FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini!

FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!
FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur! İşte Detaylar…

FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini!

Kısmen teminatlandırılmış, kısmen algoritmik olarak stabilize edilmiş stabil coin olan FRAX, dünyanın ilk kesirli-algoritmik stabilcoin’idir. Frax protokolü ideolojik olarak saf, son derece kararlı ve iki jetonlu bir sistemden oluşan yüksek düzeyde ölçeklenebilir zincir üstü paradır. Stabilcoin Frax (FRAX) ve yönetim tokeni Frax Shares (FXS). FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!

Ekonomik belirsizlik ve küresel finansal istikrarsızlık arasında kripto para birimleri hızla gelişiyor. Yıllarca kitleler tarafından ‘sahte’ çevrimiçi para olarak bir kenara atılan fiat ve kripto arasındaki kanyon, stabilcoinler açığı kapatmaya başlayana kadar keskindi. Doğrudan fiat para birimi fiyatlarıyla eşleştirilen stabilcoinler, birçok tüccar, küresel kurum ve ülkenin kripto alanına katılması için gereken çok ihtiyaç duyulan istikrarı sağladı.

Kripto para birimlerine olan talep artmaya devam ettikçe, sabit paralara ve bunların gelişimine olan talep de artıyor. Bu, 2017 ortasından bu yana yüzde 70.000’in üzerinde bir artışla yaklaşık 80 milyar dolarlık mevcut stablecoin piyasa değeri (piyasa değeri) ile kanıtlanıyor.

Stabilcoin’ler kripto dünyasında devrim yaratmış ve birlikte çalışabilirlik sağlamış olsa da, her zaman artıları ve eksileri vardır. Örneğin:

  • Bir stablecoin’in istikrarı, doğrudan bağlı olduğu varlığa bağlıdır. Varlık düşerse, stabilcoin de düşer. Bir fiat ‘flash-çarpışma’ durumunda, stablecoin de değer kaybedecek.
  • Kripto alanının amacı, ademi merkeziyetçiliğe yöneliktir. Stablecoin’ler oynaklığı azaltmayı amaçlar, ancak bunu yaparken kısmen merkezileşir ve böylece kriptonun amacına karşı çıkar.
  • Yatırımcılar, fiyat dalgalanmalarındaki minimum değişiklik nedeniyle kripto para birimlerine kıyasla stablecoin’lerle ilgilenmiyor.
  • Teminatlandırılmış stabilcoinlerin saklama riski/zincir üzerinde aşırı teminatlandırılması.

FRAX , ilk güvenilir stabilcoin protokolünü sağlayarak yukarıda belirtilen bu tuzakları ve riskleri düzeltmeye çalışır. Frax protokolü, fiyat istikrarının sabit kalmasını sağlamak için kavramsal olarak arzı algoritmik olarak değiştiren algoritmik merkez bankacılığını kullanır. FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!

Bu makale, Frax protokolünün karmaşıklığını ortadan kaldıracak ve FRAX’ın adapte olan stabilcoin dünyası üzerindeki etkisini tasvir edecektir.

FRAX (FXS) Coin Nedir?

Kısmen teminatlandırılmış, kısmen algoritmik olarak stabilize edilmiş stabil coin olan FRAX, dünyanın ilk kesirli-algoritmik stabilcoinidir.

Frax protokolü ideolojik olarak saf, son derece kararlı ve iki jetonlu bir sistemden oluşan yüksek düzeyde ölçeklenebilir zincir üstü paradır. Stabilcoin Frax (FRAX) ve yönetim tokeni Frax Shares (FXS).

Stabilcoin, genellikle fiat olmak üzere bir rezerv varlıkla bağlantı kurarak fiyat istikrarı sağlamayı amaçlayan bir kripto para birimidir. Standart stabilcoinlerin aksine, algoritmik stabilcoinler, mevcut stabilcoin/dijital jeton sayısını üreterek veya yakarak fiyat istikrarını korur.

