APTOS, APT Coin Nedir? APT Coin Geleceği, APT Coin Yorum, APT Coin Analiz!

APTOS, APT Coin Nedir? APT Coin Geleceği, APT Coin Yorum, APT Coin Analiz! APT Coin uzun vade de ne olur? APTOS Detaylı incelemesi makale de..
APTOS, APT Coin Nedir? APT Coin Geleceği, APT Coin Yorum, APT Coin Analiz! APT Coin uzun vade de ne olur? APTOS Detaylı incelemesi makale de..
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

APTOS, APT Coin Nedir? APT Coin Geleceği, APT Coin Yorum, APT Coin Analiz! APT Coin uzun vade de ne olur? APTOS Detaylı incelemesi makale de..

APTOS, APT Coin Nedir?

Aptos nedir? Aptos, diğer kripto ağlarının karşılaştığı ana sorunları, yani yavaş işlem hızlarını, yüksek gaz ücretlerini, güvenlik sorunlarını ve tam ademi merkeziyetçiliğin eksikliğini çözdüğünü iddia eden bir katman 1, hisse kanıtı blok zinciridir.

Aptos’u özel kılan nedir?

Aptos , DeFi projelerinin blok zinciri üzerine inşa edilmesini sağlar . Şu ana kadar Aptos ekosisteminde 30’dan fazla DeFi projesi var. Bu projeler arasında merkezi olmayan borsalar, borç verme protokolleri ve likit stake etme yer alıyor. Bunun bir örneği, bir marj ticareti protokolü olan Aries Markets’tır.

Blockchain şimdiye kadar yatırımcılardan milyonlarca dolar topladı. Aptos, Move adlı Rust tabanlı bir programlama dili ile oluşturulmuş bir Katman 1 blok zinciridir. Temel özellikleri arasında paralel yürütme motoru, üst düzey güvenlik özellikleri ve düşük işlem maliyetleri yer alır.

Aptos (APT) değeri, Twitter’daki en büyük kripto analistlerinin beklediği gibi, alım satımın ilk gününde düştü. Daha fazla tps kapasitesine sahip bir ‘ Solana katili’ olarak etiketlenen Aptos tokeni, yalnızca bugün borsadaki 15.170 izleme listesine eklenerek haftanın en popüler kripto para yatırımlarından ve airdroplarından biridir.

APTOS, APT Coin Nedir? APT Coin Geleceği, APT Coin Yorum, APT Coin Analiz! APT Coin uzun vade de ne olur? APTOS Detaylı incelemesi.

Aptos’a Genel Bakış

Mevcut çok sayıda kripto para birimiyle, dikkate değer bir istisna olan Ripple (XRP) dışında, blok zincirinin çoğunluğu birbirine bağlayan şey olduğunu hatırlamak zor olabilir . Kullanıcıların işlemlerini ve sistem değişikliklerini kaydetmelerine izin veren ancak tek bir yetki noktasından yoksun olan merkezi olmayan defter, kripto para birimi ve dolaylı olarak merkezi olmayan finans (DeFi) için kritik öneme sahiptir.

Halihazırda mevcut olan blok zincirlerinin sayısı göz önüne alındığında, başka bir tane başlatmanın bir anlamı olmayacağı düşünülebilir. Bununla birlikte, blok zinciri dünyası muhtemelen karmaşık, arkaik ve jargonla dolu olduğundan, birçok geliştirici, engelleri ortadan kaldıran ve kripto para biriminin yaygın olarak kabul edilmesine öncülük eden bir blok zinciri kuranlar olmak isteyebilir.

Böyle bir blok zinciri Aptos’tur. Ölçeklenebilir olmayı hedefler, bu da işler meşgul olduğunda yavaşlamaması, müşterilerin para ve zamandan tasarruf etmesinin yanı sıra güvenli ve güvenilir olması anlamına gelir.

Teknik incelemeye göre, “Aptos blok zinciri teknolojisi, dünya çapında 350’den fazla insan dahil olmak üzere son üç yılda iyi bir şekilde oluşturuldu.” Ademi merkeziyetçilik, sistem güvenliği, akıllı sözleşme tasarımı ve fikir birliği konularında taze ve orijinal atılımlar sunar. Bu teknoloji kombinasyonu, web3’ü halka sunmada hayati bir yapı parçası olarak hizmet edecek.”

