Kategoriler: Yaşam

Yalnızlığın Faydaları Nelerdir??

Yalnızlığın Faydaları Nelerdir?? Çocukluğumuzdan beri, arkadaş olmaya teşvik edildik. Arkadaşlığın ne kadar kıymetli olduğuna dair çok fazla makale yazıldı. Kimileri kişiliğinizi şekillendirmenize yardımcı olduğunu söylüyor, kimileri ise size yeni beşerlerle tanışma bahtı verdiğini söylüyor. Tüm bunların hakikat olmadığını söylemiyoruz, pekala ya arkadaşlarınız yoksa? Bu makus bir şey mi?

Yalnızlığın Faydaları Nelerdir??

Yalnızlığın Faydaları Nelerdir?? Her şeyin artıları ve eksileri vardır. Birebir biçimde arkadaş sahibi olmamak da söylendiği kadar makûs değildir. Arkadaşlarınızın olması yeterlidir, lakin sadece onlarla sağlıklı bir dinamiğiniz varsa. O halde lafı daha fazla uzatmadan, yalnızlığın yararlarını birlikte anlamaya çalışalım.

1. YARATICILIĞINIZI ARTIRABİLİRSİNİZ

Toplumsal olmamak, insanların tasvir ettiği üzere berbat bir şey değildir. Aslında, yalnız geçirdiğiniz her vakit hayal gücünüzü ateşleyebilir ve yaratıcı gücünüzün akmasına yardımcı olabilir. Diğerleriyle vakit geçirirseniz, bu makus değildir, lakin kolay kolay dikkatiniz dağılabilir. Bu, bilhassa boyama, okuma yahut gibisi etkinliklerde geçerlidir.

2. BAKIŞ AÇISI KAZANIRSINIZ

Bu hepimizin başına gelir; örneğin, diğer beşerlerle vakit geçirirsek, farkına bile varmayabilirsiniz lakin sözleriniz, hareketleriniz yahut ruh haliniz etrafınızdakilerin davranışlarını yansıtacak halde değişebilir. Arkadaşınız yüksek sesle ve dışa dönükse, bu titreşimleri aldığınızı görebilirsiniz. Yansıtma makus bir şey değildir, lakin sizi bakış açınıza odaklanmaktan uzaklaştırır. Bazen davranışınızı ahenk sağlayacak formda ayarlarsınız.

3. ZARURÎ ARKADAŞLIKLARDAN KURTULURSUNUZ

Arkadaş edinmek isteyebilirsiniz, lakin rastgele bir arkadaşlığı zorlamak kimseye yarar sağlamaz. Sonunda daha fazla toplumsal seyahate çıkabilirsiniz, fakat bundan daha fazlasını sunamazlar.

Bu, insanlardan hoşlanmadığınız manasına gelmez, lakin küçük konuşmalardan hoşlanmamanız mümkün olabilir. Sevmediğiniz bir şeye kendinizi kaptırmak zorunda kalırsanız, o vakit kaygılı hissetmeye ve beşerlerle konuşmaktan korkmaya başlarsınız. Bunun yerine, bir saatlik huzurun tadını çıkaracak ve kendinizi şarj edebilirsiniz.

4. KENDİNİZ OLURSUNUZ

Gerçeklerle yüzleşelim: Diğerleriyle ne kadar çok vakit geçirirsek, o kadar onlar üzere oluruz. İzlediğiniz dizilerde ya da katıldığınız etkinliklerde ufak tefek biçimlerde kendini göstermeye başlayabilir. Lakin bazen tesiri çok daha güçlüdür. Yani daima olarak diğerlerinin gereksinimlerine dikkat eder ve kendinize vakit ayırmazsanız, büyümenizi büyük ölçüde kısıtlayabilir.

Diğerleriyle ilgilenmeniz ve onların yanında olmanız konusunda yüreğinizi kırmıyoruz, lakin bazen diğerleri hakkında çok fazla endişelenmek sizi hakikaten tüketebilir ve bu nedenle duygusal gereksinimlerinize daha az ilgi göstermenize neden olabilir. Yalnız vakit geçirmek, bilhassa yalnızlıktan keyif aldığınızda, daha fazla öz-şefkat hissine yol açabilir.

Bu gönderi tarihinde yayınlandı 23/12/2021 15:42

Yeni Makaleler

Dolar Ne Olur ? 2023’te Dolar Ne Olacak?

Dolar Ne Olur ? 2023'te Dolar Ne Olacak? Dolar yükselir mi ? Dolar  düşer mi? Dolar fiyatı ne olur hakkında…

05/02/2023

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Ev yapımı elma sirkesi yapmak için gereken malzemeler nelerdir? En iyi Elma sirkesi tarifi makale de…

05/02/2023

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 – 2030!

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 - 2030! QNT coin hakkında en…

05/02/2023

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi! Madenlerin Ülkemiz İçin Önemi Nedir? Madencilik Faaliyetleri Nelerdir? İşte Türkiye'de Madencilik Sektörü.. Ekonomik Kalkınmada Madencilik…

05/02/2023

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler!

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler! Uzun Yaşamın Sırrı Nedir? Uzun Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız? Sağlıklı Bir Yaşam İçin Tavsiyeler!…

05/02/2023

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur?

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur? Her İncirde Arı Var Mı? İncirin faydaları nelerdir? İncirin oluşumunda arıların etkisi! İşte detaylar.. Basit bir…

04/02/2023

Web sitemizde size daha iyi hizmet verebilmek için çerezleri kullanıyoruz.

Devamını oku