En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri! En güncel DeFi Haberleri!

En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri! En güncel DeFi Haberleri! DeFi Coinleri ne işe yarar? DeFi Coinler nelerdir? İşte Detaylar..
En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri! En güncel DeFi Haberleri! DeFi Coinleri ne işe yarar? DeFi Coinler nelerdir? İşte Detaylar..
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri! En güncel DeFi Haberleri! DeFi Coinleri ne işe yarar? DeFi Coinler nelerdir? İşte Detaylar..

En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri!

En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri! Dolayısıyla DeFi tokenleri, Blockchain teknolojisi üzerinde çalışan ve merkezi olmayan finansal uygulamalar olarak tanımlanabilir. Bu belirteçler geleneksel bankacılık sisteminin kavramlarını kullanır ve bu nedenle de oldukça likittir. DeFi jetonları ve DeFi endüstrisi etrafındaki hype, finans endüstrisindeki üçüncü şahısları veya aracıları ortadan kaldırma gücünden kaynaklanmaktadır. DeFi tokenlerinin çoğu Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiştir.

En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri! En güncel DeFi Haberleri!  DeFi Coinleri ne işe yarar? DeFi Coinler nelerdir?

Muazzam Potansiyele Sahip En İyi 10 Defi Token (Coin)

1 inç : 1 İNÇ

Bu, 1 inçlik kripto para borsası tarafından Mooniswap borsası ile birlikte sunulan bir jetondur. Bir yönetim belirtecinin yanı sıra bir yardımcı program belirtecidir. 1 inçlik AMM ve ayrıca Merkezi Olmayan Değişim Toplayıcı için geliştirilmiştir.

Borsa tarafından, borsayı hayatları boyunca en az bir kez kullanan veya en fazla dört işlemde en az 20 $ değerinde bir varlık ticareti yapan herkese toplam 90 milyon 1 inçlik token teklif edildi. Likidite sağlayıcılarına ödül sağlayan Ethereum tabanlı bir belirteçtir.

Uniswap Token : UNI

Uzaydaki en popüler DeFi belirteçlerinden biridir. Tuttuğunuz mevduatlarda yıllık %7 civarında getiri sağlar. UNI’yi çekmek veya yatırmak için herhangi bir ücret yoktur. Bu jeton piyasadaki en iyi güvenliklerden birine sahiptir ve ayrıca fonlar tamamen sıcak cüzdanlarda tutulmaz. Bu, güvenlik düzeyine katkıda bulunur ve onu yükseltir. Ethereum’a sahip olan herkes UNI ticareti yapabilir ve bu, UNI tokenlerinin en iyi yanıdır.

Piyasa değerine göre giderseniz, LINK jetonu en yüksek piyasa değerine sahip olur. Belirteç, kullanıcıların güvenlikten ödün vermeden verilere, ödemelere ve diğer olaylara erişmesini sağlayan merkezi olmayan platformda bir oracle hizmetidir.

Akıllı sözleşmelerin yürütülmesini tetiklemek için dışarıdan veri sağlayan bir kahin içerdiği için diğerlerinden farklıdır. Büyük potansiyele sahip olan, günümüzün en umut verici DeFi projelerinden biridir. Halihazırda yatırımcılara sağladığı faiz oranı %4,35 civarındadır.

Compound : COMP

COMP belirteci ile aynı paraya yatırabilir ve faiz kazanabilir ve buna karşı borç alabilirsiniz. Bileşik token havuzuna likidite sağlayabilir ve faiz kazanabilirsiniz – sürekli birleşen bir faiz.

Bu popülerliğinin en önemli nedenlerinden biridir. Faiz oranı, jetonların arz ve talebine göre hesaplansa da. YTD, Bileşik belirtecinin yaklaşık %5’idir. COMP token sahipleri oy kullanma hakkına sahiptir. COMP protokolüne lehte veya aleyhte oy verebilirler.

Aave : AAVE

Önceki tokene benzer şekilde, AAVE ayrıca gözetimsiz ve açık kaynaklı bir likidite protokolüdür. Bu, kullanıcının sağladığı likidite (depozito) üzerinden faiz elde etmek ve mevduat karşılığında (teminat olarak) borç almak için kullanılır. AAVE jetonları, stake edilen AAVE jetonları için bir güvenlik modülüne sahiptir.

Bu teminat görevi görür. Protokolün büyümesini ödüllendirmek için güvenlik için teşvikler vardır. AAVE belirteci sahipleri, AAVE belirteci ve yönetim çerçevesi ile ilgili karar verme yetkisine sahiptir. Toplamda 3 milyonu ayrılmış ve geri kalanı alım satım ve borç verme için açık alanda olan 16 milyon AAVE belirteci var.

