CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği!

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?
CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği!

Şu anda, kripto alanında sayısız dijital para birimi ortaya çıktı ve hatta Dogecoin (DOGE) , Shiba Inu (SHIB) , Safemoon gibi meme paraları bile başlangıcından bu yana büyük fiyat pompaları yaşadı. Bu madeni paraların atılımı, Cartesi (CTSI) gibi birkaç yeni kripto para biriminin piyasaya sürülmesine ilham verdi.

Cartesi kripto para birimi hızla popüler bir madeni para haline geliyor ve projenin gerçek dünyadaki kullanım durumları , onu potansiyel yatırımcılar için daha da çekici kılıyor . Bu parça, Cartesi (CTSI) projesi, benzersizliği, Cartesi teknik analizi, geçmiş verileri ve piyasa fiyatı tahminleri hakkında daha fazla bilgi sağlar. CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2021-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Gelecekte Ne Olur!

CTSI Coin Nedir? Cartesi ağ olan Kanıtı-of-Hissesini yüksek ücretler ve ölçeklenebilirlik sorunlarını çözerek akıllı sözleşmeleri dönüştürmek için tasarlanmış (POS) platformu Ethereum şebekesi. 2018 yılında Colin Steil, Eric de Moura, Diego Nehab ve Augusto Teixeira tarafından doğdu. İlk proje, veri bilimcileri için güvenilmez bir Yapay Zeka (AI) ekosistemi geliştirmekti, ancak ekip kısa sürede daha geniş bir aralığa ulaştıklarını fark etti. Daha sonra proje, dApp’leri ve akıllı sözleşmelerde devrim yaratan bir katman-2 Linux mimarisine dönüştü.

Cartesi, amacına iki (2) ürünün konuşlandırılması yoluyla ulaşmayı amaçlamaktadır. İlk altyapı Noether yan zinciri, ikincisi ise iyimser bir toplama çeşidi olan Descartes Toplamaları. Noether yan zinciri, verilerin merkezi olmayan uygulamalarda geçici olarak kullanılabilirliğini sağlar. Ayrıca uygulamaların büyük dosyaları depolamasını ve yine de çok daha düşük ücretlerle yüksek verim elde etmesini sağlar. Descartes RollUps ise Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşmeleri ölçeklendirmeye yardımcı olur . CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2021-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

Bu iki altyapıyı birleştirmek, Cartesi ağına dayalı uygulamaların zincir dışı/zincir üstü bileşenler aracılığıyla verimli bir şekilde ölçeklenebilmesini sağlar. Ayrıca, Cartesi projesi, geliştiricilerin blok zinciri üzerinden Linux OS ve diğer geleneksel yazılım bileşenlerini kullanarak akıllı sözleşmeler ve dApp’ler oluşturmasına olanak tanır. Cartesi ekosistemi, blockchain ve Linux arasında bir bağlantı kurarak dApps’e endüstriyel düzeyde programlanabilirlik ve muazzam işlem gücü sağlar.

CTSI Coin (Cartesi) Ne İşe Yarar! CTSI Coin Nerede Kullanılır?

CTSI, Cartesi’ye güç veren jetondur. CTSI jetonları stake edilebilir veya veri işleme ücreti olarak kullanılabilir.

Cartesi Network’ün benzersizliği

Cartesi’nin benzersizliği, blok zinciri ekosisteminin tam olarak gerçekleşmesine doğru bir adım daha ileri giden merkezi olmayan uygulamalara getirdiği kademeli iyileştirmededir. Bu projeyi diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Taşınabilirlik: Cartesi esnektir ve popüler akıllı sözleşmelerle uyumlu blok zincirlerde çalışır. Şu anda Ethereum, Elrond, BSC ve Matic blok zincirlerinde çalışıyor ve yakında daha fazla entegrasyon bekleniyor.
  • Birinci Sınıf Hesaplamalı Ölçeklenebilirlik: Cartesi’nin zincir dışı iyimser toplamaları – Descartes – milyonlarca kat hesaplamalı ölçeklenebilirlik elde etmesini sağlar.
  • Gizlilik: Cartesi, verileri gizlemek ve merkezi olmayan uygulama kullanıcılarının gizliliğine öncelik vermek için oluşturulmuştur.
  • Ana programlanabilirlik: Cartesi ağının altyapısı, blok zincirinin güvenliğinden ödün vermeden doğrulanabilir ve yoğun bir yazılım tabanlı zincir dışı hesaplama kullanacak şekildedir.

