XRP Coin Fiyatı Ne Olur? (Ripple) XRP Coin Geleceği Hakkında Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

XRP Coin Fiyatı Ne Olur? (Ripple) XRP Coin Geleceği Hakkında Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! Ripple nedir? Ripple Kapsamlı İnceleme..
XRP Coin Fiyatı Ne Olur? (Ripple) XRP Coin Geleceği Hakkında Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! Ripple nedir? Ripple Kapsamlı İnceleme..
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP Coin Fiyatı Ne Olur? (Ripple) XRP Coin Geleceği Hakkında Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! Ripple nedir? Ripple Kapsamlı İnceleme..

XRP Coin Fiyatı Ne Olur? (Ripple) XRP Coin Geleceği Hakkında Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Birkaç yıl önce, “kripto para birimi” kelimesi, şüpheli tüccarları içeren insanlar için bazı şüpheli veya yeraltı bankacılığı veya parasal terim anlamına gelmelidir, ancak bugün tüm senaryo bir paradigma değişikliğine tanık oldu. Aslında tam tersine pandemide kökleri sarsılan, durgunluğa dayanamayan fiat sistemidir.

Dünyanın dört bir yanındaki yargı bölgeleri, şirketlerin ilk madeni para tekliflerini (ICO’lar) veya jeton ihraçlarını gerçekleştirmelerine izin vermek veya kolaylaştırmak için mevzuat ve düzenlemeleri uygulamaya koymaya çalışıyor. Sonuç olarak, “ Kripto para birimleri: Burada kalmak için mi buradalar? 

Özünde, kripto para birimi, esas olarak blok zinciri algoritmalarına dayanan, hiçbir şekilde herhangi bir merkez bankası veya para otoritesi tarafından yönetilmediği anlamına gelen tamamen merkezi olmayan bir para birimidir. Daha çok, kullanıcıların makinelerinden veya “düğümlerinden” oluşan, eşler arası topluluk tarafından yönetilen bir bilgisayar ağıdır. Bu blok zinciri ağı, deftere yapılan tüm yeni girişleri ve ayrıca onda yapılan değişiklikleri onaylayacak ve doğrulayacaktır. Madencilik yoluyla kurulan bu dijital para birimleri ivme kazanıyor ve tüm parasal durgunluk fırtınalarını atlatıyor gibi görünüyor.

Önde gelen dört kripto para birimi arasında viz. Bitcoin, Ethereum, Tether ayrıca, esas olarak Corporate Ripple’ın en yüksek pozisyonu oluşturmasına yardımcı olan hayranlık uyandıran ve yenilikçi çabalarından dolayı Ripple (XRP) kripto para birimine sahiptir.

Ripple Tarihi (XRP)

XRP fiyat tahminine başlamadan önce, 2004 yılında Ripple, Ripple Payment Network’ü ilk kez başlatan Ryan Fugger aracılığıyla kendisine dayanak buldu. Kısa bir süre sonra Jed McCaleb ve Chris Larson, 2012 yılında bu Payment Gateway projesinin saltanatını devraldı ve Ripple tam da bu sırada dalgalanmalar yarattı! 2013 yılına kadar Jed McCaleb, Ripple’ın CTO’su olarak görev yaptı.

Başlangıçta, teknolojinin ödemelerin birden fazla atlama ve para birimi aracılığıyla dalgalanmasına izin verme şekli nedeniyle XRP Defterine “Ripple” adı verildi. İçerik oluşturucular , ISO 4217 standardında ” dalgalanmalar ” teriminden ” XRP ” senedi sembolünü ve ulusal olmayan para birimleri için X önekini seçtiler . Şirket kendisini “ Ripple Labs ” olarak tescil ettirdi . Daha sonra 2018’de benzer isimlerle karıştırılmaması için şirketin adını ve dijital para için XRP’yi seçti.

XRP Nedir?

XRP , bir dijital ödeme ağı olan RippleNet üzerinde çalışan kripto para birimidir . Bu, Ledger dağıtılmış veritabanının zirvesinde olur. XRP Defteri açık kaynak kodludur ve bir blok zincirine değil, dağıtılmış defter veritabanına dayanır. XRP fiyat tahmininin arzu edilen özelliklerinden bazıları, bu Defter ve fikir birliği sürecinin doğasından gelir. Madencilik gerektirmez ve konsensüs süreci değişmezlik için birden fazla onay gerektirmez, bu da işlemleri diğer kripto para birimlerinden daha hızlı ve daha verimli hale getirir.

