En İyi Kripto Paralar 2021

En İyi Kripto Paralar 2021
En İyi Kripto Paralar 2021
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ? İşte detaylar..  Bitcoin ve Ethereum’dan Dogecoin ve Tether’e kadar binlerce farklı kripto para birimi vardır ve bunlar kripto dünyasına ilk başladığınızda sizi bunaltıcı hale getirebilir. Kararınızı almanıza yardımcı olmak için bunlar, piyasa değerlerine veya şu anda dolaşımda olan tüm madeni paraların toplam değerine göre en iyi 10 kripto para birimidir.

En İyi Kripto Paralar 2021

En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ?

  • 1. Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri: 641 milyar doların üzerinde

Takma adla biri tarafından 2009 yılında düzenlendi Satoshi Nakamoto , Bitcoin (BTC) orijinal cryptocurrency olduğunu. Çoğu kripto para biriminde olduğu gibi, BTC bir blok zinciri veya binlerce bilgisayardan oluşan bir ağ üzerinden dağıtılan bir defter günlüğü işlemleri üzerinde çalışır. Dağıtılmış defterlere yapılan eklemeler, iş kanıtı adı verilen bir işlem olan kriptografik bir bulmacayı çözerek doğrulanması gerektiğinden, Bitcoin güvenli ve dolandırıcılardan korunur.

Bitcoin’in fiyatı, bir hane adı haline geldiğinden fırladı. Beş yıl önce, yaklaşık 500 dolara bir Bitcoin satın alabilirdiniz. Haziran 2021 itibariyle, tek bir Bitcoin’in fiyatı 32.000 doların üzerindeydi. Bu yaklaşık %6,300’lük bir büyüme.

  • 2. Ethereum (ETH)

Piyasa değeri: 307 milyar doların üzerinde

Hem bir kripto para birimi hem de bir blok zinciri platformu olan Ethereum , koşullar yerine getirildiğinde otomatik olarak yürütülen akıllı sözleşmeler ve değiştirilemeyen belirteçler ( NFT’ler ) gibi potansiyel uygulamaları nedeniyle program geliştiricilerin favorisidir .

Ethereum da muazzam bir büyüme yaşadı. Sadece beş yıl içinde fiyatı yaklaşık 11 dolardan 2.500 doların üzerine çıktı ve giderek kabaca %22.000’den fazla oldu.

  • 3. Tether (USDT)

Piyasa değeri: 62 milyar doların üzerinde

Diğer bazı kripto para türlerinden farklı olarak, Tether bir sabit paradır, yani ABD doları ve Euro gibi fiat para birimleri tarafından desteklenir ve varsayımsal olarak bu değerlerden birine eşit bir değer tutar. Teoride bu, Tether’in değerinin diğer kripto para birimlerinden daha tutarlı olması gerektiği anlamına gelir ve diğer madeni paraların aşırı oynaklığına karşı temkinli olan yatırımcılar tarafından tercih edilir.

  • 4. Binance Coin (BNB)

Piyasa değeri: 56 milyar doların üzerinde

Binance Coin, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance’de işlem yapmak ve ücret ödemek için kullanabileceğiniz bir kripto para birimi biçimidir .

2017’deki lansmanından bu yana Binance Coin, yalnızca Binance’in değişim platformunda işlemleri kolaylaştırmanın ötesine geçti. Artık ticaret, ödeme işlemleri ve hatta seyahat düzenlemeleri için rezervasyon yapmak için kullanılabilir. Ayrıca Ethereum veya Bitcoin gibi diğer kripto para birimi biçimleriyle takas edilebilir veya takas edilebilir.

2017’deki fiyatı sadece 0.10 dolardı; Haziran 2021’e kadar, neredeyse %350.000’lik bir kazançla 350 doların üzerine çıktı.

