Değerlenecek DeFi NFT Metaverse Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri!

Değerlenecek DeFi NFT Metaverse Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri! DeFi NFT Metaverse, Web3 ve DAO Coinlerin geleceği! İşte detaylar..
Değerlenecek DeFi NFT Metaverse Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri! DeFi NFT Metaverse, Web3 ve DAO Coinlerin geleceği! İşte detaylar..
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerlenecek DeFi NFT Metaverse Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri! DeFi NFT Metaverse, Web3 ve DAO Coinlerin geleceği! İşte detaylar..

Değerlenecek DeFi NFT Metaverse Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri!

Değerlenecek DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri! DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinlerin geleceği! 2021, sonunda ana akıma ulaştığı için kripto para birimi tarihindeki en anıtsal yıldı . Bitcoin beğenilerinin %60, Ethereum’un %400’den fazla artması ve Binance Coin’in %1300 gibi etkileyici bir değer kazanmasıyla sadece bazı tokenlerin büyük kazançlar elde etmesi değildi. Bunun yerine, kurumsal yatırımcılar, büyük şirketler ve hatta El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak benimsediği , ayrıca DeFi, NFT ve Metaverse alanlarında gördüğümüz yenilik ve entegrasyon ile kriptonun büyük ölçüde benimsenmesiydi .

Buna Elon Musk ve Eminem gibi çok sayıda tanınmış şahsiyetin kriptoyu benimsemesini de ekleyin ve 2021’in neden şimdiye kadarki en büyük yıl olduğunu tartışmak için düzinelerce nedenimiz var. Peki 2022’de neler olacak?

Kesin olan bir şey var, kriptonun takip etmesi zor bir hareket var ve hiç kimse 2018 tarzı bir erime öngörmese de, gerçek şu ki piyasa geçen yılın çarpıcı kazanımlarını yakalamak için mücadele edebilir. Bununla birlikte, yeni yıla girerken kripto alanında hala yakından takip etmeye değer birçok parlak nokta var.

Değerlenecek DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri! DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinlerin geleceği!

1. Değerlenecek DeFİ Coinleri ve Projeleri

Bankalar gibi aracılara ihtiyaç duymadan finansal ürünlere olanak sağlayan merkezi olmayan finans alanı, 2021’de gerçek ayakları olduğunu gösterdi. Alan genelinde artan benimseme ile, bu yılın Mart ayına kadar DeFi sözleşmelerinin birleşik değerinin 41 $ olması bekleniyor. milyar. Dolayısıyla 2022, yüzlerce gelişmekte olan DeFi dApp’leri için ufuk açıcı bir yıl olacak şekilde şekilleniyor.

DeFi, yalnızca kullanıcıları ve banka hesabı olmayanlar için gerçek finansal özgürlük sağladığı için büyümüyor. Aynı zamanda milyonlara gerçek yatırım fırsatları sunuyor. DeFi yatırımının en popüler alanlarından biri, kripto varlık sahiplerini merkezi olmayan ağları korumaya teşvik eden verim çiftçiliğidir. Bu bağlamda en popüler DeFi uygulamalarından biri, kullanıcıların bir Ethereum cüzdanı olduğu sürece çeşitli likidite havuzlarında likidite sağlamasına ve temel ilkeleriyle tutarlı ödüller kazanmasına olanak tanıyan Compound Finance Protocol’dür .

Değerlenecek DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri! DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinlerin geleceği!

DeFi ayrıca daha karmaşık ve potansiyel olarak daha ödüllendirici finansal araçların olasılığını da açar. Sentetik varlıkları ERC-20 akıllı sözleşmeleri şeklinde yayınlayan Synthetix’i , söz konusu token’a ihtiyaç duymadan kripto varlıklarının getirilerini izleyen ve sağlayan Synthetix’i alın . Buna benzer şekilde, Ethereum tabanlı çapraz zincir ve zincir dışı varlıkları sentezlemeyi ve serbestçe ticaretini mümkün kılan SynFutures . SynFutures, Sentetik Otomatik Piyasa Yapıcı aracılığıyla çalışır, bu nedenle kullanıcıların ticaret çiftleri arasında yalnızca bir varlık tutması gerekir, diğerini akıllı bir sözleşme sentezler.

Bu tür DeFi uygulamalarının güzelliği, yatırımcıların erişemeyeceği varlıklara maruz kalmalarını ve piyasa hareketlerini tahmin edebiliyorlarsa potansiyel olarak büyük kazançlar elde etmelerini sağlamalarıdır.

Değerlenecek DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri! DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinlerin geleceği!

2. Değerlenecek NFT Coinler ve Projeleri

Toplam satış hacmi 20 milyar doları aştığı için, takas edilemeyen tokenler 2021’de dikkatleri üzerine çekti. Beeple’ın yaptığı tek bir JPG, 69 milyon dolarlık rekor bir satışla ve Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks NFT’lerinin düzinelerce başka multi-milyon satışıyla, bir dizi büyük bilet ürünü öncülük etti.

