Litecoin Nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur ?

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,
Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,  Litecoin hakkında harika bilgilerle dolu en kapsamlı makale! Litecoin en eski ve en ilkel olanlardan biridir. kripto para2011 yılında kurulan Bitcoin’den sonra. Bitcoin için zorlu bir rakip olan kripto para birimi, Piyasa değeri açısından her zaman ilk 10 kripto para birimi listesindeki yerini sağlamlaştırdı. Ancak boğalar Litecoin için ne kadar koşacak? 2021 ve sonrası için Litecoin fiyat tahminini sizlere sunuyoruz!

Litecoin Nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur?

İlginç bir şekilde, Litecoin’in kurucusu projeyi popüler bir platformda duyurdu. Bitcoin forum ve ‘Bitcoin’in Lite versiyonu’ olarak adlandırdı . Ve bu nedenle, en baskın kripto ile benzer özellikleri paylaşır. Bununla birlikte, bu altcoin, daha düşük madencilik ve işlem hızı gibi sınırlayıcı faktörleri atlamaya borçludur. LTC, alt satırında ucuz bir para birimine bağlı kalarak bu yönleri dengelemeyi başarabilecek mi?

Litecoin’in blokları Bitcoin’den dört kat daha hızlı çıkarabildiğini biliyor muydunuz?

Kuşkusuz, kripto alanı Hodl Bitcoin içindeki çoğu yatırımcı. Öyleyse neden kusurları ortadan kaldıran ve düşük maliyetlerle daha yüksek TPS üreten Litecoin ile bir hamle yapmıyorsunuz ? Litecoin ticaret yolculuğunuzu kolaylaştırmak için, bu bitcoin alternatifinin işleyişine ve geleceğe yönelik tahminlerine yönelik bir rehber hazırladık. BTC’nin lite versiyonu hakkında her şeyi öğrenmek için dalın.

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,

Kripto paraLitecoin
JetonLTC
Fiyat$145.05
Piyasa kapitalizasyonu$9.694.782.833.33
Tüm Zamanların En Yüksek$412,96  10 Mayıs 2021
Tüm Zamanların En Düşük$1,11  14 Oca 2015 
Dolaşım kaynağı66.752.415 LTC
Toplam Arz66.752.415 LTC
Ortalama YG%327.69

Litecoin  Nedir?

Litecoin, eşanlamlı para birimi Bitcoin ile birçok benzerliği paylaşıyor. Altcoin bir İşin kanıtıfikir birliği mekanizması Ancak platform, daha sonra halka açık bir defter olan ağın blok zincirine bağlanan blokları çıkarmak için karmaşık hesaplama algoritmaları içerir.

Madencilik için platform, ekstra ademi merkeziyetçiliğin korunmasına yardımcı olan Scrypt protokolünü kullanır . Ayrıca, gizli işlemlere güç veren Litecoin, her katılımcının sıfır maliyetle para alışverişi yapabileceğini kanıtlayan ağ oldu!

Blok zincirinde yapılan her işlem geri alınamaz ve sonsuza kadar orada saklanır! Geleneksel blok zinciri teknolojisi gibi, kelimenin tam anlamıyla hiç kimsenin Litecoin’deki verilere/işlemlere düzenleme erişimi yoktur. blok zinciriBöylece güvenlik ve şeffaflık sağlanır. Ayrıca, para birimlerinin yağmalanabileceği nadir durumlarda, ağ, saldırıya uğramış para birimlerini tanımlamayı kolaylaştıracak bir iz baskısına sahiptir!!

LTC, ağın yerel para birimidir ve madencilere ödül veya teşvik sağlamak için ağ içinde kullanılmaktadır. Çerçevenin dışında, Litecoin bir değişim aracı olarak hareket ediyor ve istikrarlı ve ucuz bir varlık olduğunu kanıtlıyor! Mikro işlemleri muhtemelen hızlandırır ve sadece 2,5 dakikalık bir blok süresine sahiptir! Bitcoin’in 10 dakikalık bir blok süresine sahip olduğunu unutmayın.

LTC’leri satın almak/satmak ve takas etmek için, önce madeni parayı listeleyen kripto para borsalarına bakmak gerekir. Coinmarketcap’a göre LTC, Coinbase pro , Binance , Kraken ve daha pek çok popüler değişim platformlarında alınıp satılabilir .

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,

Litecoin Temel Analiz

Litecoin bir Eşler arası 2011 yılında eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir . Kripto para birimi, Bitcoin protokolüne dayalı olarak oluşturulmuştur, ancak kullanılan karma algoritması, sabit sınır, blok işlem süreleri ve diğer birkaç faktör açısından farklılık gösterir. Litecoin, 2011 yılında GitHub’da açık kaynaklı bir istemci aracılığıyla piyasaya sürüldü.