Geliştiriciler artık dApp’ler için kod yazabilir ve Linux mimarisini kullanarak karmaşık ve basit akıllı sözleşmeler oluşturabilir. Bu özellik, Ruby, Python, REST, MongoDB, Eigen, MySQL, Nginx, Libsnark ve Linux kullanarak akıllı sözleşmeleri kodlamak için geleneksel programcıları blok zinciri ekosistemine sokar. Ayrıca Binance Chain, Avalanche, Injective Protocol, Polygon ve Elrond üzerindeki geliştiriciler artık Cartesi ile kod yazabiliyor.

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

Kartesi (CTSI) geçmiş fiyat verileri

Cartesi, kripto piyasasında yatırımcılar arasında hızla ilgi çeken girişimlerden biridir. Nisan 2020’de, Cartesi’nin halka açık ticareti 0.05717 $ açılış fiyatı ile başladı. Fiyat, Mayıs 2020’de şu anda tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,02675 dolara düştü. Mayıs 2020’nin sonuna doğru, CTSI fiyatı 0,03 ABD dolarının üzerine çıktı ve Haziran 2020’ye kadar 0,03 – 0,04 ABD doları arasında işlem gördü.

CTSI fiyat tahmini 2021 - 2030

 

18 Ağustos 2020’de, Cartesi’nin fiyatı bir yılın en yüksek piyasa fiyatı olan 0.1298$’a ulaştı, ancak ivme kayboldu ve fiyat 30 Ekim’de 0.02683$’a düştü. 2021’in başlangıcından önce, CTSI bazı toparlanmalar yaptı ve fiyatı şu şekilde arttı: Aralık 2020’de 0.06217 $’a yükseldi. Olumlu ivme Ocak 2021’de devam etti ve piyasa fiyatı 09 Mayıs 2021’de (yaklaşık 5 ay önce) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,75 $’a yükseldi. Bu devasa madeni para fiyat hareketi, BTC ve ETH tarafından benzer fiyat momentumu yaşandığından, seçilen zaman dilimi içinde kripto para piyasasındaki genel olumlu duygulardan kaynaklanmaktadır.

Daha sonra, CTSI’nin fiyatı düştü ve ardından 9 Ağustos 2021’de 1,25 dolara yükseldi. Şu anda, Cartesi 260 milyon doların üzerinde bir piyasa değeri ve 31 milyon doların üzerinde 24 saatlik bir işlem hacmi ile 0,625 dolardan işlem görüyor. Şu anda hayır sırada yer alıyor. 189, dolaşımdaki arzı 408 milyon doların üzerindedir (toplam arzın %41’inden fazlası).

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

CTSI Coin Teknik Analiz

4 saatlik fiyat hareketi, Bollinger Bantları; Cartesi (CTSI) fiyat tahmini 2021 - 2030

 

4 saatlik grafikte, Cartesi fiyatının 20 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) altına düştüğü görülebilir ve fiyatın 0.6085$’a daha da düşmesi bekleniyor. CTSI’nin nispeten düşük oynaklık yaşadığı ve Bollinger bantlarının sıkılaşmaya başladığı da görülebilir. Bantların daralması, her iki bantta da keskin bir fiyat hareketi olasılığını gösteriyor; bu da, tüccarların yakında değişken fiyat dalgalanmaları bekleyebilecekleri anlamına geliyor. Bununla birlikte, olumlu piyasa duyarlılığı, Cartesi (CTSI) için yukarı yönlü bir eğilime ve önemli bir fiyat artışına neden olabilir.

Cartesi (CTSI) fiyat zirveleri genellikle her üç (3) ayda bir token kilidinin açılmasına karşılık gelir. Önceki CTSI token kilit açma işlemleri Ocak/Şubat, Mayıs ve Ağustos aylarında gerçekleşti. Bir sonraki kilit açmanın Kasım ayında yapılması bekleniyor; O zaman Cartesi fiyat trendlerinin devam edip etmeyeceğini göreceğiz. Kripto para birimlerinin doğru davranışını tahmin etmek neredeyse imkansız olsa da, en popüler teknik göstergelerden bazıları riski en aza indirmeye ve karı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olabilir.