Facebook’un sahipleri Meta’nın eski çalışanları olan CEO Mo Shaikh ve CTO Avery Ching, platformu kurdu. Diem blok zinciri teknolojisini ve Novi kripto para cüzdanını kurmaya çalışan (ve sonunda başarısız olan) grubun bir parçasıydılar. Önceki niyetler hiçbir zaman gerçekleşmemiş olsa da, NFT’lerle de çalışan bu büyük proje için mevcut olan yetenek ve tekniklerin şimdi kullanıldığını iddia ediyorlar .

Aptos, herhangi bir blok zinciri için gerekli olan iki yerel jetona sahiptir. Halk arasında hisse senedi sembolü APT olarak adlandırılan Aptos tokeninin, şimdi stakerlara ve sistem operatörlerine verilen teşviklerle, çalışmayı sürdürmek için taahhüt edilmesi amaçlanmıştır. Blok zincirinin aslında bir hisse kanıtı (PoS) anlaşma yöntemi vardır, bu da blokların yalnızca jetona zaten sahip olanlar tarafından eklenebileceğini ima eder.

APT’ye sahip olan kişiler, blok zincirinin geleceğini etkileyen ve onu en azından kısmen bir yönetişim para birimi haline getiren tekliflere oy verebilir. Kripto para borsalarında, madeni para ayrıca satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilir.

Aptos için ana ağ 12 Ekim’de oluşturuldu ve madeni para nihayetinde 19 Ekim 2022’nin ilk saatlerinde açık piyasaya girdi. Bu, Aptos’u mevcut en yeni kripto para projelerinden biri haline getiriyor.

APTOS, APT Coin Nedir? APT Coin Geleceği, APT Coin Yorum, APT Coin Analiz! APT Coin uzun vade de ne olur? APTOS Detaylı incelemesi.

Aptos Tokenomics & Erken Fiyat Geçmişi

Tokenomik açısından, kripto para biriminin yaklaşık bir milyar arzı vardır. Bu milyarın %51’i, %19’u temel katkıda bulunanlara, %16,5’i platform çalışanlarına ve %13,48’i yatırımcılara olmak üzere daha geniş topluluklara açıktır. 21 Ekim 2022 itibariyle 130 milyon jeton dolaşımdaydı ve kalan jetonların 10 yıldan fazla bir süre içinde piyasaya sürülmesi planlandı.

Bu arada, kısa da olsa APT fiyatlandırma geçmişine kısa bir göz atalım. Sınırlı tarihsel performans, gelecekteki performansın bir işareti olarak görülmemelidir, ancak yayınlandığından bu yana ne yaptığını anlamak, bir Aptos fiyat tahminini okurken veya kendimizinkini geliştirirken bazı potansiyel olarak değerli bilgiler sağlayabilir.

Aptos, ilk olarak 19 Ekim 2022’nin erken saatlerinde, istatistiklere göre 13.73 $ değerinde olduğu açık piyasada ortaya çıktı.

Sistemin Uyuşmazlığı kapatıldı, Shaikh bunun dolandırıcılığa karşı bir önlem olduğunu söyledi ve sistemin düşük erken performansına katkıda bulundu.

Madeni paranın yukarıda belirtilen dolaşımıyla, APT şu anda yaklaşık 920 milyon dolarlık bir pazara sahip ve bu metriğe göre 53. en büyük kripto para birimi olarak sıralanıyor – sadece birkaç saatliğine açıkça değiş tokuş edilen bir şey için dikkate değer bir performans.

APTOS, APT Coin Nedir? APT Coin Geleceği, APT Coin Yorum, APT Coin Analiz! APT Coin uzun vade de ne olur? APTOS Detaylı incelemesi.

APT Coin Geleceği

1 milyar kullanılabilir miktarına bağlı olarak, Aptos belirteci, 7 dolarlık bir fiyatla 7 milyar dolarlık tamamen seyreltilmiş bir piyasa değerine sahiptir.

20.000 takipçisi var gibi görünen ancak APT tokenini “ Ponzi ” olarak etiketleyen @kobratrading gibi bazı önemli kripto Twitter hesapları, bunun abartıldığına inanıyor.