LTC, 2011’den bu yana yedi yıldır var olan, dünyadaki en popüler ve temelli kripto para birimlerinden biridir. İnsanlar için Bitcoin’den daha erişilebilir, dolayısıyla Bitcoin’in “gümüş” olarak anıldığı kripto dünyasının “gümüşü” olarak bilinir. kripto dünyasının “altını”.

LTC, dijital para biriminin genişletilmesini ve kullanılmasını amaçlayan, yıllar boyunca yerleşik birçok ortaklığa sahiptir. Dikkate değer işbirliklerinden bazıları 2018’de UFC Octagon , Miami Dolphins (NFL, ABD) ve NordVPN ile . Geçen yıl Litecoin, önde gelen bir kripto ödünç alma ve ödünç verme platformu olan Cred ile de ortaklık kurdu. Kuruluş, resmi blogunda, kullanıcıların LTC’yi teminat olarak kullanarak varlıklarını dondurabileceklerini belirterek duyurdu! Bu yıl, ABD’nin en ünlü ikinci finans uygulaması olan Venmo’nun Mayıs ayında platformunda Litecoin’i piyasaya sürmesiyle ağ bir dönüm noktasına ulaştı .

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,

Litecoin Fiyat Tahmini 2021, Litecoin Gelecekte Ne OLur

132.32$’lık bir işlem değeriyle Litecoin, 2021 yılına yeniden başladı. Yükseliş notunda, madeni para dramatik bir şekilde yükselmeye başladı. Şubat ayının ortasına kadar fiyat 200 doları aştı ve yükseliş trendini daha da koruyarak fiyat 335 dolarla yılın en yüksek seviyelerine ulaştı . LTC, 19 Mayıs Pazar çöküşünün korkunç mağdurlarından biriydi. PoW tartışmalara ardından Litecoin düştü $ 210,94 için $ 180,54 tek bir gün içinde,! Ayrıca, madeni para düştü ve 200 dolarlık bağlantı noktasından saptı.

LTC haftalık grafik fiyatları, hafif bir kupa ve kol trend modeli için litecoin fiyatının hafif bir yükseliş trendine geçtiğini gösteriyor. Direnç 138.27$’lık kırılma anında gerçekleşti. Yükselen bir kanal ve kırılan ayılar ile Litecoin, kuzeye doğru hareket ederek yeni bir direnişe dokunabilir!

Litecoin, virüslere ve truva atlarına karşı ek bir güvenlik katmanı sunarak kendisini güvenilir bir seçenek haline getiriyor. Bu notta, ağ güvenlik katmanlarıyla ilerlerse, LTC fiyatı yıl sonuna kadar yükselebilir ve 201.66 $ ‘a ulaşabilir .

Öte yandan, birçok eleştirmen ve yatırımcı, yedi uzun yıldır uzayda olmasına rağmen, bu altcoinin gelecekteki potansiyelinden hala şüphe duyuyor. Böyle bir diziye isabet eden FUD, Litecoin fiyatının çökmesine ve 121,79$’da düşük seviyelere ulaşmasına neden olabilir . Ancak madeni para volatiliteden etkili bir şekilde kurtulursa, o zaman 159.93 dolardan işlem görebilir .

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,

Litecoin Fiyat Tahmini 2022

Altcoin bu yıl zirvelere çıkarak kapanırsa, 2022 202.00 dolardan yükselişe başlayabilir . Öte yandan, bir düşüş tuzağı oluşursa, 2022 ticareti benzer bir trendle 122.00$’dan devam edebilir .

İnkar edilemez bir şekilde Litecoin, bu yedi yılda bir oynaklık tuzağına düşmedi ve istikrarlı bir para birimi olduğunu kanıtladı. Madeni para, ucuz bir kullanıcı deneyimi vaat etmesine rağmen etkileyici bir fiyata sahip! Bu nedenle, LTC, ağdaki yükseltmelerle birleştiğinde istikrarını korumayı başarırsa, 2022’nin   sonunda 266,15 ABD Doları’na ulaşabilir .

Bunun aksine döviz uzun süredir piyasada olmasına rağmen yatırımcılar arasında hype almazsa artıları sıfırlanabilir. Bu gerçekleşirse, LTc fiyatı hızla düşüşe geçebilir ve 194.91 dolara düşebilir   . Bununla birlikte, düzenli alım ve satım baskılarıyla birlikte geçerli bir yükseltme olmaması durumunda, 2022 için ortalama fiyat 233,09 ABD Doları olacaktır.