Bu dağıtılmış Defter veritabanı, Bitcoin ve Ethereum gibi rakiplerinin fiyat trendlerinde tutarlı bir iyileşme göstermesiyle birlikte, tüm bu yıllar boyunca sıçramalar ve sınırlar içinde büyüyor. Başlangıçta savunmasız ancak yetenekli olarak kabul edilmelerine rağmen, araştırmacılar, çalışmalarını sürekli olarak gösterdiği fiyat hareketine ve duyarlılığına odaklanarak Ripple (XRP) üzerine odakladılar. Ripple’ın en önemli ve öne çıkan özelliği, dünyanın her yerindeki kullanıcılara, devlet veya başka herhangi bir finans kurumunun sorumluluğu altında tamamen müşteri odaklı hale getirmesine izin vererek gösterdiği hızlı ve güvenli ödeme ağ geçidi olmuştur.

Ripple Krallığı

Kuşkusuz, Ripple (XRP) tarafından sunulan sağlam çözümler, bu olağanüstü hizmetlere olağanüstü katkılarda bulunan önde gelen teknoloji ve yönetim uzmanlarından bazılarının beyinlerinin ve emeğinin iki ürünüdür. Direksiyonda, Ripple Empire’a CEO (CEO) olarak başkanlık eden Brad Garlinghouse, ardından Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz ve Baş İşletme Sorumlusu olarak Eric van Miltenburg var. Liderlik, Asheesh Birla, Monica Long, Kiersten Hollars ve Stuart Alderoty gibi ünlü alt bölüm Başkanları tarafından destekleniyor.

Ripple’ın Devasa Misyonu

Ripple’ın Sloganı, Değer İnterneti (IoV) temelde Kurumsal ve paydaşlarının tüm faaliyetlerini yönlendirir.

Küresel bir ödeme ağı oluşturmanın yanı sıra, Xpring gibi girişimler, yenilikçi blok zinciri projelerini ölçeklendirmek için işbirliği ve yatırım getiriyor. Xpring bugün, FI’lar için küresel ağ olan RippeNet’e benzer hatlar üzerinde küresel bir geliştiriciler ağıdır. Xpring, müşterilerin Interledger Protokolünü kullanarak her tür ağda işlem yapmasına yardımcı olan ödeme ağ geçitlerinde eksiksiz bir araç ve hizmet yelpazesi sunar. Silo ağları ortadan kaldırmak, hızlı, güvenli ve düşük maliyetli yeni ödeme ağ geçitlerinin tüm ekosisteminin gerçek potansiyelini ortaya çıkarır.

Ripple, araştırma, eğitim ve hayırseverlik yoluyla herkes için daha fazla ekonomik adalet ve fırsat çerçevesi üzerine kurulmuş bir miras ve değerlerden ısmarladı.

Ripple Avantajları

XRP, çok çeşitli endüstriler için çapraz blok zincir işlemleri, mikro ödemeler ve web’den para kazanmayı mümkün kıldı. XRP, Ripple’ın (XRP) kanal ortaklıkları nedeniyle gelişen medya ve oyun gibi endüstrileri desteklemek için bir katalizör görevi gördü. Herhangi bir fiat veya dijital para birimi ve form arasındaki boşluğu dolduran Ripple, ödeme yapmanın ve iyi bir yatırım yapmanın yaygın bir yolu olduğunu kanıtladı. ILP ile inşa eden geliştiriciler, sonsuz ölçeklenebilirlik deneyimi yaşar ve tek bir kripto piyasası defterine kilitlenmez . ILP ve XRP birlikte medya ve oyun ticaretine olanak tanır.

Ripple, bir yandan IoV teknolojisi avantajını elde ederken, diğer yandan da yenilik zincirini tetikleyen daha geniş topluluğa hitap ediyor.

