WiFi Hızınızı Arttırmanın Yolları!

WiFi Hızınızı Arttırmanın Yolları!

WiFi Hızınızı Arttırmanın Yolları! WİFİ İnternet Hızlandırma! Telefonda WİFİ Hızlandırma! Evdeki İnterneti Hızlandırma! WİFİ Hızlandırma Ayarları!WiFi Hızınızı Arttırmanın Yolları! WİFİ İnternet Hızlandırma! Telefonda WİFİ Hızlandırma! Evdeki İnterneti Hızlandırma! WİFİ Hızlandırma Ayarları!WiFi Hızınızı Arttırmanın Yolları! WİFİ İnternet Hızlandırma! Telefonda WİFİ Hızlandırma! Evdeki İnterneti Hızlandırma! WİFİ Hızlandırma Ayarları!

WİFİ Bağlantısını Hızlandırmanın Yolları

Yavaş bağlantı hızının birçok olası nedeni vardır. Duvarlar ve zemin gibi fiziksel engeller kablosuz sinyalleri etkileyebilir. Cihaz ile erişim noktası arasındaki mesafe ve Wi-Fi ağınızı kullanan cihazların sayısı da bağlantı hızını etkiler. Yönlendiricinizin yüksekliğini yerden ayarlamak gibi basit şeyler bile performansını etkileyebilir. İhtiyacınız olan hız için ödeme yaptığınızdan emin olmak için İnternet servis sağlayıcınızla konuştuğunuzdan emin olun. Farklı sağlayıcılar farklı hızlar sunar ve bağlantı gereksinimlerinize en uygun pakete sahip olmayabilirsiniz.

WiFi Hızınızı Arttırmanın Yolları! WİFİ İnternet Hızlandırma! Telefonda WİFİ Hızlandırma! Evdeki İnterneti Hızlandırma! WİFİ Hızlandırma Ayarları!

İnternet bağlantınızın hızını üç ana faktör etkiler: yönlendiricinin yerleşimi, teknoloji ve ona bağlı cihazlar.

Wi-Fi Hızınızı Artırmak İçin Şu Adımları Deneyin:

  • Wİ-Fİ Bağlantısını Hızlandırmak için kablosuz yönlendiricinizi veya ağ geçidinizi evinizin ortasındaki açık bir alana yerleştirin.
  • Optimum performans için yönlendirici ayarlarınızı değiştirin.
  • En iyi kablosuz deneyimi için, en yeni Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) teknolojisi ile 5 GHz 802.11ax standardını (Wi-Fi 6) destekleyen yeni bir kablosuz yönlendirici ve bilgisayar düşünün.
  • Gerekirse, yönlendiricinizin kablosuz sinyalini artırmak için bir tekrarlayıcı veya menzil genişletici kurun.

WiFi Hızınızı Arttırmanın Yolları! WİFİ İnternet Hızlandırma! Telefonda WİFİ Hızlandırma! Evdeki İnterneti Hızlandırma! WİFİ Hızlandırma Ayarları!

WiFi Hızınızı Arttırmanın Yolları

1. Yönlendiricinizi açık bir yere yerleştirin. Wi-Fi tam olarak kablosuz olduğundan, bağlantı hızı mesafe, engeller (duvarlar, zeminler ve tavanlar gibi), elektronik parazit ve ağdaki kullanıcı sayısından etkilenir. Tüm bunlar, Wi-Fi bağlantı hızının yavaşlamasına katkıda bulunur.

Wİ-Fİ Bağlantısını Hızlandırma için ve en iyi sinyal için, kablosuz yönlendiriciyi duvarlardan ve engellerden uzakta, evinizin ana katında açık bir yere koyun. İdeal olarak, onu yerden, mobilyaların üzerine yerleştirmek isteyeceksiniz. Mikrodalgalar, bebek monitörleri ve kablosuz telefonlar gibi parazite neden olabilecek diğer elektronik cihazlardan uzak tutun. Ayrıca antenleri biri yatay diğeri dikey olacak şekilde dikey olarak yönlendirmeyi deneyebilirsiniz.