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,

5 Yıllık Litecoin Fiyat Tahmini

Mevcut fiyat aralığı, olası tüm yönleriyle Bitcoin ile karşılaştırıldığında mümkün olduğu için birçok tüccarı çekebilir. Ayrıca ağ blok süresini düşürmeyi başarırsa, Bitcoin ile devam edebilir. Bu nedenle, finansal kurumlarla yapılan büyük işbirlikleri ile Litecoin   , yukarıda belirtilen koşullar karşılanırsa 388,74 dolara kadar yükselebilir .

Ancak, Çin’deki Crypto yasağı ve LTC kullanıcıları arasında yeni düzenlemeler konusundaki endişeler devam ediyor. Piyasa önümüzdeki yıllarda benzer bir çöküş yaşarsa, Litecoin fiyatı büyük ölçüde 217,06$’a düşebilir . Ancak uzun vadeli yatırımcıların para birimine bağlı kalacağı düşünüldüğünde, LTC’nin önümüzdeki beş yılın sonunda işlem yapabileceği ortalama fiyat 327,84 dolar .

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,

Litecoin Piyasa Tahmini

1) TradingBeasts

TradingBeasts’e göre, 2021’in sonunda LTC, fiyatta tutarlı bir artışla 290 dolar civarında işlem görebilir. Fiyatın 2024 sonunda 489 dolara ulaşması bekleniyor.

2) LongForecast

LongForecast’e göre Litecoin, 2021’in sonunda 143 ile 165 dolar arasında işlem görecek ve 2022’de hafif bir artış yaşayacak. Fiyatın düşmesi ve 2025’in sonuna kadar dar bir trend sürdürmesi bekleniyor.

3) DigitalCoinPrice

DigitalCoinPrice’a göre, Litecoin 2021’in sonunda 212.47 $ civarında işlem görebilir. Ayrıca fiyat 2022’de 272.42 $ ve 2023’te 316.09 $ civarında işlem görebilir. Ancak 2025’in sonunda fiyat 424.39 $’a ulaşabilir.

4) Primexbt

Primexbt, fiyatın 2021’in sonunda 600 $ veya daha fazlasına ulaşacağını ve 2022-23’te 1000 $’a, doğrudan 1250 $’a ulaştıktan sonra düşüşe tanık olacağını tahmin ediyor. Yine de platform, fiyatın 2024-25 yılına kadar 4000 dolar civarında yüksek bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor.

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,

UZMAN KÖŞESİ | Uzmanlar Litecoin hakkında ne diyor? Litecoin Gelecekte Ne OLur 

Litecoin Tahminlerimizi Bilin, Litecoin Gelecekte Ne OLur

Litecoin, 132.32$ işlem değeriyle 2021 yılına girdi. Daha sonra fiyat belirli değişikliklerle sürekli olarak yükselmeye başladı. Göre Coinpedia en formüle Litecoin fiyat tahmini , Çeşitli tanınan kurumlar yatırım olabilir ve bir ödeme olarak LTC kabul ediyoruz. LTC’nin işlem hızını ve maliyetlerini düşürmesi nedeniyle cazip görünen olası bir gerçektir.

Bu durumda kripto para önümüzdeki aylarda biraz heyecan kazanırsa , LTC fiyatı 201,6 dolardan yüksek bir seviyeye ulaşabilir . Ancak PoW konusunda artan tartışmalar ve (Litpay) gibi bazı işbirliklerinin geri çekilmesi, fiyat hareketlerini etkileyebilir. Bu olursa, Litecoin yıl sonunda 159,9 dolara düşebilir .

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,

Yıl Potansiyel Yüksek Potansiyel Düşük 
2021$201.66$159.93
2022$266.15194.91 dolar
2025$388.74$217.06

 

Tarihsel Pazar Duyguları, Litecoin Gelecekte Ne OLur

2013

Madeni para 11 Ekim’de piyasaya sürüldü. Başlangıçta fiyatı çok düşüktü, oldukça uzun bir süre yaklaşık 3 dolardı. Sadece Kasım 2013’te fiyat önemli bir fiyat hareketi yaşadı. LTC birkaç gün içinde üç kat yükseldi ve 40 dolara ulaştı.

2014

Ancak, Mayıs 2014’te Litecoin 10 dolara, ardından Ekim’de jeton başına 3 dolara düştü. Ardından kripto, 2017 yılına kadar üç yıl boyunca 1 ile 4 dolar arasında işlem gördü.

