Matic Coin Nedir? Matic Coin Geleceği, Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Matic Coin Nedir
Matic Coin Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Matic Coin Nedir? Matic Coin Geleceği, Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! Matic coin hakkında en doğru ve detaylı bilgiler yazımız da ..

MATIC Coin Hakkında

  • Poligon fiyatı, 2023’ün sonuna kadar 1.835$ gibi olası bir yüksek seviyeye ulaşabilir.
  • Potansiyel bir artışla birlikte MATIC fiyatı, 2030’un sonuna kadar maksimum 23.040$’a ulaşabilir.

Polygon (MATIC Coin ), kullanışlılığı ve grafiklerdeki yaygınlığıyla kripto dünyasını bir araya getiren bir avuç projeden biri oldu. Kaçırmamak için Polygon, kalabalığın katman-2 protokolleri hakkındaki algısını da değiştirdi. Ağ şimdi kripto pazarında ortaya çıkan 2. katman protokolleri için bir mihenk taşı oluşturdu.

Ethereum fiyatı ve Solana fiyatı ile karşılaştırıldığında, Polygon fiyatı şüphesiz mükemmel performans gösteriyor ve önümüzdeki günlerde yüksek potansiyele sahip. Günlük aktif kullanıcı sayısı, 2022’nin 4. çeyreğinden bu yana Ethereum günlük aktif kullanıcılarını geride bırakarak büyük bir büyümeye tanık oldu. MATIC, birçok yatırımcıyı otomatik olarak kendine çeken en yüksek değerli kripto paralardan biridir. 2023 için matik fiyat tahmini, yıl için 0,958 $ ile 1,835 $ arasında değişebilir. Poligon fiyat tahmini, pazarlamacılar ve yatırımcılar için her zaman bir endişe kaynağı olmuştur.

Yerel belirteci MATIC, Polygon Network’e güç sağlayan bir ERC-20 belirtecidir. MATIC, yakın geçmişte etkileyici fiyat artışları sergiledi ve %28.027,53’lük şaşırtıcı bir yatırım getirisiyle övündü. Bir sonraki alışveriş çılgınlığınız için MATIC’i düşünmeniz gerekip gerekmediğini merak mı ediyorsunuz? Bu MATIC fiyat tahmini, 2023 – 2025 ve gelecek yıllar için uygulanabilir hedefleri işaret ediyor!

Kripto paraPolygon
Canlımatik
Fiyat1.2335 $
Piyasa değeri0.0000 $
Dolaşımdaki Arz0.0000
Işlem hacmi 0.0000 $
Tüm zamanların en yüksek seviyesi0.0000 $ 1 Ocak 1970
Tüm zamanların en düşük seviyesi0.0000 $ 1 Ocak 1970

Polygon herkes için Web3’e inanıyor. Polygon, geliştiricilerinin güvenlikten asla ödün vermeden düşük işlem ücretleri ile daha iyi ve kullanıcı dostu dApp’ler oluşturmasını sağlayan merkezi olmayan bir Ethereum platformudur. Poligon (MATIC), saniyede 65.000’e kadar tutabilir ve kullanıcıları için kolayca erişilebilir hale getirir.

Matic Coin Nedir? Matic Coin Geleceği, Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Matic Coin Nedir?

Matic Coin Nedir? Matic Network, Ethereum blockchain teknolojisinin uğraştığı ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır. Şubat 2021’de platform, bazı teknolojik yükseltmeler ve daha geniş bir hedefle Polygon ağına yeniden markalandı.

Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun tarafından kurulan Hindistan merkezli bir kripto platformu, bazı özel ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alıyor. Ve ağ ölçeklenebilirliği ile birlikte işlem hızlarını artırır.

The Merge’den sonra bile Ethereum, Polygon gibi Layer 2 ölçekleme çözümlerine güvenmeye devam edecek. Meta, Disney ve Starbucks gibi şirketler, NFT ve Web3 projeleri için Polygon’u seçtiler. Ethereum için ölçeklendirme çözümleri sunma rekabeti yoğunlaşırken, Polygon hala açık ara pazar lideri.

