Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar!

Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz..
Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz..
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz.. Detaylar Makalede..

Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar!

Ethereum, Bitcoin, Litecoin ve hatta Ripple gibi diğer kripto para birimlerinden çok farklıdır. Ethereum, akıllı sözleşmeler için bir blok zinciri protokolüdür ve ETH olarak da adlandırılan Ether, Ethereum blok zincirine güç veren yerel kripto para birimidir. Ethereum, esasen blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir süper bilgisayar olan Ethereum Sanal Makinesi dediği şey üzerinde akıllı sözleşmeler yürütür. Eşsiz yapısı ve türünün ilk örneği olması nedeniyle, Ethereum fiyat tahminleri, uzun vadede Ethereum büyümesine inanan pek çok yatırımcı ve endüstri uzmanı ile son derece yüksek olabilir.

Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz..

Bir ağ olarak Ethereum öngörülen büyüme de yüksektir, çünkü blok zinciri yalnızca akıllı sözleşmeler ve işlemler için kullanılmaz, ancak gerçek kripto varlıkları genellikle Ethereum’un blok zinciri üzerine kuruludur ve kripto pazarının geleceği hakkında spekülasyonlar olumlu olduğu için katma değer sağlar. Kripto para birimlerini çevreleyen çok fazla pozitiflik olduğu ve Ethereum potansiyeli çok yüksek olduğu için, birçoğu “Ethereum Bitcoin gibi yükselecek mi” ve “Ethereum’un fiyatı ne kadar yükselebilir?” Diye merak ediyor. Bu Ethereum fiyat tahmin kılavuzu, yıllar boyunca tahmini büyümenin ve Ethereum’un öngörülen değerinin net bir resmini çizmeye yardımcı olacaktır.

Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz..

Ethereum Nedir?

Bitcoin’in başarısının ardından, Vitalik Buterin adlı genç bir programcı, yeni finansal teknolojiyle ilgilenmeye başladı ve fikir ve konseptin geliştirilebileceğine ve sadece bir ödeme teknolojisinin ötesinde ek amaçlara hizmet edebileceğine karar verdi. Ethereum’un blok zinciri, akıllı sözleşmeler veya belirli bir şekilde özerk olarak çalışacak şekilde tasarlanmış bilgisayar kodu çalıştırabilir. Şimdiye kadar akıllı sözleşmeler öncelikle CryptoKitties, DeFi, DEX’ler ve diğerleri gibi merkezi olmayan uygulamalar olarak da adlandırılan dApp’leri çalıştırmak için kullanıldı.

Akıllı sözleşmeler, mülkiyeti kanıtlayan bir tür ödül görevi görecek şekilde programlandı. Bu, dijital teknolojiler dünyasında benzersizdir, çünkü söz konusu kupanın sahibinin, Ethereum blok zinciri aracılığıyla akıllı sözleşmeyi kullanarak mülkiyeti devretmesine izin verir. Teknoloji aynı zamanda mülkiyet haklarını, değiştirilemez tokenler veya NFT’ler olarak adlandırılan, türünün tek örneği diğer tokenlere uygulamak için kullanılır. Geliştirme tamamen bir kitle satışıyla finanse edildi ve bu, 72 milyon önceden kazılmış madeni paranın uzun vadeli sahiplerin eline geçmesiyle sonuçlandı.

Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz..

2016 yılında, merkezi olmayan özerk bir organizasyon olan DAO projesinde bir istismar, 50 milyon doların üzerinde Ethereum arzının çalınmasına neden oldu. Ethereum daha sonra iki ayrı blok zincirine bölündü ve yeni versiyonun ETH jeton kaydı ile gerçek Ethereum haline gelmesiyle sonuçlanırken, orijinal blok zinciri ETC jeton kaydı ile Ethereum Classic olarak devam etti.

Buterin gerçekten de Ethereum’u yarattı ve teknik incelemesini kaleme aldı, Anthony Di Iorio, Charles Hoskinson, Mihai Alisie, Amir Chetrit, Joseph Lubin, Gavin Wood ve Jeffrey Wilke dahil olmak üzere birçok kişi Ethereum’un kurucuları olarak kabul ediliyor – en büyük kurucu listelerden biri herhangi bir kripto projesinin üyeleri. Daha sonra, Ethereum protokolünde çalışan yeni belirteçler geliştirmek için kullanılan ERC-20 standardı gibi Ethereum blok zincirinde kullanım için standartlar geliştirmeye yardımcı olmak için Enterprise Ethereum Alliance kuruldu.

Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz..

ETH Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey!

Aslında Ethereum’un, ilk madeni para teklifi olarak adlandırılan şey aracılığıyla ERC-20 belirteçleri olarak yeni kripto projelerinin başlatılmasına yardımcı olma yeteneğiydi; bu, projelerin ilk yatırımları için madeni paraların bir kısmını aldığı kitle fonlaması yoluyla sermaye artırmanın erken bir yoluydu. parayı haritaya koy. Oluşturulan yeni jetonların çoğu, yalnızca bir Ethereum değişimi yoluyla yatırım yapılabilir, bu da varlığın fiyatının, bir sonraki Bitcoin’i en erken yatırım aşamalarında bularak zengin olmaya çalışan perakende yatırımcılar tarafından kripto balonunun zirvesinde fırlamasına neden oldu.

