Mir Coin Nedir? Mirror Protocol Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Mir Coin Nedir? Mirror Protocol Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! Mircoin nedir ne işe yarar? Mir coin yükselir mi? Mir coin analizi makale de..
Mir Coin Nedir? Mirror Protocol Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! Mircoin nedir ne işe yarar? Mir coin yükselir mi? Mir coin analizi makale de..
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mir Coin Nedir? Mirror Protocol Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! Mircoin nedir ne işe yarar? Mir coin yükselir mi? Mir coin analizi makale de..

Bu makalede; Mir coin nedir? Mir coin ne işe yarar? Mir coin alınır mı? Mir coin fiyatı uzun vade de ne olur? Mir Coin grafiği nasıl? Mir coin temel teknik analizleri nasıl sorularının cevaplarını bulabilirsiniz. Keyifli okumalar ve çalışmalar..

Mir coin nedir? MIR, “gerçek dünya varlıklarının fiyatını takip eden misli varlıkların yaratılmasına izin veren” Mirror Protocol’ü yöneten bir Ethereum belirtecidir. Proje, gerçek şeyin “sentetik” versiyonlarını basarak 7/24 hisse senedi alım satımını sağlamayı amaçlıyor.

2021’de DeFi’nin yükselişinin ardından kripto piyasası 2022’de sarsıldı ve birçok proje değerinin büyük bir bölümünü kaybetti. Son derece değişkenden çok umut verici hale gelen projelerden biri de Mirror Protocol. Aynı proje ekibi tarafından oluşturulan LUNA tokeninin çökmesinden sonra, token fiyatının değer kaybetmesine neden olan bazı Mirror Protocol açıkları keşfedildi. MIR belirtecine ne olacağını anlamak için Mirror Protocol fiyat tahminimizi okuyun.

Mirror Protocol, Mir Coin Nedir? Temel Analizi

Mirror Protocol, gerçek belirteçlerin fiyatlarını izleyen sentetik varlıkların oluşturulmasına izin veren, merkezi olmayan, topluluk odaklı bir blok zinciri projesidir. Terra blok zincirindeki Mirror Protocol DeFi uygulaması, yatırımcıların sentetik varlıklara sahip teknoloji hisselerinde uzun ve kısa pozisyonlar almalarını sağlar. Protokol, geleneksel finans ve ticaret seçeneklerine erişmenin yeni yollarını arayan kullanıcılara yardımcı olmak amacıyla Terraform Labs tarafından oluşturulmuştur.

Mirror Protocol, diğer kripto para birimlerinin kendi sürümlerine sahiptir, örneğin, fiyatı en önde gelen kripto para birimine sabitlenmiş Bitcoin için mBitcoin. Zincir üstü hazinesi ve koddaki değişiklikler yerel MIR belirteçlerinin sahipleri tarafından yönetildiğinden, proje tamamen merkezi değildir. Ayrıca, yönetici anahtarları veya özel erişim ayrıcalıkları verilmez.

Yansıtılmış varlıklar, gerçek dünya varlıklarının “aynaları” gibi davranan ve zincirdeki döviz fiyatlarını yansıtan blok zinciri belirteçleridir, böylece tacirler gerçek varlıklara ilişkin fiyat risklerini alabilirler. mVarlıklar ayrıca kısmi sahiplik, açık erişim ve sansür direnci sağlar. Tamamen sentetiktirler ve ilgili varlığın fiyat hareketini gösterirler.

mAsset’lerin avantajları arasında giriş engelleri olmaksızın küresel erişilebilirlik, kesirli siparişlerin blok zincirinde sayılar olarak temsil edilmesi ve aracı gruplama sürecine olan ihtiyacın ortadan kaldırılması yer alır. Ayrıca, aynalar her bir varlık havuzu tarafından sağlanan likiditeye dayandığından, emirler ağın blok süresi kadar hızlı (yaklaşık 6 saniye) yürütülebilir. Böylece Mirror, yatırımcıların dayanak varlığa sahip olmasalar bile doğrudan yatırıma veya fiyat spekülasyonuna katılmalarına yardımcı olur.

