Polkadot, DOT Coin Gelecekte Ne Olur! DOT Yorum, Analiz!

Polkadot, DOT Coin Gelecekte Ne Olur! DOT Yorum, Analiz! DOT coin geleceği nasıl olur? DOT Coin yükselir mi? DOT Coin inceleme makale de..
Polkadot, DOT Coin Gelecekte Ne Olur! DOT Yorum, Analiz! DOT coin geleceği nasıl olur? DOT Coin yükselir mi? DOT Coin inceleme makale de..
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polkadot, DOT Coin Gelecekte Ne Olur! DOT Yorum, Analiz! DOT coin geleceği nasıl olur? DOT Coin yükselir mi? DOT Coin inceleme makale de..

Hızla gelişen kripto para birimleri dünyasında, sayısız protokol diğerlerinden üstün olmaya öncülük ediyor. Polkadot, denenmemiş taş bırakmayan böyle ihtiyatlı bir platformdur. Ağ, ortak bir doğrulayıcı kümesinin birden fazla blok zincirini güvence altına almasını sağlayarak dikkate değer bir genişletilebilirlik sağlamayı amaçlıyor.

Protokol ayrıca, tüm farklı blok zincirlerini örmek amacıyla eşler arası bir ağ , merkezi olmayan kripto para birimini hedefliyor. Puantiye ağı güçlendiren parachainleri ve müzayedeleri ile fayda açısından hızla ilerliyor.

Ağın artan gücü ile yatırımcılar ve tüccarlar Polkadot’un yerel tokeni “DOT”a ilgi duyuyor. Oylama ve bağlama da dahil olmak üzere yönetim kararlarına da katılır. Daha fazla uzatmadan, 2022 ve sonrası için DOT fiyat tahminleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için dalın.

Polkadot, DOT Coin Gelecekte Ne Olur! DOT Yorum, Analiz! DOT coin geleceği nasıl olur? DOT Coin yükselir mi? DOT Coin kapsamlı inceleme

DOT Coin Gelecekte Ne Olur? Polkadot (DOT) Coin Fiyat Tahmini

YılPotansiyel DüşükOrtalama fiyatPotansiyel Yüksek
2022$6.6478$8.0456$9.2723
2023$8.3364$12.3320$16.3558
2024$14.2986$21.3768$27.7577
2025$24.715$36.3996$48.1945

2022 için Polkadot Fiyat Öngörüleri

2022’ye başlayan DOT fiyatı, 26.67$ fiyat etiketi ile bir önceki yıla göre düşüşünü sürdürdü. Dijital varlık, 4 Ocak’ta 30.79 doları aşmak için %16.84’lük kayda değer bir artış gördü. Ancak, DOT fiyatı bundan sonra güneye doğru düşüyor. DOT, desteğini 22.36$’da test ettiğinde 21 Ocak’taydı.

Fiyat, 7 ve 8 Şubat’ta direnci kırarken. Rus işgalinin etkileri ve FED’in faiz artırımı fiyatları düşürdü. Bununla birlikte, 2. çeyreğe ilişkin iyimserlik, 31 Mart’a kadar fiyatı 23.11 dolara yükseltti.

Ancak Polkadot, piyasa genelindeki olumsuz duyguların kurbanı oldu. Bu, altcoini 13 Haziran’a kadar altı ayın en düşük seviyesi olan 6.72 dolara sürükledi.

3. Çeyrek İçin DOT Kripto Fiyat Tahmini

Yapımcılar ağa gerekli kararları verirse. Protokol, pazarlamacılar tarafından kayda değer bir savurganlığa tanık olacaktır. Bu da fiyatı potansiyel en yüksek seviyesi olan 6.8618$’a itebilir . Aşağı yönde, ayıların uzun süreli kuralı altcoini 6.1201 dolara düşürebilir . Bununla birlikte, alım ve satım baskılarındaki bir denge, fiyatı 6.4909 dolara indirebilir .

4. Çeyrek İçin Polkadot Kripto Fiyat Tahmini

Kripto küresi dördüncü çeyreğe dönmeye hazırlanırken, Polkadot’tan insanlar ağın yol haritasını güncelledi. Yapılacaklar listesi, diğerleri arasında Asenkron Yedekleme, Yeni Nesil zamanlama, XCMV3 ve Ağırlıklar V2’yi içerir. Dördüncü çeyreğin beklendiği gibi aksiyon dolu olduğu ortaya çıkarsa, yıl 9.2723 $’lık zirvesinde kapatılabilir .

