Projeleriyle Öne Çıkan Kripto Paralar

Projeleriyle Öne Çıkan Kripto Paralar, Değerlenecek coinler! Uzun vade de yükselecek coinler? Detaylar makale de ...
Projeleriyle Öne Çıkan Kripto Paralar, Değerlenecek coinler! Uzun vade de yükselecek coinler? Detaylar makale de ...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Projeleriyle Öne Çıkan Kripto Paralar, Değerlenecek coinler! Uzun vade de yükselecek coinler? Detaylar makale de …

Projeleriyle Öne Çıkan Kripto Paralar

    • Cosmos, Algorand, BobCoin, Enjin ve Avalanche geleceği şekillendirecek.

Kripto paralar dünyayı fırtına ile ele geçirdi ve ilerlemeye devam ediyor. İşte öncülük eden en iyi 5 kripto para projesi:

1. Cosmos

Cosmos, her biri kendi yönlerine sahip, birbirine bağlı blok zincirlerinden oluşan merkezi olmayan bir ekosistemdir. Cosmos protokolü, Cosmos tabanlı blok zincirlerinin kolay ve verimli bir şekilde iletişim kurmasını sağlayarak gerçekten birlikte çalışabilir bir ağ oluşturur. Bitcoin ve Ethereum gibi Cosmos dışındaki blok zincirleri, Peg Bölgeleri adı verilen köprüleri kullanarak Cosmos blok zincirlerine bağlanabilir ve bu da çapraz blok zinciri kripto varlık transferini gerçeğe dönüştürür. Bu genellikle “Blockchains İnterneti” veya “IOB” olarak adlandırılır.

Cosmos’un kendisi herhangi bir özel kullanım durumu için tasarlanmamıştır. Bunun yerine, son derece özelleştirilmiş blok zincirlerin oluşturulması için bir platform görevi görür. Ethereum gibi mevcut blok zincirlerine dayanan projeler, ana bilgisayar blok zincirinin yetenekleri tarafından kısıtlanır. Cosmos kullanan projeler, tüm Cosmos ağındaki verilere erişirken, amaca yönelik olarak oluşturulmuş blok zincirlerin avantajlarından yararlanır. Ayrıca, Cosmos, büyüyen bir geliştirici topluluğuna yol açan en popüler programlama dillerini destekler.

Birlikte çalışabilirlik ve geliştirici desteğinde lider olan Cosmos, yeni kripto para projelerinin geleceği için bağlantılı ve erişilebilir bir temel oluşturuyor .

Projeleriyle Öne Çıkan Kripto Paralar, Değerlenecek coinler! Uzun vade de yükselecek coinler?

2. Algorand

Algorand 2017 yılında piyasaya sürüldü ve blok zinciri üçlemesini çözdüğünü iddia eden bir kripto para ağıdır. Saniyede binlerce işlemi işleyebilme ve 5 saniyeden daha kısa sürede işlemleri sonuçlandırma yeteneği ile hızlı, güvenli ve merkezi değildir. Algorand, akıllı sözleşmeler kullanarak ve DApp’leri (Merkezi Olmayan Uygulamalar) destekleyen Ethereum’dan ilham alır . Bununla birlikte, birçok kişi, gelişmiş belirteç protokolü sayesinde Algorand’ı Ethereum’a yükseltilmiş bir alternatif olarak görüyor.

Algorand’ın belirteç protokolü Algorand Standard Asset (ASA), belirteçler ve akıllı sözleşmeler oluşturmayı inanılmaz derecede kolaylaştırır. Ayrıca, Ethereum’un ERC-20 belirteç protokolünden daha güvenli mi ? Algorand’ın ölçeklenebilirliği ve ASA, Algorand’ı Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler) oluşturmak için kullanan birçok dünya hükümetinin dikkatini çekti . Bugüne kadar, on yedi geliştirme aşamasındadır.

Son olarak, Algorand bir Karbon Negatif Blok Zinciridir. Proof of Stake konsensüs mekanizması hemen hemen hiç enerji gerektirmekle kalmıyor, aynı zamanda proje, karbon emisyonlarını dengelemek için çözümler üreten bir şirket olan CarbonTrade’e bağışta bulunuyor. Algorand, blok zincirinin ve dijital para birimlerinin geleceğini daha verimli ve çevre dostu hale getiriyor.

Projeleriyle Öne Çıkan Kripto Paralar, Değerlenecek coinler! Uzun vade de yükselecek coinler?

3. Bobcoin

Bobcoin (BOBC), başta Afrika olmak üzere gelişmekte olan ülkelerde elektrikli iki ve üç tekerlekli araçlar sağlayan çevre odaklı bir elektrikli araç şirketi olan Bob Eco’nun güvenlik belirtecidir. Gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar tipik olarak ucuz ulaşıma güvenirler ve bu da eski, oldukça kirletici motosiklet modellerini özellikle popüler hale getirir. Bu motosikletlerin çoğu taksi ve teslimat hizmetlerinde kullanılıyor ve günde ortalama altmış mil gidiyor.

