Bitcoin Düşüş Sebebi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Düşüş Sebebi!

Bitcoin neden düşüyor ???LONDRA (Reuters) – Çin, finans ve ödeme kurumlarının kripto para birimi hizmetleri sağlamasını yasakladıktan sonra dijital paralarda satış yoğunlaştıkça, Bitcoin Çarşamba günü 40.000 $ seviyesinin altına düştü ve 3-1 / 2 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin neden düşüyor? En büyük ve en iyi bilinen kripto para birimi Bitcoin, Tesla patronu Elon Musk’tan gelen bir dizi tweetin baskısı altındaydı, ancak Çin’den gelen haberler, işlem seansında% 15’lik bir düşüşle 36.250 $ ‘a kadar düştü.

Kripto para birimi, 14 Nisan’daki 64.895 $ ‘lık rekor seviyeden% 40 düştü. Aynı zamanda Kasım 2018’den bu yana ilk aylık düşüşüne doğru ilerliyor.

Bitcoin’in düşüşü, diğer kripto varlıklarını vurdu, Ethereum blockchain ağına bağlı kripto para, Çarşamba günü% 28’e varan bir düşüşle 2.426 dolara düştü. 12 Mayıs’ta% 40’a kadar rekor seviyeye ulaştığı için hafta içinde kayıplar getiriyor.

Piyasa takipçisi Coingecko’ya göre meme temelli dogecoin de bir noktada yaklaşık% 30 kaybetti.

Kripto borsası Coinbase’deki hisse senetleri, piyasa öncesi ticarette% 5 düştü. Coinbase’in hisse fiyatı, Nisan ayında doğrudan listelendiği günkü zirveden neredeyse yarı yarıya düştü.

Geçen hafta kripto para birimi fiyatındaki düşüşler, Musk’ın Tesla’nın bitcoin’i ödeme olarak kabul etmesini tersine çevirmesiyle ortaya çıktı. Sonraki tweetleri, otomobil üreticisinin madeni paranın elinden çıkıp çıkmadığı konusunda daha fazla kafa karışıklığına neden oldu.

Çin’in Salı günü yaptığı duyuru, finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sağlamasını yasakladı. Çin ayrıca yatırımcıları spekülatif kripto ticaretine karşı uyardı.

Bitcoin neden düşüyor, Kripto hedge fonu ARK36’nın yönetici direktörü Ulrik Lykke, “Kripto piyasaları şu anda fiyat geliştirme için ayı durumunu besleyen bir dizi haberi işliyor” dedi.

“Bunun gibi haberler çok fazla ilgi çekebilir ve piyasa duyarlılığını kolayca harekete geçirebilir, ancak bunlar genellikle uzun vadede çok az önem taşırlar,” diye ekledi.

Bununla birlikte, bazı kripto gözlemciler, 40.000 $ ‘ın altındaki düşüşün, daha fazla satışı tetikleyebilecek önemli bir teknik engelin ihlali anlamına geldiğini belirterek, ileride daha fazla kayıp öngördü.

Saxo Bank’ın baş yatırım sorumlusu Steen Jakobsen, satışın önceki bölümlerden daha derin ve daha yaygın olduğunu söyledi.

BİTCOİN NEDEN DÜŞÜYOR, ENFLASYON ETKİSİ ?

Bitcoin neden düşüyor, JPMorgan’daki analistler, CME bitcoin vadeli işlem sözleşmelerindeki açık menfaat temelinde derlenen konumlandırma verilerini gerekçe göstererek, yatırımcıların altın için bitcoin’den çıkabileceğini söyledi.

Bu, geçen Ekim ayından bu yana bitcoin vadeli işlemlerinde “en sert ve daha uzun süreli tasfiyeyi” gösteriyor, müşterilere söylediler ve bunun “kurumsal yatırımcılar tarafından devam eden kesintilere” işaret ettiğini eklediler.

Enflasyon korkularının arttığı bir zamanda kripto varlıkların elden çıkarılması, varlık sınıfı fikrini enflasyon koruması olarak incitiyor.

Bunun yerine, bu ay altın neredeyse% 6 artarak, daha geleneksel çitler yer kazanıyor.

Bitcoin ve diğer dijital para birimlerindeki son satış, tüm kripto para birimlerinin piyasa değerini, bu ayın başlarında görülen 2,5 trilyon dolarlık rekordan 1,7 trilyon dolara düşürdü.

Ayrıca Kripto Para Hırsızlığı yazımız da ilginizi çekebilir.

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!