Luna 2.0 Fiyat Dalgalanmaları: İşte Bilmeniz Gerekenler! LUNA 2.0 nedir?

Luna 2.0 Fiyat Dalgalanmaları
Luna 2.0 Fiyat Dalgalanmaları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Luna 2.0 Fiyat Dalgalanmaları: İşte Bilmeniz Gerekenler! LUNA 2.0 nedir? LUNA2.0 Luna coin hakkında özel yorumumuz makale de..

Düşen Luna kripto para biriminin sürümü şu anda ticaret platformlarında listeleniyor ve kötü bir başlangıç ​​yaptı. Terra blockchain projesinin takipçileri Luna’yı canlandırmak için oy kullandı, ancak görünüşte ” stabilcoin ” olan ve dolara olan tahmini hissesinin altına düşen terraUSD’yi değil , kripto piyasasında endişelere yol açtı.

TerraUSD, bazen UST olarak da bilinen algoritmik bir stablecoin’dir. 1 $ değerini korumak için programa ve kardeş token Luna’ya dayanıyordu. Her halükarda, kriptonun maliyeti düşerken, finansal yatırımcılar stablecoini terk ederek UST ve Luna’yı da beraberinde sürükledi. Şimdi “Luna Classic (LUNC)” olarak bilinen önceki Luna, zirvedeyken 40 milyar dolardan fazla dönen bir arza sahipti.

Luna şu anda yatırımcıları tarafından Terra 2.0 olarak adlandırılan başka bir aşamanın ortasında. Şu anda Kucoin ve Huobi gibi platformlarda işlem görmektedir. Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance bile bu yeniden başlatılan kriptoyu listeliyor.

Genel olarak, Luna kripto erimesi birçok Luna sahibinin zihninde hala tazeyken, bu yeni yineleme hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Fiyatı ve Oynaklığı

Alışılmış olduğu üzere Luna 2.0 fiyatı, piyasaya sürüldükten sonraki ilk hafta oldukça istikrarsız. Luna aslında ilk birkaç saat içinde 16 ile 19 dolar arasında denge kuruyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, 19,54 dolarda zirve yaptığından beri, yaklaşık 5-6 dolarda dinlenmeden önce yüzde 75 düşüşle 3,63 dolara düştü. Luna 2.0, lansmanından iki gün sonra 8,67 dolara mal oldu ve 24 saatte yüzde 38 arttı. Bu önemli yükseliş, önceki gün gerçekleşen Binance listeleme duyurusunun beklentisine bağlanabilirdi. Bununla birlikte, Luna 2.0’ın değerinin dalgalanması ve önümüzdeki birkaç hafta boyunca istikrarsız kalması muhtemeldir.

Birçok Luna 2.0 fiyat tahmini, çevrimiçi akışlardan ve uzmanların içgörülerinden akın etse de, hiç kimse yeni madeni para için kesin bir fiyat garantisi veremez. Airdrop’ların kripto ile ne sıklıkta yapıldığına bakılmaksızın, Luna 2.0 durumu devam ediyor. Alışılmadık ortamı, herhangi bir tahminde bulunmayı daha da zorlaştırıyor. Bu yeni Luna’dan 1 milyar adet basma seçimi, Luna 2.0 değerinin önemli bir bölümünü oluşturacak. Bu, Luna’nın mevcut toplam arzı olan 6,5 trilyon dolardan önemli bir düşüş. Ne olursa olsun, kaza öncesine göre üç kat daha yaygın olmaya devam ediyor.

Luna 2.0 yatırımcıları, değerleri ne olursa olsun yeni paralarını hızlı bir şekilde değiştiremezler. Terra’ya göre, sahipler, Airdrop’larının yüzde 30’unu, Luna kurtarma ile çalışmak için en dikkat çekici yayın gününde alacaklar. Luna 2.0 lansmanının ayrıca Luna Classic değeri üzerinde bir etkisi olacaktır. Birçok kişi Luna Classic’i Luna 2.0’ın piyasaya sürülmesinden bir gün önce satın aldığı için, fiyatı yükseldi, yalnızca düştü ve çıkışından hemen sonra arttı.

Piyasa Değeri

Belki de yeni yatırımcılar, diğer dijital para birimlerine kıyasla nerede durduğunu daha iyi anlamak için Luna 2.0 piyasa değerine bakıyor. Ayrıca, kriptoya yatırım yapmak için bazı verilerin parmaklarınızın ucunda olmasını gerektirdiğini de bilmelisiniz. Bu tür önemli bilgilerden biri piyasa değeridir. İlginç bir şekilde, bunlara CoinMarketCap, Immediate Edge veya CoinGecko gibi web sitelerinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Uzmanlar veri sağladığından ve piyasa hareketini 7/24 izlediğinden , bunun gibi platformların kullanılması sayesinde, tüccarlar kripto alıp satmanın ne zaman güvenli olduğunu bilecekler .