MATIC Coin Geleceği Hakkında 2023 Yorumu

Polygon, en değerli ilk 20 kripto para birimi arasında listeleniyor. Dolayısıyla MATIC fiyat tahmini, bu kripto vurgulandığı için önemli bir rol oynuyor. Daha güçlü ve daha güvenli bir ağ oluşturmak için birçok teknoloji ve şirketle işbirliği yaptı. MATIC, işlemlerin daha hızlı ve daha güvenilir olmasına yardımcı oldu. Son zamanlarda CO2 emisyonunu yüksek bir hacimde azaltmıştır. Bu da şirketin kullanıcıları arasında daha fazla güven kazanmasına yardımcı oldu.

Polygon platformu, Ethereum blok zincirini kullanarak çalışır ve Ethereum tabanlı projeleri birbirine bağlar. Poligon fiyatı, protokoldeki artan benimseme ve gelişmelerden ivme istiyorsa. Fiyat, 2023 için yıllık ticareti 1,8351 $ potansiyel yüksek seviyesiyle kapatabilir.

Bununla birlikte, dijital varlık, çok fazla ivme kazanılmazsa ortalama 1,4141 $ fiyat etiketi ile işlem görebilir. Ağ, ETH 2.0 nedeniyle daha az benimseme ve etkinlik görürse, MATIC fiyatı 0,9588 $ kapanış fiyatına düşebilir.

Ayrıca okuyun : Luna Coin Yorum! Terra Luna Coin Geleceği, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Matic Coin Nedir? Matic Coin Geleceği, Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Fiyat TahminiPotansiyel Düşük ($)Ortalama Fiyat ($)Potansiyel Yüksek ($)
20230,9581.4141.835

MATIC Coin Geleceği Hakkında 2024 Yorumu

Polygon daha fazla yatırımcı kazanmayı ve diğer şirketlerle yeni projeler için işbirliği yapmayı başarırsa, şirket önemli bir oranda büyüyecektir. Bu da MATIC madeni parasının fiyatını doğrudan etkileyecektir. Polygon artık karbon ayak izlerini azaltmaya odaklanıyor.

Öne çıkan katman-2 protokollerinden biri olan Polygon’un sektöre hakimiyetinin artması dijital varlık için verimli olacaktır. Temel güçleri ile muhtemelen alanı ön plana çıkarabilir. Böyle bir senaryoda, MATIC’in fiyatı 2024’ün sonuna kadar maksimum 2,9886$’a yükselebilir.

Aksine, katman 2’ler katman 1’ler tarafından geride bırakılırsa, MATIC fiyatı 1,5932 $’a kadar düşebilir. Art arda, alış ve satış baskılarındaki bir denge, ortalama işlem fiyatını 2,2729 dolara indirebilir.

Fiyat TahminiPotansiyel Düşük ($)Ortalama Fiyat ($)Potansiyel Yüksek ($)
20241.5932.2722.988

MATIC Coin Geleceği Hakkında 2025 Yorumu

Sonunda, 2025 poligon fiyat tahmininin ilk 10 kripto para birimi listesinde yer alması bekleniyor. Birkaç gelen gelişme ve ortaklık, büyümesine yol açabilir. Ağ, TPS üzerinde daha fazla çalışabilir ve PoS zincir adreslerine ivme kazandırabilir. Sonunda ETH sahiplerine yardımcı olabilir ve fiyatı 5.0678 dolara çıkarabilir. Bununla birlikte Polyscan’e göre, aktif PoS zincir adresleri daha yüksek zaman dilimlerinde uzun bir yol kat etti.

Ancak, olası bir piyasa çökmesi veya herhangi bir dış tartışma nedeniyle ayılar fiyatları aşağı çekmeye devam ederse. Sonuç olarak, Matic fiyatı 2025’in sonuna kadar 2,6285 dolara düşebilir. Bununla birlikte, iyileştirilmiş ölçeklenebilirliği ve katman-2 blok zincirinin uzun vadeli başarısı ile olumlu bir kayda göre, MATIC’in 3,8435 dolardan işlem gördüğü görülebilir.

Poligon fiyatını yıllardır analiz ettiğimizde, MATIC fiyatının maksimum 23.0400$’a yükseldiğini görüyoruz. Aksine, olası tüm ekonomik ve ekonomik olmayan faktörler dikkate alındığında, MATIC fiyatı 2030 yılı sonunda $12.162 seviyesinden işlem görebilir.