Potansiyel bir yatırımcı olarak, Cartesi’nin gelecekteki fiyatı hakkında zaten birkaç soru soruyor olabilirsiniz. Bazı uzman fiyat tahminlerini inceleyelim.

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

Cartesi Coin (CTSI) Fiyat Tahminleri 2021 – 2030

Gereğince Coinmarketcap , CTSI mevcut fiyat 24 saat düşük $ ve 0,6194 $ ve 0,6571 arasında en yüksek olan, $ 0,6284 olduğunu. Tarihsel fiyat analizine ve son piyasa momentumuna dayanarak, Cartesi’nin yıl sonunda 0,69 $’ın üzerinde işlem görmesini ve olası bir fiyat artışının 0,72 $’a çıkmasını bekliyoruz. Ayrıca 2021 sonu için öngörülen minimum fiyat 0,66 dolar.

Digitalcoinprice ile Cartesi (CTSI) Fiyat Tahmini

Digitalcoinprice’e göre , birkaç gösterge yazarken nötr piyasa duyarlılığına işaret ediyor, bu da Cartesi’nin karlı olabileceği anlamına geliyor. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce piyasanın yakından izlenmesi gerekecektir.

Cartesi fiyat tahmini 2021 - 2030

 

Ekim 2021 için öngörülen ortalama fiyat 0,82 ABD dolarıdır. Kasım ayında CSTI’nin 1$ civarında işlem görmesi bekleniyor. Daha sonra, Cartesi’nin Aralık 2021’de yaklaşık 0,87 $’a bir fiyat dönüşü yaşaması bekleniyor.

Cartesi fiyat tahmini 2021 - 2030

 

Digitalcoinprice, CTSI’nin 2022’de minimum 0,98 $ ve maksimum 1,15 $ fiyatla olumlu bir trendle devam etmesini bekliyor. 2023 yılında, Cartesi tokeninin 1,33 dolardan işlem görmesi bekleniyor ve 2025 yılına kadar piyasa değerinin yaklaşık 2 dolar olması bekleniyor.

WalletInvestor’dan Cartesi Fiyat Tahmini

Den kısa vadeli Cartesi kripto fiyat tahmini gereğince WalletInvestor , aradaki iniş ve çıkışlara önümüzdeki birkaç gün için trend çizgisi gösterileri gelişigüzel fiyat hareketi. Ekim 2022’ye kadar CTSI’nin 0,625 doların altında işlem görmesi bekleniyor; bu, destek seviyesinin (S1) hemen üzerinde 0,615 dolardan ve direnç seviyesinin (R1) altında 0,655 dolardan işlem görüyor.

Cartesi fiyat tahmini 2021 - 2030

 

Uzun vadede, WalletInvestor’ın fiyat analizi, CTSI madeni parasının direnç seviyelerini kırması ve 1,3 doların üzerine çıkmasıyla gelecek için iyimser bir fiyat momentumu gösteriyor.

Cartesi fiyat tahmini 2021 - 2030

 

Fiyat Tahminine Göre Cartesi Fiyat Tahmini 2022

Price Prediction’dan CTSI fiyat tahminine göre varlığın 2022 sonundaki en düşük fiyatının 0,96 dolar olması bekleniyor. Fiyat Tahmininden yapılan analiz ayrıca ortalama 0,99 ABD doları ve en yüksek fiyatı 1,14 ABD doları olarak öngörüyor.

Kartesi (CTSI) Fiyat Tahmini 2023

2023’te CTSI için tahmini tahmin, ortalama fiyatı 1,46 Dolar, minimum birim fiyatı 1,41 Dolar ve maksimum piyasa değerine 1,70 Dolar’a ulaşma olasılığını öngörüyor.

Cartesi Fiyat Tahmini 2024

2024’te, geçen yılki yükseliş devam ederse, Cartesi madeni paranın birim fiyatının minimum 2,05 $ birim fiyatına ve tüm yıl boyunca ortalama 2,10 $’a ulaşması bekleniyor. Bu yıl için öngörülen maksimum Cartesi fiyatı 2,42$’dır.