MIR madeni para, Mirror Protocol’ün bir yönetişim varlığıdır. Sahipleri, operasyonel değişiklikleri önerebilir ve oylayabilir. MIR’in maksimum arzı 370 575 000 jetondur.

Son zamanlarda Bitcoin, Ether ve Polkadot dahil olmak üzere bazı varlıkların havuzları boşaltıldı. Tahminen, şu ana kadar varlıkların 2 milyon dolarından fazlası alındı. Saldırı birkaç gündür devam ediyor ancak ancak 29 Mayıs’ta fark edildi. Ayrıca protokolün geçen yılın sonlarına doğru yedi aydır fark edilmeyen 90 milyon dolarlık bir istismara uğradığı da ortaya çıktı.

Mirror Protocol Canlı Fiyat Grafiği

Kripto piyasasının düşüş trendine geçtiği geçen yazdan beri MIR token fiyat tablosu düşüyordu. Haziran 2021’in başında 5 dolardan işlem görüyordu, ancak kısa süre sonra 3,7 dolarlık bir düzeltmeye gitti. Haziran ortasında, token önceki seviyeye geri dönmeye çalıştı ve 18 Haziran’da 5,1 dolara ulaştı. Varlık yaklaşık bir hafta boyunca bu fiyat seviyesini korudu ve ardından uzun süredir devam eden bir düşüş trendine düştü.

Bir ay içinde MIR tokeni yarıya indi ve 20 Temmuz’da fiyatı 2,6 dolardan dibe vurdu. O zamanlar kripto piyasası, Mirror Protocol’ü de etkileyen boğa eğilimleri yaşıyordu. Varlığın fiyatı 20 Ağustos’ta 4,5 dolara çıktı. Bu seviye düzeltildi ve sonraki 2 ay boyunca Mirror Protocol parası 2,9-3 dolar civarında sabitlendi.

2021 sonbaharında, birçok altcoin ve meme tokeninin patlama yaşadığı sırada, MIR tokeni kısa bir fiyat artışı yaşadı ve bu, Kasım ayının başında yalnızca 3,7 dolara kadar yükseldi. O andan itibaren token, 2022’nin başına kadar ılımlı bir düşüş trendinin ardından düşüş eğilimine girdi ve dalgalı hale geldi.

Ocak ayında Mirror protokolünün yerel varlığının düşüş trendi hızlandı ve bir ay içinde kripto para 1,2 dolara düştü. Fiyatın bir ay daha 1,0 ile 1,4 dolar arasında sıçramasını sürdürdü. Mart ayının başında MIR tokeni yükseliş işaretleri gösterdi ve 2 dolara çıktı. Daha sonra Nisan ortasına kadar yaklaşık 1,5 $ seviyesinde sabitlendi, ancak kripto piyasası yeni düşüş sezonuna yaklaşırken MIR coin fiyatı Nisan sonunda 1 $’a düştü.

Düşüş trendi Mayıs ayında da devam etti ve 12 Mayıs’ta Terra blok zinciri büyük hack’ten sonra zorluklar yaşadığı için varlığın fiyatı önemli ölçüde düştü. Mirror Protocol belirteci 0,2 dolardan işlem görüyordu. Topluluk ve tüccarlar projeye olan güvenini kaybetmeye başladığından, son istismarlar token fiyatının iyileşmesine yardımcı olmadı. Birçok kullanıcı, MIR belirteçlerinin yakın gelecekte çökmesini bekliyor.

Mir Coin Nedir? Mirror Protocol Teknik Analizi

Mirror Protocol kripto para birimi için %100 doğru teknik analiz pek mümkün olmasa da, TradingView’ün bu gelişmiş teknik analiz aracında, seçilen zaman dilimi için gerçek zamanlı toplu MIR alım-satım derecelendirmesini görebilirsiniz. MIR/USD özeti en popüler teknik göstergelere dayalıdır — Hareketli Ortalamalar, Osilatörler ve Pivotlar.

