Bitcoin Analiz! BTC Fiyatı Ne Olur?

Bitcoin Analiz! BTC Fiyatı Ne Olur? BTC Fiyat Tahmini:
Bitcoin Analiz! BTC Fiyatı Ne Olur? BTC Fiyat Tahmini:
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Analiz! BTC Fiyatı Ne Olur? BTC Fiyat Tahmini: Bu Hafta Bitcoin Fiyatı İçin Neden Önemli? Bitcoin analizimiz makale de .. .

Kripto para piyasaları Pazartesi günü karışık bir performans sergiliyor, Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi bazı kripto para birimleri daha düşük işlem görürken Solana, Shiba Inu ve Cardano gibi diğerleri kazanç elde ediyor.

Bu sabahki hafif düşüşe rağmen, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 24.000 $ ve 1.600 $ seviyesinin üzerinde güçlü bir şekilde tutunuyor. Kripto para piyasası dalgalı ve yatırımcılar, piyasanın gelecekteki yönü hakkında fikir edinmek için bu hafta Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanaklarının yayınlanmasını yakından izliyor.

Altcoin Daily’den Austin Arnold, buradan devam eden kral paranın fiyat hareketini belirlemek için temel ölçümleri kullanarak Bitcoin’in (BTC) derinlemesine analizini sağlayan bir YouTube videosu yayınladı.

Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin’in fiyat grafiği, Bitcoin tarihinde önemli bir ölçüm olan 200 haftalık hareketli ortalamadan reddedildi. Arnold, 200 haftalık hareketli ortalamanın piyasadaki ivmeyi belirlemek için yararlı bir gösterge olduğunu söylüyor. Geçmişte, Bitcoin’in fiyatı hem ayı hem de boğa piyasalarında her zaman bu göstergenin üzerinde kaldı.

Arnold, hareketli ortalamaların gecikmeli göstergeler olarak kabul edildiğini gözlemledi; bu, birincil amaçlarının mevcut bir eğilimin ne zaman yenisiyle değiştirildiğini belirlemek olduğu anlamına gelir.

Bitcoin, 2022’de 200 haftalık hareketli ortalamanın altına düştü ve hala iyileşmek için mücadele ediyor. Hareketli ortalamanın altındaki düşüş, Bitcoin sahipleri için bir ihtiyat sebebidir.

Başlıca Borsalar ve Makro Eğilimler Boyunca USD Borsasında İşlem Hacmi

Arnold, bir kırılmayı beklerken, yatırımcıların ABD doları cinsinden borsa işlem hacmini dikkate alması gerektiğini düşünüyor. Fiyat arttıkça Bitcoin’in hacmi düştü, bu da alıcıların ilgisini kaybediyor olabileceğini gösteriyor.

Bir diğer önemli husus, kripto pazarını da etkiledikleri için makro trendlerin etkisidir. Örneğin, ABD dolarının gücü şu anda kripto devamı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilecek bir bükülme noktasına ulaşıyor.

Güçlü bir dolar, kriptoya daha az para gitmesi anlamına gelir ve USD çoğu kripto para ticaret çiftinin yarısı olduğundan, Bitcoin güçlü bir dolar tarafından zayıflatılabilir. Federal Rezerv’den gelen son haberler, oranları artırma hızlarını yavaşlatabileceklerini gösteriyor.

Ancak enflasyonun yapışkan doğası doların gücünü azaltmayı zorlaştırdı. Uzman, doların gücünü ve bunun kripto piyasası üzerindeki etkisini izlemenin çok önemli olduğunu söylüyor.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin’in fiyat aktivitesinin haftalık görünümüne uzaklaşırsak, 2018’deki ayı piyasasının son kapitülasyon aşamasını anımsatan bir model görürüz. 2018’deki ayı piyasasının son aşaması, Bitcoin fiyatının yarı yarıya düştüğünü gördü. Bu nedenle birçok yatırımcı pes etti ve çok para kaybetti. Kripto para birimi daha sonra şaşırtıcı bir dibe vurdu ve yükseldi ve 2019’un boğa koşusunu başlattı.

Aynı kalıp bugün de tekrar ediyor; Piyasayı 15.000 $ seviyesine çeken sert bir düşüşün ardından, bir dizi kapitülasyon olayı yaşandı. Bir süredir yükselişte ve birçok kilit direnç seviyesini aştı.

Bu yazı itibariyle, bir bitcoin 24.536 dolara eşdeğerdir. Bitcoin’in fiyatı 25.000 $’lık büyük bir direnç bariyerine çarptı. 2022 Haziran ayının ortalarından itibaren, doğası gereği bu teknolojik ve psikolojik engel, fiyatı düşük tutan birincil faktör oldu. Madeni para bu direnç bölgesini kırmayı başarırsa, dürtüsel olarak bir sonraki direnç alanı olan 30.000 $’a doğru dalgalanma olasılığı daha yüksektir.

Ayrıca Kripto Para Analizleri ve Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!