Cartesi Fiyat Tahmini 2025

2025 yılında, fiyatların 3.5$’a kadar çıkması ve ortalama Cartesi fiyatının yaklaşık 2.90$ olması bekleniyor. Ayrıca, 2025 için mümkün olan minimum fiyat seviyesi yaklaşık 2,80 dolar.

Cartesi Fiyat Tahmini 2025 ve sonrası

2025 ve sonrası için Cartesi fiyat tahmini, sürekli pozitif yükseliş trendleriyle birlikte yükseliş gösteriyor. 2026’da bu varlığın maksimum fiyat seviyesi 5 doların üzerinde ve beklenen minimum değeri 4,2 dolardır. 2027’de CTSI’nin değerinin minimum 6$’a ulaşacağı tahmin ediliyor. Aynı yıl için beklenen ortalama değeri 6,58$ ve en yüksek fiyatının 7,4$ olacağı tahmin ediliyor.

2028 ve 2029 için tahminler, büyük olasılıkla tam gelişmiş ağın benimsenmesiyle bir boğa koşusunda devam ediyor. Bu dönemler için maksimum fiyatların sırasıyla 11.2$ ve 16.3$ olacağı tahmin edilmektedir. Ek olarak, en düşük fiyatların sırasıyla 9,30 dolar ve yaklaşık 12 dolar olması bekleniyor.

2030 yılına kadar, Cartesi madeni para, 22 doların üzerinde bir maksimum olası piyasa fiyatına ve tüm yıl boyunca ortalama 19 doların bir fiyatına ulaşabilir. Bu yıl için en düşük CTSI fiyatının 14 – 18 dolar civarında olması bekleniyor.

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

Son Notlar

Yukarıda belirtilen analizden görüldüğü gibi, Cartesi fiyat tahminleri, değerlemede birkaç değişiklik olmasına rağmen, uzun vadeli bir yükseliş eğilimi iddialarıyla oldukça uyumludur. Bazı tahminler çok iyimserken, diğerleri fiyat konusunda oldukça tutucu. Tarihsel olarak, CTSI, genel coşku ve ana akım geliştiricilerin Cartesi ekosistemine akışı nedeniyle olumlu ivmeler göstermiştir.

Ayrıca, projenin sürekli olarak benimsenmesi, tokenin piyasa fiyatını yukarı doğru yönlendirmeye devam etti, bu da piyasa duyarlılığının madeni parayı desteklediğini ve önümüzdeki haftalarda ve aylarda bir yükseliş eğiliminin beklenebileceğini gösteriyor. Ancak kripto ortamının oynaklığı ve ortaya çıkan teknolojik çözümler, yasal konum, yerel düzenlemeler vb. diğer piyasa bağımlılıkları nedeniyle dijital paraların fiyat hareketlerini açıkça tahmin etmek mümkün değildir.

Bir yatırımcı olarak portföyünüze eklemek için bir madeni para arıyorsanız, Cartesi uzun vadede karlı bir yatırım olabilir. Ancak önce araştırmanızı yapmalı, temel analizi anlamalı, birden fazla bakış açısını keşfetmeli ve yalnızca kripto tahmin piyasalarına güvenmemelisiniz.

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

SSS

Bugünkü Cartesi (CTSI) fiyatı nedir?

Cartesi’nin mevcut fiyatı, 24 saatlik işlem hacmi 27 milyon doların üzerinde olan 0,6284 dolara eşittir.

Cartesi kripto para birimi nasıl satın alınır?

1. Çevrimiçi bir hesap oluşturun

CTSI satın almak için kripto borsasında bir hesap açmalısınız. Ancak, nispeten küçük piyasa değeri nedeniyle, tüccarların Cartesi tokenlerini alıp satabilecekleri platformların sayısında birkaç sınırlama vardır. Bu dijital varlığı sunan büyük kripto borsalarından bazıları Binance , Coinbase , Kraken, Uniswap, Poloniex, Wazirx, Changelly vb. Bu platformlar ayrıca kayıt sırasında birkaç kripto para için kripto cüzdanları sağlar.

2. Dijital bir cüzdan kurun

Dijital cüzdanlar, kripto para varlıkları ve NFT’ler için ek bir güvenlik arayüzü sağlamak üzere tasarlanmıştır. Kriptosferde iki çeşit cüzdan bulacaksınız; soğuk cüzdanlar ve sıcak cüzdanlar.