UYGUN

Bunun dışında, 21 Ekim 2022 itibariyle yapılan Aptos token fiyat tahminlerinden birkaçına bir göz atalım. Fiyat tahminlerinin, özellikle Bitcoin gibi öngörülemeyen bir şey için zaman zaman yanlış olduğunu anlamak çok önemlidir . Ek olarak, uzun vadeli kripto para fiyat tahminlerinin çoğu, herhangi bir zamanda değişebilecekleri anlamına gelen bir algoritma kullanılarak oluşturulur.

Şu anda Aptos’a özgü bir başka özellik de, çok genç bir kripto para birimi olduğu için üzerinde çalışacak daha az veriye sahip olması, bu da şu anda daha az APT tahmini olabileceğini ima etmesidir. Bu, gelecekte değişmek için neredeyse garantilidir.

İlk olarak, CoinArbitrageBot, APT fiyat tahmininin oldukça iyi gideceğini öngördü. Web sitesine göre, madeni paranın fiyatı Kasım 2022’nin ortasına kadar yaklaşık 6,99 dolara düşebilirken, 2023’te toparlanıp 8,11 doların biraz altında işlem görebilir.

Aptos, siteye göre 2024 yılına kadar yaklaşık 15,75 dolar değerinde olabilir ve 2025 için 25,48 doların biraz altında ve 2026 için 41,22 dolar fiyat projeksiyonu olabilir.

Bu arada CryptoBullsClub, 2022 için Aptos fiyatının 8,70 ile 19,67 dolar arasında olacağını tahmin etti ve kripto para biriminin yılı 8,70 dolar ve 19,67 dolar civarında bir yerde kapatabileceğini savundu. Ekim 2023’e kadar 10,45 dolar ile 11,50 dolar arasında ve bir yıl sonra 24,37 dolar ile 26,80 dolar arasında olması bekleniyordu. Ekim 2025 civarında, belirteçler 23.53 ile 25.88 dolar arasında işlem görebilir ve 2030 yılına kadar tahmin edilen toplam 290.47 ila 414.96 dolar arasında bir yayılma söz konusu olabilir.

APTOS, APT Coin Nedir? APT Coin Geleceği, APT Coin Yorum, APT Coin Analiz! APT Coin uzun vade de ne olur? APTOS Detaylı incelemesi.

Toplama 

Son olarak, CryptoPredictions, Aptos’un 2022’yi 7.61 dolardan tamamlayacağını ve bir yıl sonra 14.30 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Site, Ekim 2024’e kadar bile madeni paranın 15.97 dolar değerinde olabileceğini ve 12 ay sonra 17.14 dolar değerinde olabileceğini tahmin ediyor. Site, kripto para biriminin Ekim 2026’ya kadar 17.89 dolar değerinde olabileceğini ve sonraki yılı 17.99 dolarla tamamlamadan önce iddia etti.

Bir APT jeton fiyat tahmini yaparken, kripto para piyasalarının hala inanılmaz derecede öngörülemez olduğunu ve bir madeni para veya jetonun değerinin birkaç saat içinde ne olacağını tam olarak tahmin etmeyi imkansız hale getirdiğini ve uzun vadeli tahminlerde bulunmayı daha da zorlaştırdığını unutmayın. Sonuç olarak uzmanlar, algoritma tabanlı tahminciler bile gerçekten hata yapabilir. 

Kripto para birimleri veya jetonlarla uğraşmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Alternatif olarak değerlendirilebilecek D2T , RIA ve IMPT gibi başka alternatifler de mevcuttur . 

Herhangi bir yatırım tercihi yapmadan önce en güncel piyasa dinamiklerini, haberleri, temel ve teknik analizleri ve uzman görüşlerini dikkate alın. Önceki sonuçların gelecekteki sonuçların garantisi olmadığını unutmayın ve asla kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmayın.

APTOS, APT Coin Nedir? APT Coin Geleceği, APT Coin Yorum, APT Coin Analiz! APT Coin uzun vade de ne olur? APTOS Detaylı incelemesi.

Aptos Fiyat Tahmini

2022, 2023, 2024, 2025, 2030 için güncel bir Aptos fiyat tahmini. APT fiyatının geleceğini mi merak ediyorsunuz? Tarihsel, temel ve teknik analizlerle Aptos fiyat tahminini öğrenin.

