bir çerçeveye dayanan en öncü projelerden biridir. en gelişmişini sağlamayı amaçlamaktadır.Eşler arasısayısız blok zinciri için ağ. DOT ağı, belirteçlerinin dolaşımı ile Güçlü bir birlikte çalışabilirlik yaklaşımı hedefliyor. Ve böylece, Ethereum’dan daha iyi performans gösterdiğine inanılan ortak bir geçiş zinciri ve para zincirleri güvenliğini de tanıttı. Kısa süre sonra Polkadot, pazarda birden fazla kullanım durumu sağlayan bir Performant paylaşımlı ağ olarak ortaya çıktı. Onun sayesinde Sofistike yönetim süreci, kurulumu blockchain Kolay mümkündü!

bir yürüttükten sonra ICOiçinde 2017 , Polkadot denilen deneysel ve denetlenmemiş versiyonunu başlattı ‘Kusama’ 2019 yılında ve son olarak Mayıs 2020 yılında, Polkadot mainnet başlatıldı. Ağın resmi sitesi DOT üç ana amaçlı- niyetinde olduğunu tırnak yönetişimi ağ üzerinde perçinleme ve bağ . Eylül 2020’de, piyasa değerindeki ani bir artış, jetonun ilk 10 kripto para birimi listesine girmesine neden oldu.

2020’de ağ, röle zincirinin bir parçası olan genesis bloğunu da başlattı. Ayrıca, ağ bu yıl geliştirilecek çeşitli parachainleri arıyor! Ağın vaat ettiği en son Polkadot sunumu Testnet ile ilgili. Testler son aşamaları geçtikten sonra parachain kayıtları açılacaktır.

Polkadot Fiyat Tahmini 2021

DOT, 2021 yılını Ocak ayının başında 9.12$’lık bir işlem fiyatıyla başlattı. Bazı varyasyonlarla para birimi daha da yükselmeye başladı.

Bunu takiben DOT, 50 dolarlık birleşme noktasını hedefleyen tüm önlemleri aldı. Mayıs ortasına kadar 42.98 dolara ulaştı. Ancak, tüm piyasanın çöktüğü ve neredeyse %50 kaybettiği 19 Mayıs’ta düşüş tuzağına düştü. Ticarete devam edildiğinde, bu noktadan itibaren kademeli olarak yükselmeye başladı ve şu anda 14 $ seviyesinde hareket ediyor.

DOT, bu hafta üçüncü kez destek seviyesini 14.73 dolardan yeniden test ediyor ve ardından 16.55 dolara rafting yapıyor. Şu anda, destek marjına geri dönerek, formasyonun yeniden ayrıştırılmasıyla fiyatın yükselmesi bekleniyor. Böyle bir durumda, çorapları 16.70 dolarlık dirençte yukarı çekmek, fiyatın daha da yükselmesine yardımcı olabilir.

NOKTA

Polkadot, en hızlı işlem yapan kripto para birimi olarak kabul edildiğinden daha yeni zirvelere ulaşabilir. Daha yüksek işlem oranları ile yatırımcıların zihnine ulaşmayı başarırsa, önemli ölçüde yeni bir zirveye ulaşabilir . 2021’in sonunda, dijital para birimi , yıl sonuna kadar 27.998 $ Mark’da pozitif bir yüksek seviyeye ulaşabilir .
Ancak, DOT’un hala gelişmekte olan bir proje olduğu gerçeği göz önüne alındığında, işlem yaptığı ortalama fiyat 17.841$’a yakın . Öte yandan, ağ yalnızca sınırlı parachainler için şart koştuğundan, fiyatı minimum 5.813 $ ‘ a getirerek toplam etki geçersiz kılınabilir.

 

Polkadot Fiyat Tahmini 2022

Altcoin maksimum bir bakış açısıyla kapanmayı başarırsa, 2022 için alım satıma yükseliş notu ile devam edebilir. Bu durumda, 28.161 dolardan işlem görmeye başlayabilir . Öte yandan, DOT fiyatı yıl sonunda tökezlerse, 2022 başlarken 5.907$ civarında işlem görmeye başlayabilir.

Ayrıca, para biriminin yatırımcıları kadar kullanıcı tabanını da geliştirmesi durumunda fiyatın artması bekleniyor. İlk hatta paralel blok zinciri sistemi, küresel blok zincirinin benimsenmesinin yolunu başarılı bir şekilde açarsa , DOT fiyatı 69.589 dolara yükselebilir   .

Piyasa, tüm ana kriptoları silen başka bir kaza senaryosuna dönerse fiyat düşebilir. Bu gerçekleşirse, Polkadot fiyatı 2022’nin sonunda 30.337 dolara dönebilir . Buna karşılık, piyasada dönen düzenli ve satın alma baskıları ile DOT 52.913 dolardan işlem görebilir .

5 Yıl Polkadot Fiyat Tahmini

5 yıl içinde, Polkadot ticaret için en yüksek para birimi olabilir. Borsalar tarafından belirli sürekli sözleşmeler , para biriminin büyümesine yol açabilir ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir. Topluluk, işbirliklerini LINK’ten diğer önde gelen blok zincir ağlarına kadar genişletebilir. Yetersiz alım ve satımlarla, işlem fiyatı 101,11 dolardan vurabilir.

Böyle bir dizide, 5 yılın sonunda Polkadot’un $ civarında işlem yapması bekleniyor. PoA’nın daha fazla yükseltilmesi ve daha yüksek parachain sunumları ile fiyat, maksimum 126.003 $’ a ulaşmak için daha da yükselebilir . Bununla birlikte, ağ zaten olduğu gibi herhangi bir zamanda başka bir bilgisayar korsanlığı girişiminin tuzağına düşerse , fiyat da 79.414$’a düşebilir .