Buna karşılık, başarısız girişimler ve ardından kınamalar, fiyat 6,6478 dolara kadar düşebilir . Toplu olarak, yükseliş ve düşüş hedefleri göz önüne alındığında, ortalama fiyat 8.0456 dolara yerleşebilir .

2023 İçin DOT Coin Fiyat Tahmini

Polkadot, parachains ile artan yükselişinin yanı sıra evlat edinme ve faydayı memnuniyetle karşılıyor. Ağ, duygusal inançlarda ve hacimlerde bir artışa tanık olacaktır. Bu, dijital varlığın yıl için ticareti 16.3558 dolardan kapatmasına neden olabilir . Öte yandan, ayıların hakimiyeti fiyatı 8.3364 dolara itebilir . Bununla birlikte, doğrusal bir projeksiyonla sınırlandırılan normal fiyat, tabanını 12.3320 $ olarak belirleyebilir .

2024 için Polkadot Coin Fiyat Tahmini

Protokolün birlikte çalışabilirlik, güvenlik ve kullanıcı odaklı yönetişimdeki etkisi daha büyük kurumları çekebilir. Böylece, fiyatı 27.7577$’lık potansiyel en yüksek seviyesine çıkarmaya yardımcı olabilecek daha geniş bir kitleyi bir araya getiriyoruz . Tersine, ortaya çıkan potansiyel rakipler ve azalan şöhret, dijital tokenin 14.2986 dolardan destek bulmasıyla sonuçlanabilir . Art arda, tatmin edici olayların ve girişimlerin eksikliği, fiyatı 21.3768 $ ‘a sabitleyebilir .

2025 için Polkadot Fiyat Tahmini

Önümüzdeki üç yıl içinde Polkadot zorlu bir rakip olarak ortaya çıkabilir. Borsalar tarafından belirli sürekli sözleşmeler, para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru büyümesine yol açabilir. Topluluk, işbirliklerini daha belirgin blockchain ağlarına genişletebilir. Sadece alım ve satımlarda işlem fiyatı ortalama 36.3996$’lık bir değere ulaşabilir .

PoA’nın daha fazla yükseltilmesi ve daha yüksek parachain sunumları ile fiyat, 2025 için ticareti 48.1945 dolardan kapatabilir . Ancak, ağ zaten olduğu gibi herhangi bir zamanda başka bir hackleme girişimine düşerse, fiyat da 24.715 dolara düşebilir

Polkadot, DOT Coin Gelecekte Ne Olur! DOT Yorum, Analiz! DOT coin geleceği nasıl olur? DOT Coin yükselir mi? DOT Coin kapsamlı inceleme.

Pazar araştırması

Coinpriceforecast.com

Coin Price Forecast ile ilişkili analistler, DOT fiyatının 2022 ticaretini 8.67 dolardan kapatacağına inanıyor. Web sitesi, 2023 ve 2025 için yıl sonu hedeflerini sırasıyla 10.19$ ve 16.47$ olarak tahmin ediyor.

Digital Coin Price

Digital Coin Price, DOT fiyatının 2022 yılına kadar maksimum 7,80$’a ulaşacağını tahmin ediyor. Eğilimlerin tersine dönmesi ise fiyatı minimum 5,56$’a düşürebilir. Bununla birlikte, alım ve satım baskılarındaki bir denge, fiyatı 6.26 dolara indirebilir. Firma, fiyatın artmasını ve 2025’in sonunda 27.66 dolarla zirveye ulaşmasını bekliyor.

Gov. Capital

Gov. Capital tarafından yapılan algoritmik DOT fiyat tahminine göre. Altcoin’in 2022’nin sonunda maksimum 7.7958 $’a çıkması bekleniyor. Tahmin, yıl için ortalama hedefi 6.779 $’a sabitledi. Gov. Capital, eğilimlerde bir tersine dönüşün yılı 5.7621 dolardan kapatmasını bekliyor.