  • Katılmak için Topluluğu arayın
  • XRP Defterinde yeni kullanım durumları için özellikler oluşturmaya başlayın
  • ILP ile test ödemeleri gönderin
  • Xpring SDK’nın üzerine inşa edin
  • Bir doğrulayıcı çalıştırın…….vb.

Bunlar, Ripple’ın kripto para endüstrisi holdingleriyle birlikte adım atmayı planladığı yollardan sadece birkaçı.

Ripple’ın bir diğer önemli odak alanı, özellikle küresel ödeme altyapısını güçlendirerek Blockchain’in gücünü açığa çıkararak artan Tüketici Taleplerini karşılamak olmuştur. Dijital varlık teknolojisinin gücünden yararlanan Ripple, özellikle işlemleri yürütme biçiminde kitlelerin hızını, maliyetini ve güvenilirliğini büyük ölçüde hızlandırmada başarılı oldu. Bunun en iyi örneklerinden biri TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington tarafından yapılan multi-milyon dolarlık transferdir. Ripple, yalnızca 20 ila 30 sent ücret karşılığında sadece 3 saniyede 50 milyon dolar transferini kolaylaştırıyor.

Ripple (XRP), tüm finansal çözümleri merkezi olmayan bir altyapıya getirerek aracıların rolünü de önemli ölçüde aşındırdı. Erişilebilirlik, tüm bu girişimlerin merkezinde yer alan Ripple, farklı zaman dilimlerinden bağımsız olarak, insanlar nerede olursa olsun, her şey dahil bir sisteme ayak uydurmasını sağlamıştır.

IoV’nin misyonu, küreselleşmeye yeni bir yaklaşım geliştirmede, tüm endüstrileri yeniden tanımlamada ve şu anda faaliyet gösterdiği 55 ülke dışında yenilerini ortaya çıkarmada araçsal bir rol oyuncu olmuştur. XRP Defter ve token kullanarak alternatif likidite çözümleri sunan Ripple, mevcut finansal ekosistem içinde işbirliği içinde çalıştı. Bu, tekliflerin güvenli ve uyumlu olmasını sağlamak için Ripple’ın düzenleyiciler, hükümetler ve merkez bankalarıyla el sıkışmasında kendini gösterdi.

Kurumsal Ticaret, Ripple’ın teklifler tabağındaki bir başka kremadır. Yatırımcılar, XRP’yi yüksek hız, maliyet etkinliği ve güvenilirlik teminatı ile eşanlamlı bir araç olarak kullanıyor. Bu, arbitraj fırsatlarını yakalama, marj çağrılarına hizmet etme ve genel ticari envanteri gerçek zamanlı olarak yönetme anlamına gelir. Ripple, dünya çapında değer değişimi için evrensel varlığın direnç seviyesi olan teknolojiden (DLT) ve XRP’den yararlanarak, daha önce mümkün olmayan hizmetlere erişim sağlayabilir.

Ripple Geleceği Teknik Analiz: XRP Fiyat Analizi

Madeni paranın tüm bu yıllar boyunca teknik analiz yoluyla tarihi yolunu nasıl geçtiğini görmek şaşırtıcı. XRP madeni para, kripto piyasasına 0,0058 $ gibi yetersiz bir giriş yaptı ve birkaç ay boyunca aynı şekilde trollemeye devam etti. Ardından Ripple ağının 2017 yılında Tokyo-Mitsubishi bankasıyla el ele tutuştuğu haberini yaydı ve ardından bu tarihi platform yolculuğunu tamamen değiştirdi.

Aralık 2017’nin sonu, Bitcoin ve halihazırda kurulmuş olan diğer kripto para birimlerinin onu biraz aşağı çekmesiyle XRP fiyatı için zorlu bir yolculuk oldu . Ancak, Şubat 2018 sonrası piyasalarda XRP, fiyat, piyasa değeri ve proaktif piyasa duyarlılığı açısından tutarlılık göstererek yeniden ortaya çıktı.

