Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur?

bitcoin gelecekte kaç dolar olur
bitcoin gelecekte kaç dolar olur
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri, Detaylar makale de ..Bitcoin, kripto para birimi endüstrisinin doğuşunu ateşledi ve kağıt tabanlı para birimlerinin yerini almak ve dünya çapında tanınmak için tasarlandı. Nisan 2021’de 65.000 $ değerine ulaştıktan sonra son birkaç ay içinde Bitcoin fiyatı büyük ölçüde düştü.

Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Cryptocurrency uzmanları, Bitcoin’in 2050’nin sonunda ABD dolarından daha güçlü bir küresel para birimi olacağını tahmin ediyor. Yatırımcılar ve uzmanlar, bu para biriminin 2025’te beklenen değerini tahmin etmek için mücadele ediyor.

Bitcoin’i ve fiyat artışının nedenlerini anlamak

Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından kağıt tabanlı fiat para birimini değiştirmeyi amaçlayan eşler arası bir dijital nakit sistemi olarak kuruldu. Eşler arası olduğu için Bitcoin merkezi değildir, yani işlemleri izlemek için hükümet veya banka gibi üçüncü taraf kontrolüne ihtiyaç duymaz.

Bitcoin işlemleri, doğrulanmış herhangi bir blok için BTC alan madenciler tarafından onaylanır ve bunlar blok zincirine dahil edilir. BTC ödülü, madencileri daha fazla işlemi onaylamaya ve Bitcoin ağını tanıtmaya teşvik ediyor.

Bitcoin arzı 21 milyon ile sınırlandırılmıştır ve yarılanma ile birlikte bu, varlığı altın kadar kıt hale getirir. Bu nedenle dijital altın olarak anılır. Bitcoin’in benzersiz özellikleri, bu para birimini bir değer deposu ve aynı zamanda küresel bir işlem para birimi yapar.

Para birimi, ekonomik kriz mevsiminde bile güvenli kabul edilir. Bu nedenle,  2021’deki ekonomi,  Bitcoin’in performansını veya fiyatlarını etkilemez. Bu nedenle Bitcoin, fiyat artışına tabi olan ve dünyayı değiştirebilecek güçlü bir finansal teknolojidir. Bitcoin’in öngörülen büyümesi önemli olabilir ve uluslararası kabul görmüş bir para birimi olarak gerçek değerini temsil edebilir.

Bitcoin’in fiyat hareketi

İngiltere’deki bir finans atama yardımına göre  , bugün Bitcoin’in değeri 48.000 dolar civarında, ancak oynaklığı nedeniyle varlığın hızlı dalgalanma potansiyeli var. Para birimi, çekirdek müşteri kodunun piyasaya sürülmesinden sonra çok küçük bir değerle başladı.

Birkaç yıl sonra değeri 1.000 doların üzerine çıktı ve ardından potansiyel bir finansal varlık olarak tanınmaya başladı. 2017’de, Bitcoin’in potansiyeli, varlık 20.000 dolara ulaştığında birçok yatırımcının muazzam bir servet kazanmasıyla dünyayı sarstı. Bu, birçok perakende yatırımcının onu satın almak için koşmasıyla birçok insanın Bitcoin hakkında bilgi edinmeye başladığı zamandır.

2018’de fiyat düşmeye başladı ve pazarın %80’lik düşük bir düşüşle 3.000 $’a geri dönmesine neden oldu. Bu eğilim, birçok yatırımcının Bitcoin’in tekrar ivme kazanıp kazanmayacağını merak etmesine neden oldu.

Para biriminin büyümesi 2019’un başında geri dönmeye başladı ve bu da perakende yatırımcılar arasında bir miktar umut yarattı. Değer, 2020’de 6.500 dolara ve 4.000 dolara düşmeden önce 14.000 dolara yükseldi.

COVID-19 pandemisini engellemeye yönelik küresel çaba, para arzını yukarı doğru iterek Bitcoin’in gücüyle ilgili endişeleri artırdı.

Kripto para birimi 2021’de yeni bir trend aldı   ve Temmuz 2021’de 30.000 dolara düşmeden önce 65.000 dolara yükseldi .