Fiyat 1 doların üzerine çıkarsa, algoritmik sistem, fiyat 1 dolara dönene kadar yeni sabit paralar üretir. Bu süreç, mevcut stablecoin’lerin/tokenlerin yakılması yoluyla tersine işler. FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!

FXS Token Nasıl Çalışır

Frax stabilcoin protokolü hem kesirli hem de algoritmik. Adını (FRAX) protokolün kesirli-algoritmik stabilite mekanizmasından alan FRAX stabilcoin arzı, türünün ilk teminat-algoritmikidir. Bu simbiyotik kombinasyon şu şekilde istikrarı korumak için çalışır:

  • FRAX 1 doların altında işlem görürse, protokol teminat oranını %0,25’lik adımlarla artırır
  • FRAX 1 doların üzerinde işlem görürse, protokol teminat oranını düşürür – yine %0,25’lik adımlarla

Yönetişim yoluyla, yenileme hızı ve adım parametreleri, stabilcoin amacına uyacak ve ekonomik değişiklikler yoluyla istikrarı sağlayacak şekilde ayarlanabilir. FRAX, Uniswap’ta stablecoin havuzlarının fiyatlarının ortalamasını alarak bir USD fiyatı elde etmek yerine, bunu farklı şekilde yapıyor. Uniswap çifti fiyatının ve ETH :USD Chainlink oracle’ın zaman ağırlıklı ortalamasını hesaplayan Frax protokolü, gerçek bir USD fiyatı elde edebilir. FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!

Stablecoin Nedir?

Diğer sabit paraların aksine, FRAX’ın kesirli-algoritmik protokolü, gerçek USD fiyat istikrarını korumak için fiyat dalgalanmalarının kesirli algoritmik tepkilerle karşılanmasını sağlar. Kesirli kararlılık ve algoritmik mekanizmaların birleşimini birleştiren Frax protokolü, FXS aracılığıyla stabilcoin alanını daha da geliştirmeyi amaçlıyor.

FXS yönetişim belirteci kısa süre önce Algoritmik Piyasa Operasyonları Denetleyicisini (AMO) tanıttı. Bir AMO, teminat oranının düşmemesini ve FRAX’ın fiyatını (ve istikrarını) değiştirmemesini sağlamak için keyfi FRAX para politikasını otomatikleştirir. FXS, insanlık tarihinde ilk kez, bir Ulusal Devlet veya Şirket tarafından engellenmeyen veya kontrol edilmeyen tamamen merkezi olmayan bir sistemi kolaylaştırır. Açık piyasa işlemlerini algoritmik olarak gerçekleştiren AMO kontrolörleri, sabitleyiciyi istikrarsızlaştıracak miktarda FRAX basamaz. Bu, FRAX’ın taban katmanı stabilitesinin dokunulmadan ve ideolojik olarak saf kalmasını sağlar. FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!

Oluşturulmalarından bu yana birçok stablecoin hatası ve kararsızlığı ortaya çıktı.

Fiyatı bazı anlarda istikrardan yoksun olan Tether ile karşılaştırıldığında, Frax protokolü fiyatın 1 doların altına veya üstüne kaymasını önler. Stabilcoin Tether’in geçmişi her zaman hızlı bir toparlanma göstermiş olsa da, bu asla fiyatın 0,9 $’a düşmesini veya 1,21 $’a yükselmesini engellemedi.

DAI ve diğer teminatlı sabit paralarla karşılaştırıldığında, FRAX sabit para biriminin açık avantajı, aşırı teminatlandırma riskini azaltmasıdır. DAI ve diğerleri gibi sabit paralar tamamen teminata güvendiğinde, flaş çökmeler gibi hızlı değişiklikler meydana geldiğinde istikrarsızlık anlarını riske atarlar. Ayrıca, stabilcoin arzını teminat olarak desteklemek çok pahalı bir girişim olabilir. Frax protokolü sürekli olarak bu gideri azaltır ve algoritmik önlemlerle değiştirir – DAI’nin piyasa tarafından belirlenen bir CR ile hiper teminatlandırmasını azaltarak (şu anda %86) arz tarafındaki maliyetleri etkin bir şekilde düşürür. FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!