Aptos Temel Analizi

Aptos Canlı Fiyat Tablosu

Aptos Teknik Analizi

Aptos kripto para birimi için %100 doğru teknik analizin pek mümkün olmamasına rağmen, TradingView’in bu gelişmiş teknik analiz aracında, seçilen zaman dilimi için gerçek zamanlı toplu APT alım-satım puanını görebilirsiniz. APT/USD için özet, en popüler teknik göstergelere dayanmaktadır – Hareketli Ortalamalar, Osilatörler ve Pivotlar.

Aptos Fiyat Tahmini

Aşağıda, popüler tahmin platformlarından Aptos (APT) için en güvenilir fiyat tahminlerini topladık.

APT Coin Geleceği 2022

Aptos’un 2022’nin geri kalanı için fiyat tahminleri itibarıyla farklı görüşler var. WalletInvestor 10.02385$’a doğru bir yükseliş bekliyor ve PricePrediction.net yıl sonuna kadar ~11.7521$ ile yankılanıyor. Örneğin TradingBeast’ten diğer uzmanlar, Aralık ayında 0 $’ın altındaki rakamları öne sürerek Aptos’un gelecekteki fiyatı konusunda daha karamsar.

APT Coin Geleceği 2023

2023 için Aptos fiyat tahminlerinde WalletInvestor, kripto paranın fiyatının Aralık ayına kadar 5.04649 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Aptos’un geleceğini tahmin eden TradingBeast, Aptos fiyatının o zamana kadar ~0$’a ulaşacağını söyleyerek fiyatının daha da düşmesini bekliyor. Aksine, PricePrediction.net, Aptos fiyat artışını tahmin etmeye devam ediyor ve 2023’te yaklaşık 12.23601 dolar fiyat veriyor.

APT Coin Geleceği 2024

2024 için Aptos fiyat tahminleri hala ağırlıklı olarak olumlu, bazı analistler 11.0608$-12.99644$ aralığında fiyatlar vaat ediyor (WalletInvestor, PricePrediction.net), TradingBeast ise farklı bir görüşe sahip ve fiyatın Aralık 2024’te 0$’a ulaşma olasılığını belirtiyor.

APT Coin Geleceği 2025

WalletInvestor, 2025 Aptos fiyat tahmini için yalnızca iyimserliğe sahip ve Aptos’u 2025 sonuna kadar 13,20383 $ olarak değerlendiriyor. PricePrediction.net olumlu bir tahminle aynı fikirde ve aynı dönem için 13,48035 $ öngörüyor. Öte yandan, TradingBeast’in ekibi daha karamsar – bu yılın Aralık ayı için Aptos fiyat tahmini sadece 0 dolar.

APT Coin Geleceği 2030

2030 için uzun vadeli Aptos fiyat tahminlerinden bahsetmişken, uzmanlar iki kutuplu görüş sunuyor. WalletInvestor, Aptos fiyatının daha da artacağı ve on yılın sonunda 8.22647$’a ulaşacağı görüşünü ifade ediyor. PricePrediction.net’in Aptos için fiyat tahmini, 11,7521 $’a yükselen bir trend öngörüsü ile yankılanıyor. Buna rağmen, TradingBeast’in vizyonu o kadar olumlu değil ve 0 dolara düşüş vaat ediyor.

APT Coin Fiyatı Uzun Vadede Ne Olacak? Aptos Coin Geleceği Hakkında Genel Yorum!

Aptos (APT) tahminleri yukarıda bahsedilen analizden de anlaşılacağı gibi oldukça çelişkilidir. Olumlu veya olumsuz gelecekteki APT fiyat hareketleri hakkında evrensel bir fikir birliği yoktur. Aslında, gelecekteki olası büyüme çeşitli faktörlere bağlıdır: duyurular, Aptos projelerinin yeni teknolojik çözümleri, genel olarak kripto ortamı, yasal konum vb. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı (DYOR) yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.
Sorumluluk Reddi: Bu makale alım satım tavsiyeleri sunduğu şeklinde değerlendirilmemelidir. Kripto para piyasası, yüksek oynaklık ve ara sıra keyfi hareketlerden müzdariptir. Herhangi bir yatırımcı, bir yatırım taahhüdünde bulunmadan önce birden fazla bakış açısı araştırmalı ve tüm yerel düzenlemelere aşina olmalıdır.

Ayrıca Kripto Para Analizleri ve Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!