2017

Mart 2017’de Litcoin, oranı etkileyen SegWit protokolünün lansman tarihini açıkladı ve madeni para 16 dolara ulaştı. Ardından Mayıs ayında LTC, fiyatı 30 dolara iten protokolü başlattı. Ayrıca, geliştirici ekip, madeni paraya daha fazla dikkat çeken Lighting Network’ü uyguladı.

Daha sonra LTC, Eylül ayında 70 dolara ulaştı ve ardından 40 dolara geri döndü. Ancak, tüm piyasa yükselişe geçti ve Bitcoin yeni fiyat rekorları kırdı. Böylece Aralık 2017’de Litecoin, jeton başına 100 dolara ulaştı. Fiyat dramatik bir şekilde 330$’a ulaştı ve Aralık 2017’nin sonunda 250.19$’a düştü.

2018

2018’de LTC fiyat tablosu azalan bir eğilim gösterdi. LTC, alım satıma Ocak ayı başlarında 244.09 dolardan başladı. Ayrıca, fiyat Nisan ayında 116.46$’a düştü. Aralık ayının ortalarında, LTC, ayının tanıdıklarıyla şok edici bir şekilde 24.50 dolara düştü. Ayrıca, fiyat akmaya başladı ve 2018 sonunda 28.74 dolara ulaşmayı başardı.

2019

2019’da Litcoin, Ocak ayı başında 31.94$’dan işlem görerek fiyat artışını sürdürdü. Şaşırtıcı bir şekilde, Bitcoin’in fiyatı 12.000 $’a ulaştığı için fiyat, Haziran sonunda 141.38 $’a ulaşmak için yukarı yönlü bir hareket izledi. Fiyat yine daha fazla kaymaya başladı. Aralık 2019 sonunda LTC 42,23 dolardan işlem görüyordu.

2020

Genel olarak, 2020’deki Litecoin fiyatı biraz durgundu. Yıla 41.67 dolardan başladı ve fiyatı pratik olarak iki katına çıkmasına ve Şubat ayında 80 doların üzerine çıkmasına rağmen, ısı piyasadan hızla çıkmaya başladı ve LTC, Covid-19 salgını nedeniyle Mart ortasındaki kripto flaş çöküşünden muaf değildi.

İkinci çeyreğin ilk ayında LTC, 39.84 dolardan işlem görmeye başladı. Daha sonra, fiyat istikrarlı bir şekilde iyileşmeye başladı. Belirli fiyat dalgalanmalarıyla birlikte LTC, Ağustos ortasına kadar 66.65$’a ulaştı ve daha da düştü. Bir düşüş notunda, fiyat kademeli olarak akmaya başladı. Bitcoin’in fiyat rallisinin genişlemesiyle birlikte LTC, Kasım ayı sonuna kadar 87 dolar civarında işlem görüyordu. Fiyat artışının ardından LTC, 2020 yılını 128 $ işlem fiyatıyla kapattı.

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,

SSS

Litecoin iyi bir yatırım mı?

Evet, uzun vadeli yatırım yapmayı düşünüyorsanız Litecoin iyi bir yatırım olabilir.

Litecoin gelecekte önceki fiyat rekorlarını kıracak mı?

Evet, yükselmesi beklendiği için Litecoin kesinlikle önceki fiyat rekorlarını kırabilir.

Gelecekte Litecoin fiyatı ne olacak?

Gelecekte, Litecoin 690 dolar civarında işlem görebilir.

Litecoin ticareti nerede yapılır?

Litecoin, Binance, Bitrue, Coinbase Pro, OKEx, HitBTC ve daha pek çok borsada işlem görebilir.

Litecoin yarıya indirilebilir mi? Bir sonraki Litecoin yarılanma etkinliği ne zaman gerçekleşecek?

Evet, Litecoin yarıya indirilebilir ve 2019’da topluluk yarılanma prosedürünü tamamladı. Bir sonraki LTC halving etkinliği 2023’te gerçekleşebilir.

Litecoin nedir? Litecoin Gelecekte Ne OLur? Litecoin analizleri ve yorumları,

Sorumluluk Reddi: Bu makale alım satım tavsiyeleri sunduğu şeklinde değerlendirilmemelidir. Kripto para piyasası, yüksek oynaklık ve ara sıra keyfi hareketlerden muzdariptir. Herhangi bir yatırımcı, bir yatırım taahhüdünde bulunmadan önce birden fazla bakış açısı araştırmalı ve tüm yerel düzenlemelere aşina olmalıdır.

Ayrıca Kripto Para Analizlerive Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!