1 milyar token üretilecek olsa da süreç uzun olacak. Yatırım süresi nedeniyle, piyasaya sürüldüğünde kullanılabilecek miktar 1 milyar doların önemli ölçüde altında olacaktır. Büyük meblağlara sahip birkaç tanesi, Luna yatırımlarına fiilen erişmeden önce bir yıldan fazla kalmak zorunda kalabilir.

Luna 2.0’ın ilk arzı 210 milyon jetondur. 8,67 $’lık bir fiyatla piyasa değeri yaklaşık 1,8 milyar $ ve yine de Nisan 2022’nin sonundaki 30 milyar $’ın oldukça altında. Luna’nın piyasa değeri ilk 50 dijital para birimi arasında yer alıyor. Luna 2.0 ayrıca orijinal zincirin madeni parasının üzerinde oturuyor. Mayıs 2022 itibariyle piyasa değeri 837 milyon dolar olan Luna Classic, sadece 24 saatte yüzde 22 değer kaybetti. Luna 2.0’ın değişmesini bekleyen LUNC yatırımcıları bir süre beklemeli.

Lansmandan Sonra Bir Çarpışma

Mayıs 2022’de Luna 2.0’ın piyasaya sürülmesinin ardından, yeni madeni para sahipleri fiyat hareketini yakından takip ediyor. Mevcut Luna Classic sahipleri, Luna 2.0 kripto ticareti desteği tamamlandığında yeni zincirdeki 1 milyar yeni Luna’nın bir atamasını alacaklar.

Her halükarda, lansman şekli pek iyi gitmedi. Luna, ilk ticaret gününde 19.53 $’a ulaştıktan sadece birkaç saat sonra 4.39 $’a kadar düştü. O zamandan beri fiyatı kabaca 5,90 dolarda sabitlendi.

Uzmanlar, Terra’nın geri yüklenen blok zincirinin başarılı olma olasılığından şüpheleniyor. Ethereum, Solana ve Cardano gibi kripto para birimlerini destekleyen diğer birkaç tanınmış “Katman 1” blok zinciriyle rekabet edebilmelidir. Terra, finansal yatırımcılara geri ödeme yapmak amacıyla, düşüşlerinden önce Luna belirteçlerine ve UST’ye sahip olan kişilerin çoğunlukta olduğu bir “airdrop” yoluyla Luna belirteçlerini serbest bırakıyor.

Bununla birlikte, olaydan perişan olan birçok mali destekçi, proje “büyük bir güven ihlali” yaşadığı için Terra’yı tekrar kabul etmekte isteksizdir.

Kapanış Düşünceleri

Dalgalanma devam ederken Terra boğalarının bir araya gelip önemli bir anlaşma başlatma şansı yüksek. Bu yükseliş, varlıkların genellikle büyük bir değişimden sonra geri döneceği varsayımına dayanır. Son yüzde 88’lik çöküş göz önüne alındığında, böyle bir ortalama takla daha büyük olabilir ve çöküşün çok ani olduğu düşünülürse, toparlanmanın da ani olması ve önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi makul görünüyor. Bu yükseliş eğiliminin ana göstergesi, 6,86 dolardan yüzde 5’lik toparlanma çizgisinin üzerinde bir geri dönüş olacak. Buna devam edildiğinde, LUNA’nın değeri 10,22 $ gibi yeni bir zirveye ulaşabilir.

Bununla birlikte, ortalama tersine dönüşün gerçekten gerçekleşmesi için Terra’nın yüzde 88 olayının geçiş noktasına girmesi gerekiyor. Ortalama tersine çevirme varsayımı pratik açıdan mantıklı görünse de, Bitcoin’in doğrusal eğilimi yine de daha sonra karar verecek. Önemli kripto para teklif verirse, LUNA değeri büyük olasılıkla yakında bunu takip edecektir. Ayılar 3,50 doların altına oldukça düşük bir düşüş yapmayı başarırsa, yükseliş iddiasını zayıflatacak ve daha fazla çöküşün daha kesin olduğunun sinyalini verecektir.

Ayrıca okuyunuz: LUNA Coin Geleceği Hakkında Yorum, Analiz ve Fiyat Tahminleri!

  • Bilgilendirme!!! Bu makale kesinlikle finansal veya yatırım tavsiyesi değildir! 

Ayrıca Kripto Para Analizleri ve Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!