Blockchain’in Ötesinde, IoTeX Web3 İnternetinde 12.6 Trilyon Dolarlık Değerin Kilidini Açıyor!

blockchainin-otesinde-iotex-web3-internetinde-12-6-trilyon-dolarlik-degerin-kilidini-aciyor
blockchainin-otesinde-iotex-web3-internetinde-12-6-trilyon-dolarlik-degerin-kilidini-aciyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain’in Ötesinde, IoTeX Web3 İnternetinde 12.6 Trilyon Dolarlık Değerin Kilidini Açıyor! IoTex Coin Geleceği! İşte detaylar..

Blockchain’in Ötesinde, IoTeX Web3 İnternetinde 12.6 Trilyon Dolarlık Değerin Kilidini Açıyor!

Web3 interneti bozmaya hazırlanıyor. Halihazırda birçok yönden var ve IoTeX’in ön planda olduğu multi-trilyon dolarlık merkezi olmayan bir makine ekonomisinin yolunu açıyor. Bu, Amazon, Samsung, Microsoft, Tüketici Teknolojileri Derneği (CTA) ve Uluslararası İnternet Konsorsiyumu’ndan (IIC) çok saygın mühendis ve teknoloji uzmanlarına göre.

Amazon Global Blockchain Lideri Anoop Nannra, yakın tarihli bir Web3 panelinde “IoTeX, ilginç bir şekilde şu anda tatlı bir noktada” dedi . “Yaptığınız işe nasıl yaklaştığınıza ve nasıl yaptığınıza bakarsam, IoTeX’in çok benzersiz olduğunu düşünüyorum. Bence orada birçok fırsat var ve bence ekosistem kendini ve ekosistemin etrafındaki daha geniş topluluğu ödüllendirecek.”

Saygın blok zinciri uzmanı ayrıca, IoTeX’in makine ekonomisini Web3 aracılığıyla merkezden uzaklaştırma hedefinde önemli bir “yukarı” gördüğünü söyledi. Bu, kullanıcıların yalnızca Big Tech tarafından domine edilmek ve para kazanmak yerine verilerine, akıllı cihazlarına ve ürettikleri değere sahip olacağı yerdir.

Blockchain’in Ötesinde, IoTeX Web3 İnternetinde 12.6 Trilyon Dolarlık Değerin Kilidini Açıyor! IoTex Coin Geleceği!

Nannra, “(IoTeX) ekosisteminin kendisini ve daha geniş topluluğu ödüllendireceğini düşünüyorum çünkü ekosistemler izole değil” diye ekledi. “Yalnızca parasal açıdan değil, aynı zamanda gelişen son teknolojiden bile birçok olumlu yön var.”

cashanalizWeb’in Evrimi

‘Web Çözümü’

Nannra, “Web3 ve MachineFi’de yalnızca parasal açıdan değil, aynı zamanda gelişen teknoloji açısından da pek çok fırsat var, bu yüzden bu konuda gerçekten heyecanlıyım,” diye ekledi.

Blockchain uzmanı, 1989 yılında İngiliz bilgisayar bilimcisi Tim Berner-Lee tarafından Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü CERN’de çalışırken icat edilen dünya çapında ağın üç aşamasını açıkladı. Dünya çapında bilim adamları ve üniversiteler için bilgi paylaşımı ve mesajlaşma için tasarladı ve geliştirdi. 30 Nisan 1993’te Berners-Lee, ilk küresel web tarayıcısı ve editörü veya Web1 için kaynak kodunu yayınladı.

Nannra, “Web1’den gerçek bir güçlü kimlik veya güvenlik kavramı olmadan gittik” dedi. “Ardından Web2’ye gittik ve burada kimlik hakkında düşünmeye başladık ve daha geniş içerik oluşturucu ve yapımcı topluluğu, belgeler, videolar ve neye sahip olduğunuzu düşünmeye başladık. Ve şimdi Web2’de mümkün olmayan tamamen yeni iş modelleri ürettiğimiz ve gerçekten değer kattığımız Web3’e.”

Blockchain’in Ötesinde, IoTeX Web3 İnternetinde 12.6 Trilyon Dolarlık Değerin Kilidini Açıyor! IoTex Coin Geleceği!

NPR’nin almak Web1 erişim bilgileri dünya çapında bir dağınık ama demokratikleştirdi- yolu olmasıdır. 2000’lerin ortalarında başlayan Web2, Google, Amazon, Facebook ve Twitter’ın düzen getirmesi ve bağlantı kurmayı ve işlem yapmayı kolaylaştırdığı, ancak sonuçta çok fazla güç biriktirdiği zamandır. “Web3, gücün bir kısmını geri almakla ilgilidir.”

Nannra, IIC Testbed Council ve Edge Computing Task Group Başkanı Mitch Tseng ve IoTeX Kurucu Ortağı Jing Sun ile birlikte 15 Aralık’ta “IoT ve Blockchain’in Trilyon Dolarlık Potansiyelinin Kilidini Açma” paneline katıldı .

CTA Otonom Araçlar, Ulaşım ve Akıllı Şehirler Devlet İşleri Direktörü Mitchell Kominsky de panele katıldı. Ayrıca ABD Ulaştırma Bakanlığı ve Stanford Üniversitesi’nde çalıştı. Ayrıca, Bright.ai Kurucu Ortağı Robert Parker ve Microsoft, Samsung ve Amazon’da eski AI, IoT ve Engineering baş yöneticisi vardı.

Bir ‘Mesele’

İlginç bir noktaya değindi. Google, Samsung, Apple ve Amazon, Big Tech’in daha fazla nesne arasında daha fazla bağlantı oluşturmaya, üreticiler için akıllı cihazların geliştirilmesini basitleştirmeye ve tüketiciler için uyumluluğu artırmaya yönelik bir çözüm olarak tanımladığı Matter ile akıllı cihazların birlikte çalışabilirliğini nasıl çözmeye çalışıyor? Bu sorun, akıllı evlerin benimsenmesini önemli ölçüde yavaşlattı.