XRP için tarihsel fiyat hareketine ve geçen yılın fiyat tahminine bakarsak, para birimi Ocak 2020’de 0.25 $ piyasa değerinde ve 9.206.907.569 $ piyasa değeriyle işlem görüyordu. Daha sonra, Ripple madeni para hafif bir ivme kaydetti. Ve XRP fiyatı 0,25 doların üzerindeki direncine ulaştı. Mart 2020’nin başına kadar, Ripple fiyatı arttı ve başlangıç ​​fiyat performansının neredeyse %150’sini işaretledi ve 0,35 dolar civarında değişiyordu. Ancak, devam etmedi ve daha sonra, yani Mart çeyreğinin sonunda ve fiyatı 0.15 $’a düştüğünde düşmeye başladı.

Şaşırtıcı bir şekilde, Nisan 2020’de Ripple fiyatı, dünya çapında bir Pandemi salgınına rağmen bir pozisyon yeniden kazandı ve rekor fiyatların caydırılmaması gerektiğini gösterdi ve Bitcoin, ETH, Litecoin vb. Geçen yılın XRP fiyat tahminine göre, Ripple kripto para birimi konumunu yönetmeye devam edebilir ve fiyat kısa vadede değişebilir ve bu yüzden iyi bir yatırım seçeneğidir.

XRP Grafik İncelemesi!

XRP fiyat tablosu

Yatırımcıların Tavsiyesi: Yeniden Dalgalanma Yaratmak!!

Dahil edilen oynaklık türüyle, bir kripto varlığının kaderi hakkında uzun veya kısa vadeli tahminler yapmak veya tahmin etmek, en iyi uzmanlar veya tüccar topluluğu için bile her zaman bir zorluk teşkil etmiştir. Bu öne çıkan gönderiler ve XRP tahmini de tamamen göz ardı edilemez. Bazı seçkin yayınları ve yatırım tavsiyelerini ele alalım ve XRP fiyat tahminleriyle ilgili açıklamalarından bir sonuç çıkarmaya çalışalım :

2021 için iddialı bir yükseliş görünümü, bir kripto varlık tahmin platformu olan Market Haven tarafından, 2022’nin Ripple için kusursuz bir yıl olacağını iddia ettiği için yapıldı. Bu kripto-varlık fiyatı ulaşabilir 2022 yılına 20 $ olarak s en yüksek, t hey gibi söyleyen XRP fiyat diğer tüm cryptos en büyük kapasiteye sahip iddiaları.yatırım cenneti

Önümüzdeki yıllar, fiyat hareketini 8 ila 10 dolara çıkaracak ittifaklar ve ortaya çıkan yeniliklerin bir uzantısı olacağından, Ripple için sorunsuz bir zaman olarak görünecek .En büyük ikinci trafik tabanlı haber sitesi olan Ripple jeton haberleri

XRP/USD %2000’e kadar yükselebilir ve XRP fiyatının ancak Ripple’ın finansal kurumların sınır ötesi ödemeler yapması için en iyi seçenek olması durumunda mümkün olabileceğini iddia ettiler .Oracle Times

Wallet Invertor’a göre, XRP fiyat tahmini, mükemmel bir uzun vadeli yatırımdır. 2026 yılına kadar, öngörülen XRP tahmini 3,8 dolar.WalletInvestor

Tüm bu XRP fiyat tahminlerine göre, çoğunluk Ripple’ın 10 dolara ulaşmayacağından emin. Ancak 5 dolarlık fiyat tahminleri gerçekçi toplamdır. Sonunda, 5$ değeri de aslında harika olan 15x yatırım getirisini temsil edecektir. Bu nedenle, fiyat analizinin direnç seviyesi ve destek seviyesine göre , herhangi bir kullanıcı XRP alabilir veya satabilir.

Son zamanlarda, Ripple SEC tartışmasının ortasında kaldı . Bununla birlikte, Ripple SEC’in dahili belgelerine erişim kazandıktan sonra, muazzam fiyat artışını yansıttı ve hatta 1 dolarlık fiyat işaretini geçti. Geçen yıl, cüzdan yatırımcısı analistlerinin XRP fiyat tahmini, XRP fiyatının 2021 yılı sonuna kadar 0,6 doları geçeceği yönündeydi. Ancak, 2021’de zaten 1 doları aştı. Ortaklıklar ve kurumsal destek, Ripple’ı olumlu bir şekilde etkiledi. fiyat perspektifi. Fiyat için XRP tahmini 1,9 dolara kadar çıkabilir ve olumsuz yönde 0,60 dolar fiyat seviyesini yeniden test etti. Ve 2021 için INR’de XRP fiyat tahmini 140.50 civarındaydı.