Tipik olarak, sıcak kripto cüzdanları, borsalar veya diğer sağlayıcılar tarafından akıllı telefon uygulamaları, masaüstü uygulamaları, Trustwallet, Metamask, Coinbase cüzdanı vb. gibi tarayıcı eklentilerinde sunulanlardır . Ayrıca, sıcak cüzdanlar internet etkin cüzdanlar olarak daha iyi tanımlanır. Bu özellik onları yırtıcılardan saldırı riskine sokar. Öte yandan, soğuk kripto cüzdanları, dijital varlıkları çevrimdışı tutabilen donanım cüzdanlarıdır. Bu tür cüzdanın internet ve diğer elektronik cihazlarla bağlantısı kesilebilir ve daha iyi bir güvenlik arayüzü sunar. Kriptolar ve NFT’ler için bir cennet olarak kabul edilirler. Trevor, dikkat edilmesi gereken donanım cüzdanlarından biridir.

3. İstenen hacmi satın alın

Satın alacağınız hacme karar verin ve %1 genel kurala uyduğunuzdan emin olun. CTSI’yi doğrudan banka borçları yoluyla veya Bitcoin (BTC), Binance coin (BNB), Ether ve DAI gibi diğer dijital varlıkları Cartesi jetonları ile takas ederek satın alabilirsiniz. CTSI, Kraken ve CoinMerce’de USD ve EUR gibi fiat para birimleriyle de değiştirilebilir.

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

CTSI nasıl satılır?

Cartesi jetonları satın alındıkları kanal üzerinden satılabilir. CTSI/USDT işlem çiftinden yararlanabilir veya desteklenen kripto para borsalarında mevcut diğer çiftleri takas edebilirsiniz.

Hangi cüzdan CTSI için en iyi sonucu verir?

Daha önce de belirtildiği gibi, soğuk depolama cüzdanı veya sıcak cüzdan kullanabilirsiniz. Cartesi (CTSI) ile uyumlu bazı sıcak cüzdan örnekleri arasında Coinbase cüzdanı , Trust cüzdanı, Atomic cüzdanı, My Crypto cüzdanı, Guarda cüzdanı, Gnosis kasası ve crypto.com cüzdanı bulunur.

Trezor, Ledger gibi üreticilerin soğuk cüzdanlarını keşfedebilirsiniz.

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

CTSI karlı bir yatırım mı?

Cartesi geliştirme ekibi, herkesin karşılaştığı aynı zorluklara bir çözüm sağlamak için çalışıyor; blok zinciri ölçeklenebilirliği, yavaş işlem hızları ve yüksek ücretler. Cartesi ekibinin yaklaşım açısı benzersizdir ve potansiyel olarak proje ve fayda belirteci – CTSI için büyük kazançlarla sonuçlanabilir. Linux ve Blockchain’i birleştirmek, işlem aksaklıklarını azaltacak ve ağı daha fazla geliştiriciye açacak önemli bir gelişmedir. Cartesi projelerinin birçok potansiyeli vardır ve tarihsel fiyat hareketleri potansiyel yatırımcıları teşvik edebilir.

Peki, CTSI iyi bir yatırım mı? Cartesi’nin gelişen gerçek dünya uygulamalarına ve projenin gelecekteki olası büyümesine dayanarak, CTSI’nin değeri kısa süre içinde olumlu bir ivme için belirlenebilir. CTSI, dikkat edilmesi gereken dijital bir varlıktır.

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

CTSI’nin gelecekteki fiyatı ne kadar olacak?

Fiyat tahminlerinden de anlaşılacağı gibi, gelecek Cartesi için parlak görünüyor ve değeri yaklaşık 4 yıl içinde 3,5 dolara, 5 yıl sonra ise 22 dolara kadar çıkabilir. Yine, bu bir kripto para fiyat tahminidir ve bir yatırım tavsiyesi değildir.

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

Cartesi Token Ethereum tabanlı bir token mi?

Evet, Cartesi kripto para birimi, ETH’nin ana ağında bir ERC-20 jetonudur.

CTSI Coin Nedir? Cartesi Coin Fiyat Tahmini 2022-2030! CTSI Coin Geleceği! CTSI Coin Temel Ve Teknik Analiz! CTSI Coin Uzun Vade de Ne Olur?

Ayrıca Kripto Para Analizlerive Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!