Polkadot, DOT Coin Gelecekte Ne Olur! DOT Yorum, Analiz! DOT coin geleceği nasıl olur? DOT Coin yükselir mi? DOT Coin kapsamlı inceleme

Polkadot (DOT) Coin Nedir?

Polkadot, tamamen işlevsel ve kullanıcı dostu merkezi olmayan bir platform sağlamayı dört gözle bekleyen İsviçre merkezli Web3 Vakfı tarafından geliştirilmek üzere gemideydi. 2016 yılında Gavin Wood Ethereum kurucu ortaklarından biri olan , projeyi Peter Czaban Ile Birlikte Haritaladı ve Robert Harbermeier.

Ethereum başladığında, blok zincirinde birden fazla hesaplama görevi gerçekleşti ve bu da GAS ücretlerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Geliştiricilerin, işlemleri doğrulamak için bilgi işlem enerjisi karşılığında ekstra bir ücret ödemesi gerekiyordu! Bu nedenle, Polkadot, ekstra işlem ücretlerine harcanan parayı önleyen bir ağ olarak gelişti.

 • Blok Zinciri Ağı

Polkadot, özel ve konsorsiyum zincirlerini, genel ve izinsiz ağları, oracle’ları ve henüz oluşturulmamış gelecekteki teknolojileri birbirine bağlamak için oluşturulmuş bir platformdur. Polkadot aktarma zinciri aracılığıyla bağımsız blok zincirlerinin bilgi alışverişinde bulunabileceği ve güvene dayalı olmayan bir şekilde işlem yapabileceği bir interneti kolaylaştırır. Şirket, Robert Habermeier, Dr. Gavin Wood ve Peter Czaban tarafından, kimliklerinin ve verilerinin sahip olduğu ve tamamen merkezi olmayan bir ağ sağlayarak herhangi bir merkezi otoriteden güvenli bir şekilde korunduğu bir web tasarlama misyonuyla kuruldu. Platform, yalnızca belirteçlerin değil, çok sayıda veri veya varlık kategorisinin blok zincirler arası transferini sağlar. Firma, yenilikçileri daha iyi çözümler üretmeye teşvik ederek merkezi olmayan uygulamaları, kurumları ve hizmetleri oluşturmayı ve harmanlamayı kolaylaştırır, büyük ölçeklendirme kurumlarının güvenlerini kıramayacağı dağıtılmış bir ağa olan güveninden demokratik bir toplum arıyor. Firma, mevcut kredi kartı şirketlerinin işlem işleme kabiliyetine ulaşmak için gereken yüksek çıktıyı yetkilendirmek için ağın birden fazla paralel blok zinciri üzerinden işlemleri yayınlayabildiği blok zinciri ve kripto para biriminin evrimi ile ölçeklenebilen bir altyapı sağlar.

Polkadot, DOT Coin Gelecekte Ne Olur! DOT Yorum, Analiz! DOT coin geleceği nasıl olur? DOT Coin yükselir mi? DOT Coin kapsamlı inceleme

DOT Coin Temel Analiz

Polkadot, rakip olabilecek çok zincirli bir çerçeveye dayanan öncü projelerden biridir. Çok sayıda blok zinciri için en gelişmiş p29 ağını sağlamayı amaçlamaktadır. DOT ağı, belirteçlerinin dolaşımı ile güçlü bir birlikte çalışabilirlik yaklaşımı hedefliyor. Protokol ayrıca röle zincirleri ve parachains’in ortak güvenliğine de sahiptir.

Polkadot, pazarda çoklu kullanım durumları sağlayan performanslı bir paylaşımlı ağ olarak ortaya çıkmıştır. Gelişmiş yönetişim süreci ile blok zinciri kurulumunun kolaylığı mümkün olmuştur. Tersine, ağın planla-yazdır teklifleri, her işlemin kaydedildiği ve kalıcı ve geri döndürülemez kaldığı merkezi bir ‘röle zinciri’ne.

Ancak ‘parachain’ adı verilen ek bir zincir devreye girdi. Kullanıcı tarafından oluşturulabilen bu ekstra zincir, ek hesaplama enerjisi gerektirmez. Ayrıca her zaman röle zincirine beslenebilir. Polkadot ayrıca stake etmeyi de içerir, ancak aday bir Proof-of-stake konsensüs mekanizması (PoS) üzerinde çalışır. DOT’u riske atan kişi, büyük ağ yükseltme kararlarına da katılabilir.