Mirror Protocol, MİR Coin Fiyat Tahmini

Aşağıda, popüler tahmin platformlarından Mirror Protocol (MIR) için en güvenilir fiyat tahminlerini bir araya getirdik.

Mir Coin Geleceği 2022

2022’nin geri kalanı için Mirror Protocol fiyat tahminlerine gelince, farklı görüşler var. WalletInvestor, 0,02751$’a doğru bir gerileme bekliyor ve PricePrediction.net yıl sonuna kadar ~0,0131$ ile yankılanıyor. Örneğin TradingBeast’ten diğer uzmanlar, Aralık ayında 0,167091$’dan yukarıya atıfta bulunarak Mirror Protocol’ün gelecekteki fiyatı konusunda daha hevesli.

Mir Coin Geleceği 2023

WalletInvestor, 2023 için Mirror Protocol fiyat tahminlerinde kripto paranın fiyatının Aralık ayına kadar 0,09825 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Mirror Protocol’ün geleceğini tahmin eden PricePrediction.net, Mirror Protocol fiyatının o zamana kadar ~0,02358$’a ulaşacağını söyleyerek fiyatının daha da düşmesini bekliyor. Aksine, TradingBeast, 2023’te yaklaşık 0,248084$ fiyat teklif ederek Mirror Protocol fiyat artışını tahmin etmeye devam ediyor.

Mir Coin Geleceği 2024

2024 için Mirror Protocol fiyat tahminleri, bazı analistlerin 0,23056$-0,344234$ aralığında fiyatlar vaat etmesiyle (WalletInvestor, TradingBeast) hâlâ ağırlıklı olarak olumluyken, PricePrediction.net farklı bir görüş benimsiyor ve fiyatın Aralık 2024’te 0,00131$’a ulaşma olasılığını belirtiyor.

Mir Coin Geleceği 2025

WalletInvestor’ın 2025 Mirror Protocol fiyat tahmini için elinde sadece iyimserlik var ve Mirror Protocol’ü 2025’in sonunda 0,25152$ olarak değerlendiriyor. TradingBeast olumlu bir tahminle aynı fikirde ve aynı dönem için 0,401211$ öngörüyor. Öte yandan, PricePrediction.net ekibi daha karamsar — ​​bu yılın Aralık ayı için Mirror Protocol fiyat tahminleri sadece 0,0393$.

2030 için Mirror Protocol Fiyat Tahmini

Uzmanların çoğu Mirror Protocol için cesaret verici bir gelecek bekliyor: Uzun vadeli Mirror Protocol fiyat tahminleri 2030’a kadar önemli bir büyüme vaat ediyor. WalletInvestor fiyatın 0,15065$’a ulaşacağını tahmin ederken, PricePrediction.net 0,25152$’a gidiyor. TradingBeast ayrıca uzun vadede Mirror Protocol’e büyük umutlar besliyor: 2030 için Mirror Protocol tahmini 0,43732$.

Mir Coin Yorum?

Yukarıda alıntılanan analizden de anlaşılacağı gibi, Mirror Protocol (MIR) projeksiyonları oldukça çelişkilidir. Gelecekteki olumlu veya olumsuz MIR fiyat hareketleri hakkında evrensel bir fikir birliği yoktur. Aslında, gelecekteki olası büyüme çeşitli faktörlere bağlıdır: duyurular, Mirror Protocol projelerinin yeni teknolojik çözümleri, genel olarak kripto ortamı, yasal konum vb. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı (DYOR) yapmanız gerektiğini önemle hatırlatırız.
Feragatname: Bu makale ticaret önerileri sunuyor olarak değerlendirilmemelidir. Kripto para piyasası, yüksek oynaklıktan ve ara sıra keyfi hareketlerden müzdariptir. Herhangi bir yatırımcı, bir yatırım yapmadan önce birden çok bakış açısını araştırmalı ve tüm yerel düzenlemelere aşina olmalıdır.

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Ayrıca Kripto Para Haberleri ve Kripto Para Analizleri sayfamız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!