  • 5. Cardano (ADA)

Piyasa değeri: 51 milyar doların üzerinde

Kripto sahnesinden biraz sonra Cardano, hisse kanıtı doğrulamasını erken benimsemesiyle dikkat çekiyor. Bu yöntem , Bitcoin gibi platformlarda bulunan işlem doğrulamanın rekabetçi, sorun çözücü yönünü ortadan kaldırarak işlem süresini hızlandırır ve enerji kullanımını ve çevresel etkiyi azaltır . Cardano ayrıca , kendi kripto parası olan ADA tarafından desteklenen akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları etkinleştirmek için Ethereum gibi çalışır .

Cardano’nun ADA jetonu, diğer büyük kripto paralara kıyasla nispeten mütevazı bir büyüme kaydetti. 2017’de ADA’nın fiyatı 0,02 dolardı. Haziran 2021 itibariyle fiyatı 1,50 dolardı. Bu %7,400’lük bir artış.

  • 6. Dogecoin (DOGE)

Piyasa değeri: 44 milyar doların üzerinde

Dogecoin , Elon Musk gibi ünlüler ve milyarderler sayesinde sıcak bir konu oldu. 2013 yılında bir şakayla ünlü olarak başlayan Dogecoin, adanmış bir topluluk ve yaratıcı memler sayesinde hızla önde gelen bir kripto para birimi seçeneği haline geldi. Bitcoin gibi diğer birçok kripto paranın aksine, oluşturulabilecek Dogecoin sayısında bir sınır yoktur ve bu da arz arttıkça para birimini devalüasyona duyarlı hale getirir.

Dogecoin’in 2017’deki fiyatı 0,0002 dolardı. Haziran 2021’e kadar fiyatı 0,32 ABD dolarıydı – %159,900 artış.

  • 7. XRP (XRP)

Piyasa değeri: 40 milyar doların üzerinde

Dijital bir teknoloji ve ödeme işleme şirketi olan Ripple ile aynı kuruculardan bazıları tarafından oluşturulan XRP , fiat para birimleri ve diğer büyük kripto para birimleri dahil olmak üzere farklı para birimi türlerinin değişimini kolaylaştırmak için bu ağda kullanılabilir.

2017’nin başında XRP’nin fiyatı 0,006 dolardı. Haziran 2021 itibariyle, fiyatı %15.233’lük bir artışa eşit olan 0.92 $’a ulaştı.

  • 8. USD Coin (USDC)

Piyasa değeri: 23 milyar doların üzerinde

Tether gibi, USD Coin (USDC) bir stablecoin’dir, yani ABD doları tarafından desteklenir ve 1 USD ila 1 USDC oranını hedefler. USDC, Ethereum tarafından desteklenmektedir ve küresel işlemleri tamamlamak için USD Coin’i kullanabilirsiniz.

  • 9. Polkadot (DOT)

Piyasa değeri: 21 milyar doların üzerinde

Kripto para birimleri herhangi bir sayıda blok zinciri kullanabilir; Polkadot (ve aynı adı taşıyan kripto), birlikte çalışabilmeleri için çeşitli blok zincirlerini birbirine bağlayan bir kripto para birimi ağı oluşturarak bunları entegre etmeyi amaçlar. Bu entegrasyon, kripto para birimlerinin yönetilme şeklini değiştirebilir ve Polkadot’un 2020’deki lansmanından bu yana etkileyici bir büyümeyi teşvik etti. Eylül 2020 ile Haziran 2021 arasında fiyatı 2,93 dolardan 20,95 dolara %615 arttı.

  • 10. Uniswap (UNI)

Piyasa değeri: 13 milyar doların üzerinde

Uniswap, ticaret için otomatik bir likidite modeli kullanan merkezi olmayan bir kripto borsası olan Uniswap’a güç veren Ethereum tabanlı bir belirteçtir. Bu, banka veya aracı kurum gibi merkezi bir kolaylaştırıcı olmadığı anlamına gelir. Bunun yerine, akıllı sözleşmeler ve havuzlanmış kullanıcı kaynakları tarafından desteklenmektedir. Uniswap’ın platformu açık kaynak kodludur, böylece herkes kendi borsalarını oluşturmak için kodu kullanabilir.