Polkadot, DOT Coin Gelecekte Ne Olur! DOT Yorum, Analiz! DOT coin geleceği nasıl olur? DOT Coin yükselir mi? DOT Coin kapsamlı inceleme

DOT Coin Yükselir Mi?

Endüstrinin Moonbeam’de gördüğü gibi, Polkadot para zincirlerinden kayda değer bir ivme kazanabilir. Dijital varlık, yatırımcılardan çok ihtiyaç duyulan duygusal desteği alırsa. Hacimlerdeki bir artış, DOT’un yıl için ticaretini 9,2 $ ‘lık daha yüksek bir fiyat etiketi ile kapatmasına yardımcı olabilir .

Diğer taraftan, eğer pazarlamacıların duyguları düşüş trendlerine kapılırsa. Altcoinin fiyatı, yıllık ticareti 6,6 doların altında kapatmak için düşüş yaşayabilir.

DOT Yıllara Göre Fiyat Analizi

2020

 • ICO günlerinde, tek bir DOT yaklaşık 30 $ olarak fiyatlandırıldı.
 • Ağustos ayındaki yeniden değerlemenin ardından, madeni para Eylül ortasına kadar 5.2 dolardan işlem görmeye başladı.
 • Ekim başında 4,42 dolardan işlem görüyordu ve ay sonunda 4,15 dolara yükseldi.
 • Kasım ayı sonunda fiyat 5.88$’a yükseldi ve yükseliş trendini koruyarak yılı 7.68$’dan sonlandırdı.

2021

 • DOT fiyatı, 2021’de 9.12 $ fiyat etiketi ile yükseliş notu ile koşmaya başlamıştı.
 • Altcoinin fiyatı, geçici değişikliklerle elde edilen Mayıs ortasına kadar 42.98 dolara yükseldi.
 • Ancak, 19 Mayıs’taki çöküş, DOT fiyatını 23 Mayıs’ta 3 ayın en düşük seviyesi olan 18.03$’a getirdi.
 • Polkadot rallisine başladığı zaman Ağustos ayındaydı ve bu da 13 Eylül’de 35.87 $ talep etmesine yol açtı.
 • DOT Ekim ayına 28.44 dolardan başladı. Yapıcı bir artış, fiyatı 5 Kasım’da 55.21$’a getirdi.
 • Bununla birlikte, 31 Aralık’ta yüksek seviyelerden bir düşüş, fiyatı 27.06 $’a çıkardı.

Polkadot, DOT Coin Gelecekte Ne Olur! DOT Yorum, Analiz! DOT coin geleceği nasıl olur? DOT Coin yükselir mi? DOT Coin kapsamlı inceleme

DOT Coin En Çok Merak Edilen Sorular

DOT bir ERC-20 jetonu mu?

No DOT bir ERC-20 tokeni değil, Polkadot blok zincirinde oluşturulmuş ve geliştirilmiş bir dijital varlıktır.

Polkadot 2022’nin sonunda hangi fiyata ulaşacak?

Yükseliş notunda DOT fiyatı, 2022 için ticareti 9.2723 $ fiyat etiketi ile kapatabilir .

 Polkadot fiyatı 2025’in sonunda ne kadar yükselebilir?

Polkadot fiyat tahminimize göre. Boğalar görevi devralırsa , DOT fiyatı 2025’in sonunda 42.2515 $ işaretine ulaşabilir.

Polkadot uzun vadeli bir yatırım mı?

Polkadot fiyat tahminimize göre. Boğalar görevi devralırsa , DOT fiyatı 2025’in sonunda 48.1945 $ işaretine ulaşabilir.

DOT nasıl satın alınır?

DOT, diğerleri arasında Binance, FTX, Huobi ve Kraken gibi önde gelen kripto para borsalarında işlem yapmak için kullanılabilir.

Polkadot, DOT Coin Gelecekte Ne Olur! DOT Yorum, Analiz! DOT coin geleceği nasıl olur? DOT Coin yükselir mi? DOT Coin kapsamlı inceleme

Ayrıca Kripto Para Analizleri ve Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!