XRP Fiyat Tahmini 2022

Ripple fiyat tahmini , bazı büyük yatırımlardan ve kripto piyasasıyla birçok kişinin para birimine inandığını gösteren ortaklıklar ve etkinliklerin sayısından destek seviyesi kazandı ve son XRP fiyat tahminlerine ve fiyat hareketine göre , muazzam bir gelişmeye işaret edebilir. Bitcoin ve ETH gibi diğer büyük madeni paraların aksine yılın sonunda ve önceki tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 3.84$’ı geçti.

Ripple Fiyat Tahmini 2023

Gereğince bizim XRP tahmini ve fiyat grafiği kendi planında gelişmeler ve ortaklıklar bir sürü gibi uzun vadeli gerçekçi XRP fiyat tahmini için, Ripple fiyat 2023 sırasında fiyat iyileşme kaydedebilir. Ripple (XRP) fiyatı, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4$ civarında bir yere ulaşabilir.

Ripple Fiyat Tahmini 2024

Kısa ve uzun vadeli teknik analizimize ve Ripple fiyat tahminimize göre, XRP kripto para birimi fiyatı , fiat para birimlerinin çoğunun yerini almak üzere inşa edildiğinden 2024’te 2,2 dolar civarında olabilir ve XRP’nin benimsenmesi gerçekleşirse, madeni para bir boğayı yansıtabilir. çalıştırın ve XRP fiyatı uzun vadede fırlayabilir.

Ripple Fiyat Tahmini 2025

Uzun vadeli (önümüzdeki beş yıl) Ripple fiyat tahmini destek seviyesine göre , XRP fiyatı , 4-8 $ civarında ticaret aralığında net kazançlar kaydederek iyimserlik için parlak bir oyun olarak seçildi . Ancak, en uygulanabilir fikir, bu fiyat seviyelerinin bir orta noktasını beklemektir. Kitlesel benimseme, XRP fiyat tahmininin geleceğini uygun fiyatlı ve kullanışlı bir dijital varlık olarak tetikleyebilir .

Ripple Fiyat Tahmini 2026

Tahminimize göre, Ripple (XRP) fiyatı 3,1 $ rakamına dokunabilir. 5 yıllık bir yatırımla gelirin +300.88 civarında olması bekleniyor. XRP fiyatı önümüzdeki 5 yıl civarında uzun vadede $ 2.4 minimum ortalama olarak görünebilir. Bununla satın alma fırsatı artacak! 

Önümüzdeki 5 Yıl İçin Ripple (XRP) Fiyat Tahmini

Çoğu uzman, son zamanlarda kıvılcım jetonu airdropundan Ripple’ı sorumlu tutuyor ve bu nedenle, birçok yatırımcı Bitcoin ve ETH gibi başka bir büyük madeni paraya girmek için satış emirlerine girdi. Tüccarların çoğunun bu para birimi hakkında “XRP, Bitcoin veya ETH ile karşılaştırıldığında iyi bir yatırım mı?” sorusu var. Ripple kesinlikle daha iyi bir yatırım tavsiyesidir, çünkü bu kripto para birimi, devam eden geri çekilmede Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto varlıklarına kıyasla küçük kayıplar yaşadı.

Bununla birlikte, esas olarak, sınır ötesi transferin ana vurgusunu sağlayan bankadan bankaya transfer mekanizması olan teknolojisi için popüler olan Ripple, şehrin konuşması olmuştur. Aynı ruh, kripto para XRP fiyatı için de borsada çok fazla kazanç elde etmek için çok iyi yapabilir . İttifaklar ve ortaklıklar devam ederken, genişlemeyi daha fazla ülkeye götürerek, önümüzdeki yıllarda Ripple fiyat tahmininden (XRP) çok daha fazlası beklenebilir .