Bitcoin Geleceği, Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur

Birkaç kripto para birimi uzmanı, Bitcoin’in fiyat beklentileri hakkında kısa ve uzun vadeli görüşlerini dile getirdi. Bir uzman ve yatırımcı olan Max Keiser, kısa vadede 100.000 $ ve uzun vadede 400.000 $ değerinde bir değer öngörüyor.

Bir yatırımcı ve “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı olan Robert Kiyosaki, insanlara Bitcoin satın almalarını tavsiye ediyor. Bitcoin fiyatının mevcut 47.000 dolardan 2025 yılına kadar 75.000 dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

Plan B, Sock-to Flow modelinin arkasındaki mantık olan gelecekteki fiyatları tahmin etmek için Bitcoin’in kıtlığını kullanır. Bu modele dayanarak, Bitcoin birkaç yıl içinde bir sonraki zirveye ulaştığında 288.000 dolara ulaşabilir.

Bitcoin geliştiricisi Adam Back, önümüzdeki birkaç yıl içinde para biriminin fiyatını 300.000 dolar olarak tahmin ediyor. Adam’a göre, birçok yatırımcı yatırımlarını riskten korumayı düşündüğünden, para biriminin fiyat değişikliğini üstlenmek için başka bir kurumsal benimsemeye ihtiyacı olmayabilir.

Önceki başarılı fiyat tahminleri

Bazı endüstri uzmanları geçmişte doğru tahminlerde bulunmuş olsa da, Bitcoin’in fiyat tahminlerini yapmak kolay bir iş değil. Örneğin, bir finansal analist olan Daniel Masters, Bitcoin fiyatının 2017’de 4.400 dolara ulaşacağını tahmin etti. Bitcoin bu fiyata ulaştı ve daha sonra 20.000 dolara yükseldi

Bir başka başarılı fiyat tahmini,  Bitcoin’in 2017 yılına kadar 2.000 ila 3.000 dolar arasında olacağını söyleyen Vinny Lingham tarafından yapıldı. Peter Brandt, Bitcoin değerinin 2018’de en az %80 düşebileceğini tahmin etti. Yıl sonunda hedef, gerçekleşti ve para birimi 3.200 dolara düştü.

Bloomberg Research 2020’ye göre, Bitcoin’in tahmini doğru olan Aralık 2020’ye kadar 20.000 $ işaretine ulaşması bekleniyordu. Bir risk sermayedarı ve kripto para biriminde ağır bir yatırımcı olan Tim Draper da doğru Bitcoin fiyat tahminleri yaptı. Draper 2014’te fiyatın 2018’in sonunda 10.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Tahmini doğruydu çünkü 2017’de para biriminin fiyatı projeksiyonu ikiye katladı.

Bitcoin, yarılanma sürecinde her dört yılda bir döngü yapar ve bir sonraki 2024’te gelir. Arzdaki azalmanın bir sonucu olarak para biriminin fiyatı tekrar yükselecektir. Teknik analistler, Bitcoin fiyatının 2025’in başında 500.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Çözüm

Devasa tahminlere ve fiyat tahminlerine dayanarak, para birimi gelecekte diğer küresel para birimlerinin yerini alabilir. Tahmin modellerinin veya teknik analizin kullanılması, sonuçların doğruluğunu garanti etmez, bu nedenle uzmanlar doğru veya yanlış anlayabilir. Bitcoin fiyatları çok değişkendir ve kısa vadeli ve uzun vadeli kazançlar için para birimine yatırım yapmak için asla geç değildir.

 

Feragatname : Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. Coinpedia’nın görüşünü mutlaka yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmanızı önermiyoruz

 

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

AYRICA TEKNOLOJİ SAYFAMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BİR MAKALE BULABİLİRSİNİZ

Ayrıca Dijital Paralar sayfamız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

 

Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri, Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri, Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri, Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri, Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri, Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri, Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri, Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri, Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri, Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri, Bitcoin Gelecekte Kaç Dolar Olur? Bitcoin Geleceği, Bitcoin Fiyat Tahmini? Bitcoin nerelerde kullanılıyor? Bitcoin Projeleri,

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!