NFT’lerin coşkusu ve göz kamaştırıcı fiyat etiketleri kaybolmaya başlasa da, NFT’lerin burada kalacağına şüphe yok. Gerçek şu ki, oyundan sanata, emlaktan varlıkların tokenleştirilmesine kadar çok fazla potansiyel kullanım durumları var. NFT’leri benimseyenlerin faydaları da açıktır, örneğin sanatçılar ve müzisyenler, yaratıcılarının yeniden satışına otomatik telif ücretleri ekleyebilmektedir. Bu arada emlak satıcıları, mülk sahipliğini parçalara ayırmak için NFT’leri kullanarak ufuklarını milyonlarca alıcıya genişletebilir.

Bu, yalnızca NFT’ler için değil, aynı zamanda bunları satan pazarlar için de parlak bir gelecek olduğu anlamına geliyor. Şu anda bu alandaki açık lider, 2021’de kaydedilen toplam satışların yüzde 60’ından fazlasını ele geçiren OpenSea’dir. Ancak popülaritesini artırmak için Infinity gibi daha merkezi olmayan platformlara dikkat edin . Infinity, topluluğun ihtiyaçlarını daha iyi temsil ederek ve dahil ederek OpenSea’yi geliştirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir NFT pazarıdır. Infinity, Ortak Protokol ile ortaklaşa doğrudan bir yönetişim modeline doğru gelişmeyi amaçlarken, NFT’leri listelemeyi ve bunu daha düşük maliyetle yapmayı kolaylaştırırken, topluluk tarafından kontrol edilen hazinesine giden yüzde 1,5’lik bir işlem ücreti alıyor.

Değerlenecek DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri! DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinlerin geleceği!

3. Değerlenecek Metaverse Coinler ve Projeleri

Metaverse’in sosyal etkileşim, rekreasyon, ticaret, iş, oyun ve eğitimin bir kolaylaştırıcısı olarak etkileşimli doğası, sadece birkaçını saymak gerekirse, 2022’de kültürümüzün ve ekonomimizin çok daha büyük bir parçası haline gelmesini sağlayacaktır.

İnsanların dijital avatarlarla etkileşime girdiği VR, AR ve video gibi teknolojileri birleştiren dijital bir alan olan Metaverse fikri büyük umut vaat ediyor. Dijital ve fiziksel yaşamlarımız arasında daha büyük bir örtüşme çağını başlatacak, bağlanabilirliği kolaylaştıracak ve çevrimiçi etkileşimlerimizin her birini daha gerçekçi hale getirecek.

Mark Zuckerberg Metaverse’in en sesli savunucularından biri olsa da, ona hakim olan Facebook olmayacak. Bunun yerine, kitlelerin hayal gücünü yakalayan, gerçekten merkezi olmayan metaverse’ler olacak. The Sandbox ve Decentraland gibi sanal evrenlerin sakinlerinin NFT’ler aracılığıyla dijital arazi parsellerinin haklarını güvence altına alabildikleri dünyalardan bahsediyoruz . Play-to-kazanmak oyun ile, başka bir sıcak Metaverse umudu DEA kullanıcılar yeni dünyalar savaşı ve görevleri tamamlandı, toplamak oyun kaynaklarını keşfetmek ve daha sonra diğer oyuncularla bu ticaret yapabilirsiniz kendi Play Madencilik platformunda dayalı bütün bir sanal kültürü oluşturmaya .

Metaverse hala emekleme aşamasında olabilir ve hiç kimse nihayetinde neye benzeyeceğini veya teknolojiyle etkileşimimizi ne kadar etkileyeceğini gerçekten bilmiyor. Bununla birlikte, 2022, Metaverse’in ve önümüzdeki on yıldaki evriminin temellerini atacak ve kitlelerin sanal alanda nasıl çalışacağını, dinleneceğini, oyun oynayacağını ve sosyalleşeceğini şekillendirecek.

Değerlenecek DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri! DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinlerin geleceği!

4. Değerlenecek Web3 Coinler ve Projeleri

DeFi, NFT’ler ve Metaverse’in yakınsaması bir Web3 ekosisteminin yaratılmasına yol açıyor ve tüm işaretler 2022’nin gerçekten geldiği yıl olabileceğini gösteriyor.

Web3, Netscape ve AOL gibi en iyi temsil edilen statik Web1 ile başlayan internetin bir sonraki evrimidir. Ardından, çok daha ilgi çekici olan ancak Google ve Facebook gibi büyük şirketlerin hakim olduğu Web2 geldi. Web3 ile, tamamen merkezi olmayan ve izinsiz, kullanıcıların verilerinin kontrolünü ele geçirdiği bir internet göreceğiz.