En iyi yatırımcılardan biri olan Roman Guelfi’nin (Ateşli Kripto Meraklısı ve Uzmanı) en etkili XRP fiyat tahmini:

Uzman tahminleri ve XRP tahminiyle ilgili en son haberlere göre , “ Ripple (XRP) fiyatı önümüzdeki yıllarda daha büyük kilometre taşlarına ulaşabilir. Piyasa , projelerin büyük istilasını ve risk seviyesini gözlemlemeye başladığında , diğer kripto para birimleri geri adım atabilir ve her şeyden önce XRP/USD fiyatı sallanacak.”

Ripple Cryptoseas’ta Ripple Yaratıyor

Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olarak, Ripple (XRP), kendisini müşterilere doğrudan fayda sağlayan ve insanların ve şirketlerin gelişmesine yardımcı olan yenilikçi finansal hizmetler yaratma misyonuna adamıştır.

PayID’nin lansmanı

Ripple’ın (XRP) PayID özelliği, kullanıcıların farklı platformlar arasında dijital ödemeler göndermesini sağlar. Kimliğimizden bir e-posta gönderdiğimizde, bunu herhangi bir posta hesabından herhangi bir posta hesabına, diyelim ki Yahoo veya Gmail’e yapabiliriz. Ancak, bir Venmo kullanıcısı, internet üzerinden para gönderirken, Cash App veya Zelle kullanan birine para gönderemez ve bu uygulamalara para göndermek için bir bankanın web sitesini kullanamazsınız. Ripple PayID’nin harika bir mucize olduğu yer burasıdır. Herhangi bir servis sağlayıcıyla çalışan, okunması kolay kimlik ile kullanıcılara kolaylık sağlar.

RippleX

Güçlü bir inovasyon ürünü olan bu, verimli ve birlikte çalışabilir blok zinciri teknolojisinin oluşturulmasını hızlandırmak için açık kaynak kodu ve geliştirici araçları sağlar.

Tek PayFX Çözümü

XRP (Ripple) ekibi, Santander gibi şirketlerin One PayFX hizmetini geliştirmesine sahip. Bu çözüm, anında veya aynı gün, düşük maliyetli uluslararası ödemeleri kolaylaştırarak müşterilerin alıcının tam olarak ne kadar para aldığını ve parayı ne zaman alacaklarını bilmesini sağlar.

Ripple Swell

Ripple Swell, liderlerin, ekosistem iş ortaklarının tüm oyuncularının beyin fırtınası yapmak için özümsediği standart bir platformdur. Ripple Swell, paranın dünya çapındaki hareket metodolojisini dönüştürmeyi taahhüt eden finansal hizmetler, blok zinciri teknik analizi ve politikası için en güvenilir vızıltıdır .

RippleNet’ten Kredi Hattı

Kredi Hattı, XRP fiyatını kullanarak geniş ölçekte sınır ötesi ödemeler başlatmak için sermaye kaynağı sağlamak üzere İsteğe Bağlı Likidite (ODL) kullanan Ripple müşterisine olanak tanıyan yeni bir beta hizmetidir . Bu özellik, düzenli işletme sermayesi engelleriyle mücadele eden tüm girişimcilerin temel dayanağıdır. Kredi Hattı düzenlemesi, KOBİ’lerin sermaye ve kaynak eksikliğinin üstesinden gelmelerine yardımcı olur ve onları daha donanımlı olmak için cesaret ve coşkuyla pazardaki rekabetle yüzleşmeye teşvik eder. LoC, şirketlerin önceden finanse edilen hesaplardan arınmış sermayeyi kullanmaları ve yeni pazarlara girmek ve yeni müşterilere ulaşmak için işlerine daha fazla yatırım yapmaları için fırsatlar dünyasını ortaya çıkarıyor.

Siam Commercial Bank (SCB) bugün, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırabilir ve Tayland genelinde SCB EASY aracılığıyla Dışarıya Havale Hizmetini başlatabilir. Aynı kredi, Tayland genelinde perakende müşterilerle Ripple (XRP) ile ortaklığa gidiyor. Ripple’ın pazar lideri blok zinciri teknolojisiyle desteklenen RippleNet hizmeti, havale yapanların zaman ve para tasarrufu avantajlarıyla işlem yapmalarını mümkün kılar ve yararlanıcının aktarılan tutarın tamamını rekabetçi bir döviz kuru üzerinden almasına olanak tanır.