Piyasa Ne Diyor?

Coinpriceforecast.com

Coinpriceforecast ile ilişkili analistler, DOT fiyatının 2021 sonunda 34.43 dolar civarında toparlanacağına ve 2025’in sonunda fiyatın 62.18 dolara ulaşmasının beklendiğine inanıyor.

Digitalcoinprice.com

DigitalCoinPrice, DOT fiyatının 2021 yılına kadar 22.97$’a ulaşacağını tahmin ediyor. Fiyatın artması ve 2025’in sonunda 46.53$’a ulaşması bekleniyor.

TradingBeasts.com

TradingBeasts.com’a göre Polkadot fiyatı kademeli olarak yükselebilir. 2022’nin sonunda, ortalama Polkadot fiyatının 39.902 $ olması bekleniyor.

Walletinvestor

Walletinvestor’a göre fiyat önümüzdeki yıl 100,906 dolara çıkmaya hazırlanıyor. 2026’nın sonunda, fiyatın 261.415 $ ‘a ulaşması bekleniyor.

UZMAN KÖŞESİ | Uzmanlar DOT Hakkında Ne Diyor?

Polkadot Genel Fiyat Tahmini

Polkadot, 2021 yılına 9.12 $ maliyetle girdi. Etkili bir şekilde, madeni para sonra büyümeye başladı. Göre Coinpedia en formüle Polkadot fiyat tahmini , toplum çok zincir geleceği sağlayarak gibi yeni gelişmeler ile gelebilir. Ayrıca takımın Vlad Zamfir gibi ünlü danışmanları olduğu için, 2021’in sonunda para biriminin 27.99 $’ da patlamasına izin verebilecek bu tomurcuklanan projenin daha iyi büyümesini bekleyebiliriz .

Diğer taraftan, Polkadot oldukça rekabetçi bir kripto alanı altında hayatta kalıyor. Yine de yarım yamalak bir proje, ağ belgeleri harekete geçiremezse , fiyat 5.81 dolara düşebilir 

Yıl Potansiyel Yüksek Potansiyel Düşük 
202127.998 $$5.813
2022$69,589$30.337
2025126.003$79.414 dolar .

 

DOT Coin Geçmiş Yıllarda  Nasıl Performans Gösterdi?

2020

Polkadot vakfı, Ekim 2017’de başarılı bir ICO gerçekleştirerek 140 milyon doları aştı ve 10.000.000 DOT arzının yaklaşık yarısını sattı. Ancak ne yazık ki şirket, biri 2019’da diğeri 2020’de olmak üzere iki tur özel satış yapmaya zorlayan kayıplardan etkilendi.

ICO günlerinde, tek bir DOT yaklaşık 30 $ olarak fiyatlandırıldı, ancak Ağustos 2020’de DOT varlıkları yeniden düzenlendi. Yani, 30$’a jeton alan kullanıcılara, her biri 6$’lık 100$’lık yeni jeton sunuldu. Bu nedenle, bir madeni para için toplam 600 $ değer veriyor.

Fiyat Eylül ortasında 5.20$’dan işlem görmeye başladı ve daha da dalgalanmaya başladı. Ekim başında 4,42 dolardan işlem görüyordu ve Ekim ortasında 3,86 dolara düştü. Fiyat Ekim ayının sonuna kadar 4.01-4.15$ arasında işlem gördü.

Fiyat 3,90$’a düştüğü için Kasım ayının başında büyük dalgalanmalar yaşadı. Daha sonra fiyat düşüşüyle ​​birlikte fiyat Kasım sonunda 5,88$’a ulaştı.

Fiyat Aralık başında 5.36 dolardan işlem görmeye devam etti ve daha da dalgalanmaya başladı. Fiyat Aralık ortasında 5,47 dolara ulaştı. Yükseliş notunda, fiyat Aralık 2020’nin sonunda 7,68 dolara ulaştı.

SSS

Polkadot nedir?

Polkadot, aralarında daha iyi koordinasyon kurarak n sayıda blok zinciri arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan bir projedir.

Polkadot, 2020’nin sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak mı?

Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi, DOT’un 2020’nin sonunda elde etmesi oldukça zor olan 6 dolardan fazla. Ancak evet, önümüzdeki yıllarda seviyelerin üzerine çıkabilir.

Önümüzdeki beş yıl içinde fiyatın 40 dolara ulaşması bekleniyor. Bu doğru mu?

Bazı analizlere göre, DOT fiyatının 40$’a ulaşması bekleniyor, ancak yol oldukça zor görünüyor.

DOT bir ERC-20 jetonu mu?

HAYIR, DOT bir ERC-20 belirteci değil, Polkadot blok zinciri platformuna dayalı olarak oluşturulmuş ve geliştirilmiş bir varlıktır.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !

DOT Coin hakkında daha fazla bilgi edinmek için ayrıca oku! Dot coin geleceği

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

AYRICA TEKNOLOJİ SAYFAMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BİR MAKALE BULABİLİRSİNİZ

Ayrıca Dijital Paralar sayfamız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

KAYNAK ! BU MAKALE COİNPEDİA.ORG SİTESİNDEN ÇEVRİLMİŞTİR !

[geo_alert style=”1″ color=”info” ]Feragatname: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Ticaret veya finansal tavsiye değildir[/geo_alert]

 

[highlight] Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz ! Dot coin geleceği! Dot coin fiyat tahminleri , yorumları ve analizleri… [/highlight]

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!