Bob Eco, 2017 yılında hayırsever bir mikrofinans şirketi olarak başladı ve insanları ve malları taşımak için seri üretilen motosiklet taksileriyle başarılı bir elektrikli motosiklet şirketi haline geldi. Bob Eco, sürücülerin bitmiş pillerini hızlı bir şekilde yeni şarj edilmiş pillerle değiştirebilecekleri geniş bir pil değiştirme istasyonu ağıyla eşleştirilmiş, kendi kiralama temelinde geniş bir elektrikli iki ve üç tekerlekli araç yelpazesi sunar. Bu pil değiştirme istasyonları tamamen ücretsizdir, sürücüleri yakıt maliyetlerinden kurtarır ve eve götüren maaşlarını neredeyse dört katına çıkarır.

Her Bobcoin, Bob Eco şirketindeki bir dijital varlığı, bir hisseyi temsil eder. Yatırımcılar, jetonlarına yatırım yaparak, gelişmekte olan ülkelerdeki kirliliğin azaltılmasına, istihdam yaratılmasına ve yoksullukla mücadeleye yardımcı olunmasına fon sağlar ve doğrudan katkıda bulunur.

Projeleriyle Öne Çıkan Kripto Paralar, Değerlenecek coinler! Uzun vade de yükselecek coinler?

4. Enjin

Enjin, oyun geliştiricilerinin oyunları yeni yollarla oluşturmasına, tanıtmasına ve bunlardan para kazanmasına yardımcı olarak metaverse’in geleceğini şekillendiren bir blockchain oyun ve NFT projesidir . Geliştiriciler, oyun içi öğeleri temsil eden NFT’leri basabilir, ardından bunları Enjin’in yerel simgesi olan ENJ ile aşılayabilir. Bu öğeleri oyun içi zorluklardan aldıktan sonra, oyuncular onları saklayabilir veya ENJ’ye geri döndürerek gelir elde edebilir.

Enjin kullanılarak basılan her NFT, ENJ tarafından desteklenir, yani NFT’ler değerlerini daha iyi tutar. Bu, daha yüksek yatırımcı güvenine yol açar ve oyun kazanmak için oyunun uzun ömürlülüğünü ve değer teklifini iyileştirir. ENJ, yerel kripto para birimi uzmanı olmayan oyun geliştiricileri için blockchain ve NFT entegrasyonunu kolaylaştırarak Play to Earn’de devrim yaratıyor.

Projeleriyle Öne Çıkan Kripto Paralar, Değerlenecek coinler! Uzun vade de yükselecek coinler?

5. Avalanche

Avalanche, varlık ihraç etmenin kolay olduğu, hisse senetleri, emtialar ve alternatif varlıkların tek bir yerde ticaretini mümkün kılan birleşik bir küresel finans piyasası olmayı amaçlıyor. Bu, Avalanche’ın her biri farklı işlem türlerini ve varlık manipülasyonlarını yöneten üç ana blok zinciri ile mümkün olmaktadır.

Avalanche’ın Borsa Zinciri (X-Chain), hisse senetleri ve tahviller gibi dijital varlıklar oluşturmak ve bunların ticaretini yapmak için kullanılır. Platform Zinciri (P-Zinciri) işlem doğrulamasını gerçekleştirir. Son olarak, Sözleşme Zinciri (C-Zinciri), ağın akıllı sözleşmelerine güç sağlar.

Avalanche, yükü üç ana blok zinciri arasında bölerek olağanüstü ölçeklenebilirlik elde ediyor – ücretler ve işlem yerleşim süreleri sıfıra yakın. Ek olarak, Avalanche’ın akıllı sözleşme motoru, Ethereum akıllı sözleşmeleriyle uyumludur ve DApp’lerin Ethereum’un ağır ve pahalı ağından Avalanche’a geçişini kolaylaştırır.

Avalanche’ın ölçeklenebilirliği ve Ethereum ile uyumluluğu, gelişen bir dijital güvenlik sağlayıcıları ve DeFi uygulamaları ekosistemine yol açmıştır. Çığ, katılımı daha ucuz ve herkes için daha erişilebilir hale getirerek finansta devrim yaratıyor.

Projeleriyle Öne Çıkan Kripto Paralar, Değerlenecek coinler! Uzun vade de yükselecek coinler?

Sorumluluk Reddi: Bu makale alım satım tavsiyeleri sunduğu şeklinde değerlendirilmemelidir. Kripto para piyasası, yüksek oynaklık ve ara sıra keyfi hareketlerden müzdariptir. Herhangi bir yatırımcı, bir yatırım taahhüdünde bulunmadan önce birden fazla bakış açısı araştırmalı ve tüm yerel düzenlemelere aşina olmalıdır.

Ayrıca Kripto Para Analizleri ve Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!