2020’de piyasaya sürülen Uniswap’ın fiyatı 0,48 dolardan başladı. Haziran 2021’e kadar fiyatı %5.025’lik bir kazançla 24.60 $’dı.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !

NFT Coin Nedir? NFT ile Ödeme Nasıl Yapılır

NFT’leri Kullanacak Yeni WWF Projesi, Project Ark

AIot Nedir? AIot Ne İşe Yarar?

Veri Kaybını Önleme Yöntemleri 

Siber Saldırılardan Korunma

Bulut Bilişim Nedir 

NEM (XEM) Coin Gelecekte Ne Olur ? Kapsamlı Analiz !

Shiba Coin Nedir ve Gelecekte Ne Olur

Litecoin Gelecekte Ne Olur

Yeni Kripto Para ! Dhabi Coin Nedir ? Gelecekte Ne Olur ?

Cardano Coin Geleceği ve Fiyat Tahminleri

Gelecekte Değerlenecek Kripto Paralar ve Projeleri

Enjin Coin Nedir ? Enjin Coin Gelecekte Ne Olur ? Kapsamlı Analiz !

Death Cross ( Ölüm Kesişimi ) Nedir? Kapsamlı Bilgi

Ripple Gelecekte Ne Olur ! Kapsamlı Analiz

Holochain Nedir ? Holochain Gelecekte Ne Olur ? Kapsamlı Analiz !

Stellar (XLM) Coin Gelecekte Ne Olur? Kapsamlı Analiz!

Tron TRX Gelecekte Ne Olur ? Kapsamlı Analiz !

Theta Coin Nedir ? Theta Coin Geleceği !

Crypton (CRP) Coin Nedir ? Gelecekte Ne Olur ?

Ravencoin (RVN) Gelecekte Ne Olur! Ravencoin Kapsamlı Analiz !

Bitcoin Geleceği

VeChain (VET) Coin Gelecekte Nasıl OLur? VET Coin Kapsamlı Analizleri, Fiyat Tahminleri Ve Yorumları

“B Word Etkinliği”nin Ardından BTC, ETH ve DOGE Dalgası! Twitter, Reklamverenlerin Kripto Parayla Ödeme Yapmasına İzin Verecek mi?

WINkLink ‘ WIN’ Coin Nedir ? WIN Coin Gelecekte Ne Olur? WINLink Fiyat Tahminleri ve Analizleri!

BTT Coin Nedir? BitTorrent Coin Geleceği! BitTorrent Kaç Dolar Olur ? En Kapsamlı Analiz !

Swipe (SXP) Coin Nedir? Swipe (SXP) Gelecekte Ne Olur ? SXP Yorumları ve Analizleri !

Polkadot ( DOT ) Coin Gelecekte Ne Olur ? En Kapsamlı Analiz !

Hedera Hashgraph – Hbar Coin Nedir? Hbar Coin Gelecekte Ne Olur? En Kapsamlı Analiz!

The Graph (GRT) Coin Nedir ? GRT Coin Gelecekte Ne Olur ? GRT Coin Fiyat Tahminleri ? GRT Coin En Kapsamlı Analiz !

Dash Coin Nedir ? Dash Coin Gelecekte Ne Olur ? Dash Coin En Kapsamlı Analiz

 

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

AYRICA TEKNOLOJİ SAYFAMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BİR MAKALE BULABİLİRSİNİZ

Ayrıca Dijital Paralar sayfamız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

 

 

[highlight] En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ? En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ? En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ? En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ? En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ? En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ? En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ? En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ? En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ? En İyi Kripto Paralar 2021,  kripto para Tahminleri, gelecekte değerlenecek kripto paralar, gelecek vadeden coinler hangisi ? [/highlight]

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!