Bununla birlikte, kripto hype balonu patladı ve Ethereum üzerine inşa edilen projelerin çoğu, Ethereum’un hatası nedeniyle başarısız oldu. Bununla birlikte, diğer altcoinleri ve bu yeni ICO doğumlu kripto tokenlerini çevreleyen olumsuz duygular, Etheruem’in fiyatının da düşmesine neden oldu. Ethereum, hayatına 1 doların çok altında başladı ve kalabalık satış sırasında sadece ETH başına yedek değişim oldu. Sadece bir yıl içinde, büyük ölçüde ICO patlaması nedeniyle 1.448 dolarlık yüksek bir fiyata ulaştı ve erken yatırımcılar için son derece kârlıydı.

Düzenleyiciler, ICO’ları kayıt dışı menkul kıymet satışları olarak adlandırmaya başladıktan sonra, Ethereum bu amaç için giderek daha az kullanıldı. Ancak bu, Ethereum’un uzun vadeli fiyat potansiyeli veya öngörülen büyümesinden değil, ICO patlamasının sona ermesinden kaynaklanıyordu. ICO’lar madeni para fiyatını düşürdü ve Ethereum’u ayı piyasasına gönderdi. Ancak o zamandan beri, ETH haberleri son derece olumluydu ve spekülasyonlar, Ethereum’un geleceğinin inanılmaz derecede parlak olduğunu ve bir yatırım varlığı olarak başarılı bir şekilde performans göstereceğini ve sağlam bir uzun vadeli değer projeksiyonuna sahip olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz..

Bununla birlikte, Ethereum için bugüne kadarki en büyük potansiyel, DeFi olarak da adlandırılan merkezi olmayan finansın muazzam büyümesidir. DeFi trendi, tümü blok zincirine dayanan binlerce yeni jeton ve projeyi içerecek şekilde patladı. Bu, son aylarda Ethereum’a olan talebi önemli ölçüde artırdı ve altcoinin 4.400 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemesine yardımcı oldu. Bu, yalnızca DeFi sürüş talebiyle değil, aynı zamanda NFT’ler ve Ethereum’un kendisi ile Ethereum’un bir sonraki boğa koşusunun başlangıcıdır.

DeFi ve NFT’ler gibi Ethereum üzerine inşa edilen bu yeni teknolojiler, ETH’nin ağdaki gaz ücretlerini ödemesini gerektiriyor. Bu, ETH fiyatlarının gelişmesine yardımcı oldu ama aynı zamanda altcoini Bitcoin’den bile daha popüler bir seçim haline getirdi.

Ethereum Fiyat Analizi ve Fiyat Tahminleri..

Herkes bir yatırım olarak Ethereum’un çok şey vaat ettiğini ve yatırımcıları ETH’nin sahip olduğu tüm destek ve potansiyelle kesinlikle ödüllendireceğini görse de, Ethereum’un tam olarak hangi fiyatlara ve ne zaman ulaşabileceği her zaman net değildir. Sektörün en iyi analistlerinden alınan teknik analizler, uzmanların bazı fiyat tahminlerinin çizelgelerin söyledikleriyle uyuşup uyuşmadığını anlamaya yardımcı olmak için toplandı.

Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz..

Ethereum Fiyat Tahminleri 2021

Ethereum 2021’de şu ana kadar 4.400$’a ulaştı ve en iyi altcoini 2.000$’ın altına geri getiren %60’lık büyük bir çöküşle sonuçlandı. Düzeltme, 2017’deki son boğa piyasası kırılmasından sonraki ilk büyük satışa oldukça benziyor. Bazı yan fiyat hareketlerinden sonra, Ethereum yükselen bir üçgen oluşturdu ve kripto para birimini son ayağına gönderdi. Potansiyel yüksek, ETH başına 14.000 $ kadar olabilir.

Ethereum Fiyat Tahminleri 2022 – 2023

Yükselen, aşağı inmeli ve potansiyel olarak ETH başına 14.000 dolara ulaştıktan sonra, Ethereum başka bir ayı piyasasına girebilir. Fiyat hareketinin, bir sonraki ayı piyasasının dibi olarak mevcut konsolidasyon aralığına düşerek önceki ayı piyasasına benzer şekilde nasıl oynayacağına dikkat edin. Bu, şu anda inşa edilen direnç ve desteğin bundan bir yıl veya daha fazla bir süre sonra yeniden test edileceğini gösteriyor.

Risk Reddi:

Altın veya diğer metallere yatırım yapmak veya ticaret yapmak riskli olabilir ve tamamen sermaye kaybına yol açabilir. Bu kılavuz bir yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir ve altın CFD’lerine yatırım yapmanın riski size aittir.

Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz.. Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz.. Ethereum (ETH) Geleceği! Ethereum Fiyat Tahmini, Ethereum Yorumlar! Ethereum Neye Göre Yükselir? Ethereum Grafik Analiz.. 

Ayrıca Kripto Para Analizlerive Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!