Synthetix : SNX

Bu, kullanıcılara stake etme olanakları sağlayan bir DeFi borsası olan Synthetix tarafından verilen tokenleri ifade eder. SNX jetonları, sahipleri tarafından stake edildiğinde Synth’lere (sentetik varlıklar) dönüştürülür. Bu, MIntr adlı platform kullanılarak yapılır. Bu platform aynı zamanda Ether’e karşı bahis oynamanıza da izin verir. Burada, Synth’leri basmak için SNX’lerini belirleyen insanlar, ticaretin değerinin %0,30’unu alır.

Bu, SNX jetonlarını stake etmek için aldıkları teşviktir. SNX tokeninin popülaritesi, enflasyonist politikayı uyguladıktan sonra aniden arttı. SNX arzı 100000000 jetondan (219 Mart’ta) fırladı ve tahminleri Ağustos 2023’e kadar 260263816 jetona ulaşacak.

Maker DAO : MKR

MKR, Ethereum Platformunda özerk olarak çalışan merkezi olmayan bir kuruluş olan Maker DAO’nun simgesidir. Ana sloganı, IMF’nin döviz sepeti olan SDR’ye karşı istikrarlı parası olan DAI’nin fiyat oynaklığını azaltmaktır. MKR sahipleri, Geri Alım Programından kazanır.

Platform, DAI sistemine yönetişim sağlamaktan ve ayrıca kurtarma riskini almaktan kazanç sağlar. Bu kazanç MKR sahiplerine kanalize edilir. MKR’nin YTD’si 2020’de %208 idi.

Universal Market Access : UMA

Sentetik varlıklar oluşturmak için kullanılır. Bu platform, kullanıcıların kendi kendini uygulayan ve ekonomik garantilerle gelen akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak tanır. Bunun arkasındaki fikir, Blockchain tarafından oluşturulan finans dünyasında meydana gelen yeniliklere güç vermektir.

İki tarafın türevleri dayanak olarak kullanarak bir sözleşme yaptığı para piyasasında yapılan sözleşmelere benzer. Ancak bunlar, Fait sözleşmelerinden farklı olarak evrensel olarak erişilebilirdir ve yalnızca ekonomik teşviklerle desteklenir.

Yearn. finance : YFI

burnunda tütmek. finans (YFI), sloganı tam merkezi olmayan finans ekosistemine bir ağ geçidi sağlamak olan gerçekten bir yönetişim simgesidir. Süreci basitleştirmek için yeni hizmetler ekliyor. YFI token sahiplerinin Yearn ile ilgili herhangi bir karar almak için oy kullanmalarına izin verilir.

YFI sahibinin mevduatı, DeFi ekosistemindeki özlem Kasaları aracılığıyla doğrudan en yüksek getirili varlıklara yatırılır. Ayrıca bu platformda sabit paralar da kazanabilirsiniz. Faiz oranı protokoller arasında değişir ve bu nedenle YFI jetonlarında sabit bir faiz oranı yoktur.

Sushiswap : SUSHI

SUSHI, merkezi olmayan platform Sushiswap tarafından sunulan simgedir. Serbestçe ticaret yapabilen bir tokendir ve Binance, OKEx, DigiFinex ve diğerleri gibi tüm büyük borsalarda bulunur.

Diğer sabit paralar ve diğer kripto varlıkları kullanılarak alınıp satılabilir. Token, likidite sağlamak için de kullanılabilir. Ayrıca Ethereum platformuna dayanmaktadır. SUSHI’nin likidite sağlayıcısı için teşvik, işlem tutarının %0,25’idir.

En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri! En güncel DeFi Haberleri!  DeFi Coinleri ne işe yarar? DeFi Coinler nelerdir?

DeFi Coinler Hakkında Genel Sonuç

Hepsini özetlemek gerekirse, diyebiliriz ki, DeFi jetonları, son zamanlarda değerlerindeki büyük artıştan göründüğü gibi, yatırımın geleceğidir. Ancak DeFi tokenlerine yatırım yapmak için akıllıca bir karar vermek gerekiyor.

Her DeFi belirteci aynı değildir ve bu nedenle yatırım yapmadan önce belirteçlerinin farkında olmanız gerekir. Bilgilendirilmiş bir karar vermek için ücretleri, gizli ücretleri, fiyatı/piyasa değeri ve dayanak varlığı hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun.

En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri! En güncel DeFi Haberleri!  DeFi Coinleri ne işe yarar? DeFi Coinler nelerdir?

En İyi DeFi Projeleri Orbs Ağ Destekli Açık DeFi Bildirim Protokolüne Katılın.

  • Açık DeFi Bildirimi protokolü, genel beta aşamasına girdi.
  • Kullanıcılara DeFi pozisyonları için merkezi olmayan ve ücretsiz mobil bildirimler sağlar.
  • Yeni teknoloji Orbs tarafından desteklenmektedir.

