Kripto Para Hırsızlığı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para hırsızlığı artabilir, Karpersky uzmanlarına göre bitcoin , kripto para  hırsızlığı gelecek zamanlarda giderek  artabilir !

Kaspersky uzmanlarının 2021 öngörülerine göre bu yıl birçok finansal siber suç örgütü, Bitcoin’i , kripto paraları daha sık hedef alacak. Kurbanlardan ödeme talep ederken de transit kripto para birimlerine geçiş yapacaklar. Üstelik DDoS veya fidye yazılımı saldırılarının devamı olarak gasp uygulamaları daha da yaygınlaşacak, fidye yazılımı operatörleri kurbanları hedeflemek için gelişmiş istismar tekniklerini pekiştirecek ve kullanacak. MageCarting veya JS-skimming, yani e-ticaret platformlarından ödeme kartı verilerini çalmak için yapılan saldırılar sunucu tarafına geçecek.

 

Bitcoin hesaplarının izlenmesi, anonim hale getirilmesi ve ele geçirilmesi için özel teknik yetenekler, birçok siber suçlu tarafından ödeme talep etmek için kullanılan yöntemlerde değişikliğe neden olacak. Monero gibi gizliliği artırılmış diğer para birimleri muhtemelen ilk geçiş para birimi olarak kullanılacak ve fonlar daha sonra suçluların izini örtmek için Bitcoin de dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerine dönüştürülecek.

 

Bitcoin, kripto para hırsızlığı, salgının bir sonucu olarak birçok ülke yoksulluğa düştükçe daha çekici hale gelecek. Ekonomilerin çökmesi ve yerel para birimlerinin düşmesiyle daha fazla insan siber suçlara karışarak daha fazla vakaya yol açacak. Yerel para birimlerinin zayıflığı nedeniyle Bitcoin hırsızlığı ve Bitcoin talep eden dolandırıcılık vakalarında artış yaşanacak. 

Ayrıca Kripto Para Güvenliği Nasıl Sağlanır  yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!