Parker, “Madde tüm bu farklı akıllı cihazları ele alıyor, ancak sorunu gerçekten çözmüyor” dedi. Sorun, akıllı cihaz veri yönetimi ve cihaz birlikte çalışabilirliğinin yüksek maliyeti ve bunun mantıklı bir iş modeliyle nasıl çeliştiğidir. “Matter ile satıcılar cihazlar arasında birlikte çalışabilir hale geliyor, ancak bu çözüm olmayacak.”

“Ölçeklenebilir çok satıcılı bir ortamda çalışabileceğiniz bir şey yaratmak için IoTeX platformu gibi şeylere ihtiyacınız olacak” dedi.

Parker ayrıca IoTeX’in ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sorununu çözmede önemli bir rol oynayacağını söyledi. IoTeX, Big Tech’den tamamen ayrı bir ağ oluşturuyor. “En alakalı olacak” ve Big Tech’in Matter ile bile çözemediği sorunları çözecek .

Blockchain’in Ötesinde, IoTeX Web3 İnternetinde 12.6 Trilyon Dolarlık Değerin Kilidini Açıyor! IoTex Coin Geleceği!

Destansı Oranlarda Bir Yıl

Michael Kominsky, “2021’in toplulukların nasıl oluştuğu konusunda oldukça anıtsal olduğunu düşünüyorum ve gelecek yıl inanıyorum” dedi. Amerika Birleşik Devletleri’nin 18 milyondan fazla ABD işini destekleyen 422 milyar dolarlık tüketici teknolojisi endüstrisini temsil eden bir ticaret birliği olan CTA’nın.

“Yani, bence gerçekten yüzeyi çizmeye yeni başlıyoruz,” dedi. Kominsky, “Toplulukların nasıl değişeceğini ve çeşitli alanlara (Web3’ün) nasıl yatırım yapacağını görmek beni heyecanlandırıyor” dedi.

Jing Sun, Web3’e geçişin çoktan başladığını söyledi. “Finans, iki yıl içinde 200 milyar dolara ulaşan DeFi’ye (merkezi olmayan finans) dönüştü. Ayrıca oyun, koleksiyon ve sosyal medya sektörlerinde de geçişler gördük. Bu yıl 100 milyar dolar büyüdüler” dedi.

Blockchain’in Ötesinde, IoTeX Web3 İnternetinde 12.6 Trilyon Dolarlık Değerin Kilidini Açıyor! IoTex Coin Geleceği!

Yeni Yıl Kararları

Sun, “2022, tüm IoT makine endüstrisi için kritik bir yıl olacak çünkü ilk MachineFi kullanım senaryolarını göreceğimiz ilk yıl olacak” dedi. “Geçiş gelecek yıl daha fazla sektöre yayılacak.

Önümüzdeki yıl, IoTeX fiziksel dünyayı Web3’e bağladığı için makine ekonomisi sektöründe önemli ölçüde önemli olacak. “Bu, bu yıl Web3 ile bile mümkün olmayan devasa olasılıkların kilidini açacak. Artık geliştiricilerin kullanım senaryoları, merkezi olmayan uygulamalar ve olağanüstü değerin kilidini açacak diğer yeni modeller oluşturduğunu görüyoruz.”

Dr. Tseng, 2022’de, endüstri, hükümetler ve akademinin küresel kar amacı gütmeyen bir ortaklığı olan IIC’nin , “bizi (Endüstri IoT Konsorsiyumu) ​​destekleyebileceğine ve yardımcı olabileceğine inandığı için IoTeX’in MachineFi vizyonunu araştırmaya başlamayı planladığını söyledi. problemleri çözmek.”

Kuruluşunun IoT topluluğunda gördüğü sorunlardan bahsetti. “Sanal dünyaya ve ayrıca yazılım ve fiziksel alanlarda katkıda bulunan birçok insanımız var, bu da şu anda bu varlıkları birbirine bağlamak için dijital ikizi kullanmaktan bahsettiğimiz anlamına geliyor” diye ekledi.

Blockchain’in Ötesinde, IoTeX Web3 İnternetinde 12.6 Trilyon Dolarlık Değerin Kilidini Açıyor! IoTex Coin Geleceği!

“Ancak dijital ikiz kullandığımızda veri bütünlüğü gibi birçok sorunla karşılaşıyoruz. Aktarılan bilgilere nasıl güvenebiliriz? Bu bizim için bir gösteri durdurucu olabilir, “dedi Tseng. “Yani aradığımız şey, tüm verilere ve işlemlere güvenebileceğimiz güvenli bir ortam.”

IoTeX ekip üyeleriyle yaptığı görüşmelerin ardından Tseng, “MachineFi”nin IIC’nin ihtiyaç duyduğu çözüm olduğuna ikna olduğunu ve konsorsiyumun 2022’de inceleyeceği bir şey olduğunu söyledi.

Blockchain’in Ötesinde, IoTeX Web3 İnternetinde 12.6 Trilyon Dolarlık Değerin Kilidini Açıyor! IoTex Coin Geleceği!

Sorumluluk Reddi: Bu makale alım satım tavsiyeleri sunduğu şeklinde değerlendirilmemelidir. Kripto para piyasası, yüksek oynaklık ve ara sıra keyfi hareketlerden muzdariptir. Herhangi bir yatırımcı, bir yatırım taahhüdünde bulunmadan önce birden fazla bakış açısı araştırmalı ve tüm yerel düzenlemelere aşina olmalıdır.

Ayrıca Kripto Para Analizlerive Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!