Yeni Açık DeFi Bildirimi protokolü, genel beta aşamasına girdi ve Apple ve iOS cihazlardan erişilebilir. Uygulama, abonelik ücreti veya reklam dahil olmak üzere ücretsizdir.

Kullanıcılara, DeFi pozisyonlarınız ve diğer zincir üstü etkinlikleriniz için merkezi olmayan ve ücretsiz mobil bildirimler sağlamak için açık bir girişimdir. Protokol, Ethereum, BSC, Polygon ve Avalanche gibi büyük blok zincirlerini kapsayan çoklu ağ desteği sunar.

Popüler DeFi projeleri QuickSwap, Polygon’da bir AMM ve Avalanche ağı Trader Joe’da tek noktadan merkezi olmayan ticaret platformu, lansman ortaklarıdır. Dot.Finance, Dinoswap, Revault Network, WOWswap ve KogeFarm, tekliflerinin farkındalığını artırmak için bu teknolojiden yararlanan diğer DeFi projeleridir.

En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri! En güncel DeFi Haberleri!  DeFi Coinleri ne işe yarar? DeFi Coinler nelerdir?

Projenin teknolojisi, en büyük kripto borsası Binance ve İsrailli Orbs şirketi tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir finans (DeFi) hızlandırıcısı olan DeFi.org ile birlikte protokolü başlatan Orbs tarafından desteklenmektedir. DeFi.org, açık kaynaklı yazılımların araştırılmasını ve geliştirilmesini destekler ve DeFi ekosistemini ileriye taşımaya yardımcı olacak projeler arar. Orbs, yeni Açık DeFi Bildirim protokolünün altyapı sağlayıcısı olarak, bir sonraki merkezi olmayan finans çağını başlatıyor.

Orbs, EVM tabanlı L1 ve L2’ler ve toplu kullanım uygulamaları ile yakın entegrasyon için tasarlanmış halka açık bir blok zinciri altyapısıdır. Blok zinciri yığını, kullanım kolaylığı, düşük maliyet, yüksek performans ve sağlam güvenlik sunar. Orbs protokolü, ORBS belirteci tarafından desteklenen Proof-of-Stake (PoS) konsensüsünü kullanan merkezi olmayan bir blok zinciridir. Dünyanın her yerinden 30’dan fazla kişiden oluşan özel bir ekip tarafından geliştirilen Orbs ağı, Mart 2019’dan beri yayında.

Birlikte çalışabilirlik için tasarlanan benzersiz özellikleri, ayrı bir yürütme katmanı olarak hareket ederek, EVM akıllı sözleşmelerinin yeteneklerini geliştirerek, Katman -3 çözümü olarak dağıtılabilmesini sağlar.

En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri! En güncel DeFi Haberleri!  DeFi Coinleri ne işe yarar? DeFi Coinler nelerdir?

Şirketten yapılan açıklamada, “Orbs, bu yeni protokolü uygulayan ve DeFi.org başlığı altındaki girişimin artan başarısına katkıda bulunan ilk proje olmaktan gurur duyuyor” dedi. Bu yeni proje ile Orbs, Layer 3 inovasyonunu ileriye taşımayı hedefliyor.

Açık DeFi Bildirimi protokolü, kullanıcıların bekleyen ödüller, fiyat değişiklikleri, yakın tasfiyeler, sözleşme yükseltmeleri, stop-loss limitleri, yönetim oyları ve daha fazlası gibi önemli zincir içi olaylar için ücretsiz mobil bildirimler almasına yardımcı olur.

Katman-1 ve Katman-2 ağlarını destekleyen çeşitli etkinlikleri okuyabilmek, DeFi kullanıcılarına stratejilerini geliştirmeleri için önemli bilgiler sağlamaya yardımcı olur.

Protokolleri birden fazla blok zinciri arasında entegre etmeyi kolaylaştıran zincirler arası özelliklere sahip olmasının yanı sıra Protokol, DEX-AMM’ler, verim toplayıcılar ve kasalar dahil olmak üzere çeşitli işlevleri barındırır.

En İyi DeFi Projeleri, En İyi DeFi Coinleri! En güncel DeFi Haberleri!  DeFi Coinleri ne işe yarar? DeFi Coinler nelerdir?

Sorumluluk Reddi: Bu makale alım satım tavsiyeleri sunduğu şeklinde değerlendirilmemelidir. Kripto para piyasası, yüksek oynaklık ve ara sıra keyfi hareketlerden muzdariptir. Herhangi bir yatırımcı, bir yatırım taahhüdünde bulunmadan önce birden fazla bakış açısı araştırmalı ve tüm yerel düzenlemelere aşina olmalıdır.

Ayrıca Kripto Para Analizlerive Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!