Gezi Rehberi

Egenin Saklı Köyleri! Birgi Köyü..

Egenin Saklı Köyleri! Birgi Köyü.. Egenin En Güzel İlçeleri? Keşfedilmemiş Sahil Köyleri? Ege Sahil Köyleri! Egede Deniz Kenarı Köyler..

Egenin Saklı Köyleri! Birgi Köyü..

Baharın müjdecisi çiçekler tomurcuk açmaya, kuşlar şakımaya başladı bile. İstanbullular boğazın nazlı gelini erguvanları beklemeye koyuldu. Nevruz kutlamaları büyük bir coşkuyla geride kalmışken, Paskalya için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Özellikle minik kalpler bu yabancı kültüre daha aşina olduğundan, Paskalya’yı dört gözle bekler oldu. Okulların kısa bir ara verdiği Nisan ayında çocukların da dünyasına renk katacak renkli destinasyonlara kısa seyahatler son derece popüler. Bu destinasyonlardan biri de Ege’nin Saklı Köyleri.

Bugün İzmir, Türkiye’nin en keyifli şehirlerinden biri: sokakları palmiye ağaçlarıyla gölgeleniyor, yanlar güzel ve evler zarif. İran’a kadar uzanan “Kral Yolu”nun son durağı olan İzmir, turizm ve eğlencenin odak noktası olmaya devam ediyor. Kentin kıyı şeridi, sahil boyunca uzanan balık restoranları, barları, diskoları ve gece kulüpleri ile ünlüdür; hinterlandı ise sayısız antik uygarlığın hikayesini anlatan anıtlar ve harabeler bakımından zengindir.

Bu renkli tur programına İstanbul, Bursa, Balıkesir, Manisa ve İzmir olmak üzere çeşitli şehirlerden katılım mümkün. Ve sonrasında İzmir’den başlayarak adım adım memleketimizin gizli kalmış cevherlerimizi keşfetmeye başlıyoruz.

Egenin Saklı Köyleri! Birgi Köyü.. Egenin En Güzel İlçeleri? Keşfedilmemiş Sahil Köyleri? Ege Sahil Köyleri! Egede Deniz Kenarı Köyler.. 

Egenin Saklı Cenneti Birgi Köyü!

Osmanlı sivil mimarisinin günümüze yansıyan en güzel örneklerinden biri olan Birgi, uzun yıllar eski Türk boylarından Aydınoğuları beyliğine ev sahipliği yapmış. Cami-i Kebir mahallesinde gezerken mimariyi yakından inceleme fırsatı buluyoruz. 250 yıllık Çakırağa Konağı daha avlusundan girerken tarihten sırları fısıldamaya başlıyor.

Türk kültürünün en belirgin özelliği yıllarca güçlü donanması ve ordusu olmuştur. Bu gücün mimarlarından olan ve ilk Türk donanmasını kuran Gazi Umar Bey adına inşa edilen Gazi Umur Bey Anıtı da yine Birgi’de ziyaret edilmeyi bekleyen tarihi yapılardan. Bunun yanında Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii, Derviş Ağa Camii, Çukur Medrese ve tarihi Hamamı, Demirli Mağaza yine görülmeye değer yerler arasında.

Egenin Saklı Köyleri! Birgi Köyü.. Egenin En Güzel İlçeleri? Keşfedilmemiş Sahil Köyleri? Ege Sahil Köyleri! Egede Deniz Kenarı Köyler.. 

Ayrıca Gezi Rehberi sayfamız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Bu gönderi tarihinde yayınlandı 15/06/2022 10:00

Yeni Makaleler

Dolar Ne Olur ? 2023’te Dolar Ne Olacak?

Dolar Ne Olur ? 2023'te Dolar Ne Olacak? Dolar yükselir mi ? Dolar  düşer mi? Dolar fiyatı ne olur hakkında…

05/02/2023

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Ev yapımı elma sirkesi yapmak için gereken malzemeler nelerdir? En iyi Elma sirkesi tarifi makale de…

05/02/2023

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 – 2030!

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 - 2030! QNT coin hakkında en…

05/02/2023

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi! Madenlerin Ülkemiz İçin Önemi Nedir? Madencilik Faaliyetleri Nelerdir? İşte Türkiye'de Madencilik Sektörü.. Ekonomik Kalkınmada Madencilik…

05/02/2023

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler!

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler! Uzun Yaşamın Sırrı Nedir? Uzun Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız? Sağlıklı Bir Yaşam İçin Tavsiyeler!…

05/02/2023

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur?

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur? Her İncirde Arı Var Mı? İncirin faydaları nelerdir? İncirin oluşumunda arıların etkisi! İşte detaylar.. Basit bir…

04/02/2023

Web sitemizde size daha iyi hizmet verebilmek için çerezleri kullanıyoruz.

Devamını oku