RippleNet bir dizi ürüne sahiptir:

  • xCurrent : Ödeme İşleme
  • xRapid : Likidite kaynağı
  • xVia : Ödeme başlatma
xAkım

Bankalar arası ödeme işlemlerini sağlar.

“Daha yüksek hız, şeffaflık ve verimlilikle bankalar arasında mesajlaşma ve işlemlerin yapılmasını sağlayan standartlaştırılmış bir teknoloji.”  — RippleNet Broşürü

xRapid

Bankaların kolayca para transfer etmek için erişebilecekleri bir fon havuzudur.

“Hedef para birimlerinde Nostro hesapları bulundurma ihtiyacını ortadan kaldıran bir ODL dijital varlık havuzuna erişim.” — RippleNet Broşürü

xVia

xVia, küresel bir ödeme işlem sistemidir.

“Kurumlara zengin veri ekleriyle gerçek zamanlı ödemeleri güvenli bir şekilde oluşturma yeteneği sağlayan bir web hizmetleri katmanı.”  — RippleNet Broşürü

Dalgalanma (XRP): Gizemi Ortaya Çıkarmak

Ripple (XRP) biraz daha teknolojik olarak dokunmuş bir şekilde çalışırken, yukarıdaki örnek temel işleyişini açıklıyor. Ripple sistemi, daha düşük işlem süreleri ve daha düşük işlem ücretleri için bitcoin ağından daha iyi puan alır. Bitcoin, herhangi bir kişiye, otoriteye veya hükümete ait olmayan gerçek bir kamu sistemi olmaya devam ederken. Ripple ağı, ademi merkeziyetçi olmasına rağmen, aynı ada sahip özel bir şirkete aittir ve bu şirket tarafından işletilmektedir. Her ikisinin de benzersiz kripto para fiyatları belirteçlerine sahip olmasına rağmen , iki popüler sanal sistem farklı kullanıcı segmentlerine hitap ediyor.

Nium’un Filipinler ve Meksika koridorlarında Ripple (XRP) kullanımı sayesinde ön fonlama gereksinimlerini ortadan kaldırabildik ve daha düşük maliyetle daha hızlı havaleler sunabildik.Prajit Nanu, Nium’un Kurucu Ortağı ve CEO’su

Müşterilerimizin yurtdışındaki aile ve arkadaşlarına telefonlarından gerçek zamanlı olarak para gönderebildiği RippleNet sayesinde.Arthit Sriumporn, Siam Commercial Bank’ta Ticari Bankacılıktan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı

Ripple’ın ODL çözümü, sınır ötesi transferler için maliyeti ve teslimat süresini önemli ölçüde azalttı ve müşterilerimiz bunun faydalarını görüyor.Azimo’nun CEO’su Richard Ambrose

Santander ve Ripple (XRP), milyonlarca Perakende ve Ticari Müşteriye Daha Hızlı, Daha Ucuz Sınır Ötesi Ödemeler getiriyor .Ed Metzger, CTO Santander

Sürekli gelişen havale hizmetleri sunmak için sürekli olarak üstün teknolojik çözümler aramak bizim görevimizdir. Havale akışlarının istikrarlı yükselişiyle, Ripple’ın işimiz için yeni gelir potansiyeli ve müşterilerimiz için daha iyi bir genel deneyim açmamıza yardımcı olduğunu görüyoruz.Nobuo Ando, ​​Temsilci Direktör

Ripple Labs, 10 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren meşru ve yasal bir kripto şirketidir ve kripto para birimi XRP ile Ripple ağı, kriptosferde benzersiz olan iyi geliştirilmiş ve finanse edilen teknolojilerdir.Christopher Masgot

SSS

Talep Üzerine Likiditeyi (ODL) takip eden firmalar XRP’nin fiyat oynaklığından etkileniyor mu?

Hiç de bile. XRP fiyatı zaten ODL’ye meyilli yeterli firma stokuna sahip. Her durumda, bu tür firmaların ODL’yi desteklerken XRP’yi uzun süre tutmaları gerekmez. Üstelik, bu finansal kurumlar işlemler sırasında minimum oynaklığa maruz kalmaktadır.