Matic Coin Nedir? Matic Coin Geleceği, Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Fiyat TahminiPotansiyel Düşük ($)Ortalama Fiyat ($)Potansiyel Yüksek ($)
20252.6283.8435.067

MATIC Coin Fiyat Tahmini 2023 – 2026

Fiyat TahminiPotansiyel Düşük ($)Ortalama Fiyat ($)Potansiyel Yüksek ($)
20263.8124.9696.254
20274.9516.2817.628
20287.0259.56613.211
20299.21613.71818.635
203012.16217.21423.040

Matic Coin Yorum

Topluluk, protokolün iyileştirilmesi için diğer bazı projeler ve girişimlerle işbirliği yapabilir. Matic, ölçeklenebilirlik ve güvenlik gibi benzersiz özellikler içerdiğinden, kullanıcı tabanını geliştirebilir. Daha fazla müdahale ile fiyat, Ethereum’da meydana gelen tıkanıklık sırasında yükselebilir. Bu kriptonun fiyat tahmini her zaman görüşmelerde olmuştur.

Bu nedenle, CoinPedia’nın formüle ettiği Matic coin fiyat tahminine göre. Yeni yatırımcılar yer değiştirir ve MATIC’in lehine olan piyasa eğilimleri, yeni dönüm noktalarına ulaşılmasına neden olabilir. Sonuç olarak, altcoin 2023’ün sonunda 1,835 doları görebilir. Ancak, ayak uyduramaz ve daha fazla yatırımcıyı yakalayamazsa, fiyat düşebilir ve 0,958 dolara ulaşabilir.

Matic Coin Nedir? Matic Coin Geleceği, Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Matic Coin Şirket Detayları

Polygon, ikincil bir Ethereum ölçeklendirme çözümü ve bir ana ağa paralel olarak çalışan ancak onun dışındaki işlemleri işleyen bir katman-2 çözümüdür. Bu, daha yüksek işlem hacmine ve daha ucuz gaz fiyatlarına yol açar. Polygon tarafından performanslarını ölçeklendirmek için 19 binden fazla dapp kullanıldı. Ağ daha önce Matic Network olarak biliniyordu ve Ekim 2017’de başlatıldı. Proje, Jayanti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun tarafından ortaklaşa kuruldu. Ağ, kullanıcı talebi arttıkça Ethereum ölçeğine yardımcı olmak için plazma odaklı bir ölçeklendirme stratejisi ve Proof-of-Stake (PoS) yan zincirleri kullandı.

Bu nedenle protokol, çeşitli uygulamalar için popüler bir ölçeklendirme seçeneğine dönüşmüştür. Polygon’un yerel dijital varlığı, Ethereum tabanlı bir ERC-20 belirteci olan MATIC’tir. Matic belirteçleri, ağdaki kullanıcılar ve hizmetler arasındaki anlaşmalar için kullanılır. Platform tarafından sağlanan ölçeklendirme çözümleri, poligon POS, poligon zkEVM, poligon boş, poligon kenarı, poligon gece, poligon miden ve poligon sıfırdır. Yaklaşık 130 milyon tekil kullanıcı ve günlük 3 milyon işlemle platform, dApp’leri daha hızlı, daha güvenli ve gaza ihtiyaç duymadan tamamlıyor.

Matic Coin Nedir? Matic Coin Geleceği, Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Matic Coin Analiz

Ağ, bir Hisse Kanıtı (PoS) konsensüsü üzerinde çalışır ve mekanizmanın bir yan zincirine ve bir grup doğrulayıcıya sahiptir. Bu doğrulayıcılar, “TPS”yi artırmayı ve dolayısıyla işlem ücretlerini düşürmeyi vaat ediyor. Ağ, ölçeklenebilirlik sorunlarını istisnai bir şekilde çözen ve böylece ağ tıkanıklığını önleyen bir Plazma çerçevesi üzerinde çalışır.

Matic Network, ödemeler ve genelleştirilmiş zincir dışı akıllı sözleşmeler için hızlı ve güvenli zincir dışı işlemleri kolaylaştıran bir katman-2 ölçeklendirme platformudur . Ethereum ağı için bir ölçeklendirme çözümüdür. Yenilikçi protokoller kullanılarak Ethereum tabanlı işlemlerin hızlı bir şekilde işlenmesini sağlar.

Merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) geliştirmek için plazma çerçevesini kullanır . Buna ek olarak ağ, masaüstü cüzdanları ve tarayıcı uzantıları oluşturmayı da dört gözle bekliyor . Plazma, birbiriyle sorunsuz bir şekilde etkileşime girebilen DApp’leri kolayca oluşturmak için özel bir çerçevedir. Ayrıca, PoS kontrol noktaları, tek bir yan zincirde gerçekleşen birden fazla işleme yardımcı olur.

Matic Coin Nedir? Matic Coin Geleceği, Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Matic Coin Tarihsel Piyasa Duyguları 2019 – 2022

  • Polygon network, kripto alanındaki yolculuğuna 29 Nisan 2019’da MATIC’in 0,004 $’lık fiyatıyla başlamıştı. Matic coin fiyatı Aralık ayı başlarında 0,04 $’a yükseldi, ancak yılı 0,014 $’da kapatmak için geriledi.
  • Matic coin, Ocak 2020’nin şafağına kadar 0,014 dolardan işlem görmeye devam etti. Değişiklikler sonrası fiyat Şubat ayında 0,02 dolara yükseldi, ancak Covid-19 çöküşünün ortasında Mart ortasında 0,006 dolara düştü. İyileşmenin ardından, altcoin Ağustos ortasına kadar 0,031 dolara ulaştı, ancak yıl sonunda 0,017 dolara geriledi.
  • 2021 ticareti, 0,018 $ fiyat etiketi ile başladı ve Ocak ayı sonunda 0,043 $’a yükseldi. MATIC şaşırtıcı bir şekilde 12 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.45$’a ulaştı. Mayıs ayındaki rezil kaza gibi coşku kısa sürdü. 20 Temmuz’a kadar fiyatı 0,69 dolara düşürdü.
  • MATIC’in fiyatı 23 Ağustos’ta 1.669$’a yükseldi. Ve 5 Eylül’e kadar direnci 1,79 dolardan aştı. Düşüşün ardından Ekim ayı 1.953 dolardan kapandı. Altcoin, 27 Aralık’ta 2,92 $’lık ATH’sine ulaştı ancak yılı 2,479 $’dan kapattı.
  • 2022 yılı düşüş trendiyle başladı. Terra LUNA fiyat düşüşünün ardından tüm kripto piyasası çöktü.
  • Eylül ayında Starbucks, Starbucks Odyssey Web3 destekli deneyimini oluşturmak için Polygon ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
  • Polygon, aralarında Adobe, Disney World, Prada’nın da bulunduğu 10’dan fazla şirket ve çeşitli projeler için bir Futbol takımı olan Liverpool ile ortaklık kurmuştur.

Matic Coin Nedir? Matic Coin Geleceği, Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Matic Coin Soru – Yorum

Polygon 2023 yılı sonuna kadar hangi fiyata ulaşabilir?

Matic Coin fiyatı muhtemelen 2023 ticaretini 1.835$’lık daha pahalı bir etiketle kapatabilir.

Matic coin iyi bir yatırım mı?

Evet, MATIC karlı bir yatırımdır, dijital varlık uzun vadede gerektiği gibi değerlendirilmelidir.

Polygon (MATIC) 2025’in sonuna kadar ne kadar yükseğe çıkabilir?

MATIC fiyat tahminimize göre, altcoin 2025’in sonuna kadar maksimum 5.0678$’a ulaşabilir. Potansiyel bir artışla poligon fiyatı 2030’un sonunda 23.040$’a kadar çıkabilir.

Polygon (MATIC) Solana’dan daha mı iyi?

Biri katman-2, diğeri katman-1 olduğu için doğrudan elmalar arası bir karşılaştırma olmasa da. Polygon şu anda sağlam ağı ile sağlam duruyor.

Matic Coin ne kadar yükseğe çıkabilir?

En iyi durumda, Polygon saniyede 65.000 işlem gerçekleştirebilir.

Polygon neden Ethereum’dan daha hızlı?

Polygon’un ana işlevi, çok zincirli Ethereum ekosistemini etkinleştirmektir. Ethereum’un önceki ve mevcut altyapı senaryoları arasında birlikte çalışabilirlik sunan bir ağ sağlar.

Matic Coin 100 doları vurabilir mi?

Matic Coin  Fiyat Tahmini 100$, Polygon Matic’in önümüzdeki 18 yılda 100$’a ulaşması mümkün.

Matic Coin Nedir? Matic Coin Geleceği, Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini!

Ayrıca Kripto Para Analizlerive Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!