Algoritmik Merkez Bankacılığı

Algoritmik sabit paralar, hem otomasyona dayalı hem de matematiksel olarak kesin olan yeni bir varlık sınıfı ortaya çıkarır. Kısmen kesirli, kısmen algoritmik bir bileşim kullanan FRAX sabit paraları, teminatlandırılmış ve algoritmik sabit paralar arasındaki ilk karışımdır ve her iki türün tüm faydalarını özümser. Bu yeni ve gelişen stablecoin sınıfı, inovasyonu doğrudan algoritmik merkez bankacılığının öncülüğüne yönlendiriyor.

Algoritmik merkez bankacılığı kavramı oldukça yeni ve gelişen bir kavramdır, ancak sonsuz potansiyeli ile modern para politikasında devrim yaratmayı amaçlamaktadır. Fiyatın kendisinin farkında olan matematiksel, otomatik ve istikrarlı bir programatik sistem olarak algoritmik merkez bankacılığı, insan girdisi olmadan fiyatı dengeler. Fiyat yükselirse, arz otomatik olarak artar ve 1$’lık sabit seviyeye ulaşana kadar dengelenir. Aynısı tersi için de geçerlidir.

ETH / FEI’nin ETH / USD fiyatına yakın işlem gördüğü likit bir piyasayı sürdürmeyi amaçlayan teşvik edici bir stabilcoin olan Fei Protokolü ile karşılaştırıldığında FRAX oldukça farklı işlev görür.

FRAX’ın kesirli-algoritmik protokolü aracılığıyla fiyatı stabilize ettiği durumlarda, FEI doğrudan teşvikler (DI) kullanır ve bu da aslında FEI fiyatının herhangi bir istikrardan yoksun kalmasına neden olabilir. FEI’nin DI’si, dalgalanma zamanlarında genellikle satıcıları cezalandırabilir ve alıcıları ödüllendirebilir.

Örneğin, 2021 Nisan ayının başlarında FEI satın almak, alıcıların 1$ başına 1’den fazla FEI almasına yol açacaktır. Öte yandan, satıcılar aynı zamanda FEI’yi 1$’ın altında satarak kaybedeceklerdir. Bu istikrarsızlık, FEI’nin bir stabilcoin olarak çalışmasını etkili bir şekilde engelledi: FEI, 1 dolarlık sabit değerini koruyamadı ve protokol yönetişim belirteci TRIBE, lansmanından bu yana yaklaşık %50 düştü.

FRAX’ın algoritmik stabilcoin’i, FRAX fiyatını kısmi olarak 1$’a döndüren ve sonuçta piyasa hareketinden/salınımlarından bağımsız olarak 1$ değerinin korunmasını sağlayan otomasyona sahiptir. FRAX, Aralık 2020’deki başlangıcından bu yana sabitleyiciyi korumuştur. FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!

Stabilcoinler İçin Yeni Bir Şafak mı?

Frax protokolü, faydalarını geliştirirken sabit paralarla ilişkili birçok riski ele alır. AMO’ların kullanımını dağıtarak, FXS yönetişim belirtecinin yanı sıra FRAX stabilcoin’leri, hem tamamen merkezi olmayan hem de piyasa istikrarsızlığına karşı yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir zincir içi çözüm olan güvenilir istikrar sağlar. Tether veya DAI benzerleriyle karşılaştırıldığında, FRAX’ı etkileyen aşırı teminatlandırma ve hızlı piyasa dalgalanmaları riski yoktur.

FEI, FRAX ve FXS gibi tamamen algoritmik stabilcoinlerin şeması üzerine geliştirme, algoritmik merkez bankacılığının temelinde iki sütun olarak durmaktadır. Her gelişmeyle birlikte, kripto kadar değişken bir piyasada istikrar gelişmeye devam ediyor: örneğin, en son Curve AMO, protokol için likidite sağlamak ve sabiti sıkılaştırmak için FRAX ve USDC teminatını işe alıyor.