XRP nedir? XRP ticaretini nasıl yaparım?

XRP, 100’den fazla pazar ve dijital borsada işlem gören ödemeler için oluşturulmuş açık kaynaklı, merkezi olmayan bir dijital varlıktır. İnternette XRP/USD ticaretini destekleyen çeşitli borsalara rastlayabilirsiniz.

Ripple, XRP ticareti için hangi platformu önerir?

Ripple (XRP), daha genel olarak İnternet listeleri veya borsaları ile ilgili olarak onaylamaz veya tavsiye etmez veya bu nedenle herhangi bir beyanda bulunmaz. Her borsanın, XRP madeni para ticareti için farklı bir süreci ve merkez bankası yönergelerine dayalı müşteri desteği ve politikaları vardır. Teknolojiyi benimsemeden ve yatırım kararları almadan önce kendi durum tespitinizi yapmanız gerekir. Sonuç olarak, Ripple, XRP ticareti için belirli bir platformu onaylamaz veya önermez.

Kaç finansal kurum Ripple’ı (XRP) benimsedi?

MoneyGram, MercuryFX, IDT, Cuallix, Western Union, Cambridge Global Payments, Currencies Direct ve Viamericas – sekiz büyük ödeme sağlayıcısı – sınır ötesi ödemeleri için likidite çözümleri sağlamak üzere likidite havuzu aracılığıyla ödeme akışlarında XRP pilot kullanımını kamuya duyurdular. . Ripple, ödeme akışlarında XRP madeni para kullanmakla da ilgilenen, büyüyen bir enstitü hattına sahiptir.

Ripple Ödeme Protokolü nedir?

Ripple İşlem Protokolü (RTXP) olarak da adlandırılan Ripple Ödeme Protokolü, bir havale ağı, gerçek zamanlı bir brüt ödeme sistemi ve bir para birimi değişimidir. Ağ, bir konsensüs defteri, dağıtılmış bir İnternet protokolü ve yerel kripto para birimi fiyatları üzerine kuruludur . Bu protokol, Ripple’ın (XRP) işlemleri birkaç saniye içinde kapatmasını sağlar.

Ripple güvenli mi?

“Ripple güvenli mi” sorusunun basit cevabı “Evet”tir. Bunun nedeni strateji; Ripple, kripto para piyasasındaki diğer oyunculardan farklıdır. Ripple’ı “Kaplumbağa ve Tavşan” hikayesindeki kaplumbağa olarak düşünün. Ripple amacını biliyor. Ve bir kez oraya vardığında, çevrimiçi ödeme pazarına hükmedebilir.

XRP iyi bir yatırım mı?

Ripple, ortaya koyduğu hızlı ve güvenli ödeme ağ geçidi olmuştur ve dünyanın her yerindeki kullanıcılara devlet veya başka herhangi bir finans kurumu tarafından herhangi bir yükümlülük altına girmeden izin vererek, onu tamamen müşteri odaklı hale getirmiştir. Ve son fiyat hareketlerine göre, yakında önemli bir kazanç gösterebilir ve bu nedenle XRP madeni paraları tutmak ve XRP satın almak iyidir .

Ripple tarafından çalıştırılmayan doğrulayıcılar için doğrulayıcı teşvik yapısı nedir?

XRP Defteri başarılı olursa ve bankalar arası ödeme için yaygın olarak kullanılırsa, katılımcıların ağın güvenilirliğini ve istikrarını sağlamaları için bir teşvik olacaktır. Bu olursa, kurumlar ağa katılmak için dalgalı sunucular çalıştıracaktır. Doğrulayıcıyı çalıştırmanın birincil teşviki, ağın istikrarlı çalışmasını ve mantıklı evrimini korumak ve korumaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale alım satım tavsiyeleri sunduğu şeklinde değerlendirilmemelidir. Kripto para piyasası, yüksek oynaklık ve ara sıra keyfi hareketlerden müzdariptir. Herhangi bir yatırımcı, bir yatırım taahhüdünde bulunmadan önce birden fazla bakış açısı araştırmalı ve tüm yerel düzenlemelere aşina olmalıdır.

Ayrıca Kripto Para Analizleri ve Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

 

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!