Web3’ün ana katalizörlerinden biri, yine, kullanıcıların oyun oynamaktan para kazanmak için NFT’leri kazanabilecekleri ve takas edebilecekleri oyna-kazan oyun olacaktır. Axie Infinity ve aylık 2 milyondan fazla aktif oyuncudan oluşan kullanıcı tabanının yanı sıra 150 milyon dolarlık Web3 oyun fonu biriktiren Solana’nın da kanıtladığı gibi, P2E oyunları şimdiden büyük başarı yakaladı.

Web3 sadece oyunla ilgili değil. Diğer uygulamalar arasında , dosyaları ağ üzerinden şifreleyerek ve dağıtarak çalışan merkezi olmayan bir bulut depolama platformu ve pazar yeri olan Siacoin yer alıyor . Siacoin, geleneksel bulut depolamadan farklı olarak, kullanıcıların özel şifreleme anahtarlarını kontrol etmelerine ve böylece verilere sahip olmalarına olanak tanır.

Sonra , olumlu ya da olumsuz olursa olsun dürüst bir inceleme yazmak için zaman ayıran insanları ödüllendirmek için şirketlere teşvikler sağlayarak ürün incelemeleri dünyasında devrim yaratmayı amaçlayan Lum Network var. Lum Networks bunu, herkesin değişmez kayıtlarını kontrol etmesine ve 1 yıldızlı bir yorum bırakan bir tüketicinin 5 yıldızlı bir karar bırakan biriyle aynı ödülü aldığını onaylamasına izin veren blok zinciri tabanlı merkezi olmayan ödül sistemi ile yapıyor. Kaç yıldız verildiğinin aksine, incelemelerin kalitesine göre ödüller ödeyerek çalışır.

Değerlenecek DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri! DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinlerin geleceği!

5. DAO’lar topluluklarının iyiliği için işbirliği yapacak

DAO’lar olarak bilinen merkezi olmayan özerk kuruluşlar, 2021’de, yatırım yapmak, para toplamak, tokenize varlıkları yönetmek ve şeffaf yönetişim gibi çeşitli amaçlar için topluluk liderliğindeki kuruluşlar yapıları olarak hızla ortaya çıkan bir afiş yılı geçirdi.

DAO’lar, büyük şirketlerin geleneksel yönetim kurulu yapısına gerçekten bir alternatiftir ve kripto şirketlerinin halka açılması için yeni bir yol sağlar. Uniswap ve MakerDAO dahil olmak üzere en popüler DeFi uygulamalarından bazıları , blockchain tabanlı akıllı sözleşmeler aracılığıyla hazine yönetimi ve protokol geliştirme için bir mekanizma sağlayan DAO’lar tarafından yönetilir.

En popüler DAO’lardan bazıları yatırım yapmak için var. Web sitesine göre , DeFi projelerine yatırım yapan ve şu anda hazinesinde 3 milyar dolardan fazla varlığa sahip olan BitDAO’yu alın . Bir başka örnek ise PleasrDAO Pplpleasr en Uniswap V3 NFT satın NFT toplayıcılar, dijital sanatçılar ve Defi liderleri tarafından kuruldu. O zamandan beri çok daha fazla dijital sanat eseri satın aldı ve Haziran ayında yüksek değerli NFT’lerinden bazılarını teminat olarak kullanarak 3,5 milyon dolarlık bir kredi sağlamayı başardı.

GoodDollar , Evrensel Temel Gelir dağıtımını destekleyerek diğer DAO’ları daha fazla sosyal sorumluluk almaya ikna etmek için kurulmuş, gelecek vadeden bir DAO’dur. GoodDollarV2’nin Aralık lansmanı, UBI dağıtımı için yeni bir standart sağlıyor. Protokole yönelik sürdürülebilir sermaye akışını sağlamak için verim çiftçiliği ve likidite madenciliği ödüllerinden yararlanarak çalışır ve tüm topluluk için kripto tabanlı UBI sağlar.

Bu muhtemelen ivme kazanacak bir girişim, çünkü 2021’in gösterdiği gibi, topluluklarının çıkarlarını özünde tutan belirli amaçlar ve kimlik tabanlı DAO’lar fikri şimdiden tutuldu. 2022’ye girerken, daha fazla DAO’nun topluluklarının iyiliği için hareket ederken işbirliğini artırdığını görmeyi bekleyebiliriz.

Değerlenecek DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinler ve Projeleri! DeFi, NFT, Metaverse, Web3 ve DAO Coinlerin geleceği!

Sorumluluk Reddi: Bu makale alım satım tavsiyeleri sunduğu şeklinde değerlendirilmemelidir. Kripto para piyasası, yüksek oynaklık ve ara sıra keyfi hareketlerden muzdariptir. Herhangi bir yatırımcı, bir yatırım taahhüdünde bulunmadan önce birden fazla bakış açısı araştırmalı ve tüm yerel düzenlemelere aşina olmalıdır.

Ayrıca Kripto Para Analizlerive Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!