Köşe Yazıları

Sağlık Sigortası Nedir? Sağlık Sigortasının Önemi!

Sağlık Sigortası Nedir? Sağlık Sigortasının Önemi!  Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları! Detaylar Makale de ..

Sağlık Sigortası Nedir? Sağlık Sigortasının Önemi!

Sağlık Sigortası Nedir? Sağlık Sigortasının Önemi!  Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları! Pandemi ile birlikte önemi artan ve yoğun ilgi gören sağlık sigortalarındaki yükselişin başta tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) olmak üzere önümüzdeki dönemde de sürmesi bekleniyor. Türkiye Sigorta Birliği (TSB) verilerine göre, temmuz ayında pazar payı itibarıyla sağlık branşı, kasko branşını da geride bırakırken, artan taleple birlikte ciddi atılım yapan şirketler, 2022 hazırlıklarına şimdiden tamamladı.

 

Geçen ay, Sigortamedya’nın YouTube kanalı Sigorta Ekranı’na konuk olan sağlık branşının en büyük oyuncularından Anadolu Sigorta’nın, Genel Müdür Yardımcısı Kerem Erberk, tamamlayıcı sağlıkta, sigortalı sayısında 2.1 milyon kişiye ulaştıklarını söyledi. Artan talebin, sektörde 2022’de daha fazla mücadele gerektireceğine dikkat çeken Erberk, acentelerin ciddi desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Farkındalık düzeyi arttı

Pandemide hem şirketler hem de sigortalılar açısından farkındalık düzeyinin yükseldiğini belirten Erberk, “Pandemi, sigorta şirketlerinin taşın altına elini soktukları, sigortalıların farkındalık düzeyinin yükseldiği bir dönem oldu. Yaratmak istediğimiz farkındalık düzeyinde çok büyük mesafeler aldık. Temmuz rakamlarına baktığımızda tazminat ödemeleri 32 milyon TL’yi buldu” dedi. Anadolu Sigorta olarak tamamlayıcı sağlık sigortasında sigortalı açısından yüzde 80 büyüme oranına ulaşarak prim üretimini 2’ye katladıklarına dikkat çeken Erberk, yılı beklentilerinin çok üzerinde bir büyüme oranıyla kapatacaklarını vurguladı.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında talep arttıkça, anlaşmalı kurumların sayısının artacağını belirten Erberk, buna bağlı olarak verilen hizmetin kalitesinin daha da yükseleceğine işaret etti. Anadolu Sigorta olarak 400’ün üzerinde hastane ile anlaşmalarını olduğunu ifade eden Erberk, “Ayrıca 130 civarında da anlaşmalı tıp merkezi ile çalışıyoruz. Toplamda 600 civarında anlaşmalı kurum sayısına denk geliyor. Sektörde de aşağı yukarı aynı oranlarda seyrediyor. Network ağımızı genişlettikçe, geniş bir coğrafyaya hizmet verme şansımız artıyor” dedi.

Fiyat artışına gitmedik

Anadolu Sigorta olarak tamamlayıcı sağlık sigortasında fiyat artışına da gitmediklerini vurgulayan Erberk, “Sağlık sigortalarına ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla ilk kez sisteme dâhil olacak sigortalılarımızı yüksek ücretlerle ürkütmek istemedik. Bu noktada sürdürülebilirliğe inanıyoruz. Gücümüz yettiğince biz bu yükü kaldırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Sağlık Sigortası Nedir? Sağlık Sigortasının Önemi!  Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları!

AYRICA KÖŞE YAZILARI SAYFAMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BİR MAKALE BULABİLİRSİNİZ

Ayrıca SAĞLIK sayfamız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARD DERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Bu gönderi tarihinde yayınlandı 24/10/2021 21:00

Yeni Makaleler

Dolar Ne Olur ? 2023’te Dolar Ne Olacak?

Dolar Ne Olur ? 2023'te Dolar Ne Olacak? Dolar yükselir mi ? Dolar  düşer mi? Dolar fiyatı ne olur hakkında…

05/02/2023

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Ev yapımı elma sirkesi yapmak için gereken malzemeler nelerdir? En iyi Elma sirkesi tarifi makale de…

05/02/2023

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 – 2030!

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 - 2030! QNT coin hakkında en…

05/02/2023

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi! Madenlerin Ülkemiz İçin Önemi Nedir? Madencilik Faaliyetleri Nelerdir? İşte Türkiye'de Madencilik Sektörü.. Ekonomik Kalkınmada Madencilik…

05/02/2023

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler!

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler! Uzun Yaşamın Sırrı Nedir? Uzun Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız? Sağlıklı Bir Yaşam İçin Tavsiyeler!…

05/02/2023

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur?

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur? Her İncirde Arı Var Mı? İncirin faydaları nelerdir? İncirin oluşumunda arıların etkisi! İşte detaylar.. Basit bir…

04/02/2023

Web sitemizde size daha iyi hizmet verebilmek için çerezleri kullanıyoruz.

Devamını oku