Fiat para birimlerine benzer şekilde dalgalanan Float Protokolü ve algoritmik olarak kendi istikrarını koruyan Rai Refleks Endeksi’nin son tanıtımları, stablecoin piyasasının süregelen evrimini göstermeye devam ediyor.

Bu pazar ekonomik ihtiyaçlara ve engellere uyum sağladıkça, kripto ve sabit paraların ana akım benimsenmesi artar. Kripto inovasyonundaki en son gelişmelerden biri olan FRAX, stablecoin mekanizmalarına yeni bir yaklaşıma öncülük ediyor ve bu nedenle stablecoin alanına öncülük ediyor. FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!

Frax Coin Fiyat Tahmini

2021, 2023, 2025 için güncel bir Frax Hissesi fiyat tahmini. FXS fiyatının geleceğini mi merak ediyorsunuz? Frax Share fiyat tahminini tarihsel, temel ve teknik analizlerle öğrenin.
FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!

Frax Coin Temel Analiz

Proje Adı
Frax Hissesi
Hisse senedi sembolü
FXS
Kör. Fiyat
5.78101853559999
Kör. Arz/Toplam Arz
99811522.94109128
Lansmandan Beri Yatırım Getirisi
Veri yok
Lansman tarihi
Veri yok
Resmi internet sitesi

Frax Hisse Canlı Fiyat Tablosu

Frax Coin Teknik Analiz

Frax Share kripto para birimi için %100 doğru teknik analizin pek mümkün olmamasına rağmen, TradingView’in bu gelişmiş teknik analiz aracında, seçilen zaman dilimi için gerçek zamanlı toplu FXS alım-satım derecesini görebilirsiniz. FXS/USD için özet, en popüler teknik göstergelere dayanmaktadır: Hareketli Ortalamalar, Osilatörler ve Pivotlar.

Frax Coin Fiyat Tahminleri

Aşağıda, popüler tahmin platformlarından Frax Share (FXS) için en güvenilir fiyat tahminlerini topladık.

#1. TradingBeasts FXS 2022 için Fiyat Tahmini

Frax Share’in iyi bir yatırım olup olmadığı sorusuna yanıt veren TradingBeasts, kocaman bir evet diyor. 2021 perspektifinde, bu madeni para fiyatının 2022’nin sonunda 10.37876 dolara bir düşüşle 6.49762 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

#2. 2021, 2022, 2023, 2025 için DigitalCoin FXS Fiyat Tahmini

DigitalCoin analizinde, Frax Share kripto para biriminin fiyatı bugünün fiyatı itibariyle 6.5272932 dolardan başlayarak 28.6503053 dolara yükselecek. 2022 yılına kadar 11.0917153 dolara kadar çıkacak ve 2023-2024’te azalmaya başlayacak. Bu tahmine göre, Frax Share karlı bir uzun vadeli yatırımdır. FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!

Özet

Yukarıda bahsedilen analizden de anlaşılacağı gibi, Frax Share (FXS) tahminleri oldukça çelişkilidir. Gelecekteki FXS fiyat hareketlerinin olumlu ya da olumsuz olması konusunda evrensel bir fikir birliği yoktur. Gerçekten de, gelecekteki olası büyüme çeşitli faktörlere bağlıdır: duyurular, Frax Share projelerinin yeni teknolojik çözümleri, genel olarak kripto ortamı, yasal konum vb. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı (DYOR) yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur!

Sorumluluk Reddi: Bu makale alım satım tavsiyeleri sunduğu şeklinde değerlendirilmemelidir. Kripto para piyasası, yüksek oynaklık ve ara sıra keyfi hareketlerden muzdariptir. Herhangi bir yatırımcı, bir yatırım taahhüdünde bulunmadan önce birden fazla bakış açısı araştırmalı ve tüm yerel düzenlemelere aşina olmalıdır.

FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur! FRAX (FXS) Coin Nedir? FXS Coin Fiyat Tahmini! FXS Coin Geleceği! FXS Coin Nerede Kullanılır! FXS Coin Uzun Vadede Ne Olur! 

Ayrıca Kripto Para Analizlerive Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!