WİFİ Bağlantısını Hızlandırmanın Yolları! WİFİ İnternet Hızlandırma! Telefonda WİFİ Hızlandırma! Evdeki İnterneti Hızlandırma! WİFİ Hızlandırma Ayarları! 

Evinizin etrafındaki kablosuz ölü noktaların nerede olduğunu bilmek ister misiniz? Bunları test etmek için CloudCheck* gibi bir mobil uygulama kullanmayı deneyin. Ayrıca, sinyal gücünün en iyi olduğu yeri belirlemenize yardımcı olabilir, böylece yönlendiriciniz için iyi bir yer bulabilirsiniz. Kablosuz yönlendiriciniz için Wi-Fi feng shui olarak düşünün.

2. Mevcut Wi-Fi teknolojilerini kullanın. Teknolojiler hızla değişiyor ve kablosuz ağınızı hızlandırmanın en iyi yollarından biri en yeni donanımı kullanmak. Wi-Fi 6 (802.11ax), kablosuz teknolojide on yılı aşkın bir süredir en büyük sıçramadır ve PC’lerde, cep telefonlarında ve ev için yönlendiriciler ve ağ geçitlerinde daha yüksek hızlar, daha düşük gecikme süresi ve daha yüksek kapasite sağlar. 

Wireless-N (802.11n) ve Wireless-AC (802.11ac) gibi daha eski, daha düşük performanslı teknolojiler çoğu mobil cihazda ve IoT cihazında hâlâ bulunurken, diğer teknolojiler neredeyse eskimiştir.

Yeni Wi-Fi 6 yönlendiricileri, standart Wi-Fi 5 çözümlerinden yaklaşık 3 kat daha hızlı2 veri aktarım hızlarına sahiptir ve işlevsel olarak “çift bant” sunarlar, böylece daha eski kablosuz cihazların erişimi için kanalları serbest bırakabilirsiniz.

Ve elbette, WPA ile en yeni Wi-Fi’yi seçmek ve Wi-Fi ağınızı bir parola ile güvenceye almak isteyeceksiniz, böylece komşularınız filmlerini sizin kablosuz bağlantınız üzerinden izleyemeyecektir.

3. Cihazları sınırlayın ve ayarları optimize edin. Çevrimiçi oyunlar oynamak, görüntülü sohbetler yapmak ve film ve video akışı yapmak çok fazla bant genişliği kullanır ve bu Wi-Fi ağına bağlı herkes için İnternet hızını ve erişimini yavaşlatabilir. Bazı yönlendiricilerde, hangi uygulamaların İnternet bant genişliğine öncelikli erişimi olduğunu kontrol etmenize olanak tanıyan bir Hizmet Kalitesi (QoS) ayarı bulunur. Örneğin, çok sayıda toplantınız varsa görüntülü aramalara öncelik vermek ve buluttan dosya indirme işlemlerine öncelik vermek isteyebilirsiniz. Dosyalarınızı daha sonra her zaman alabilirsiniz, ancak önemli bir müşteri veya aile üyesiyle görüşmeyi bırakmak istemezsiniz.

Ayrıca, kablosuz yönlendiricinizin ürün yazılımı ve sürücülerinde en son güncellemelere sahip olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Birçok yeni yönlendirici yerleşik bir güncelleme işlemine sahip olsa da, bir güncellemeyi manuel olarak başlatmak için yönlendiricinizin ayarlarına erişmeniz veya hata düzeltmeleri için cihaz üreticinizin web sitesini ziyaret etmeniz gerekebilir.

WiFi Hızınızı Arttırmanın Yolları! WİFİ İnternet Hızlandırma! Telefonda WİFİ Hızlandırma! Evdeki İnterneti Hızlandırma! WİFİ Hızlandırma Ayarları!

Yönlendiricinizdeki kanal seçimine de ince ayar yapabilirsiniz. Varsayılan olarak, birçok kablosuz yönlendirici kanal 6’da çalışacak şekilde ayarlanmıştır. Bu, komşularınızın yönlendiricilerinin de kanal 6’da çalışıyor olabileceği ve bu kanala bağlı cihazların sayısı nedeniyle o kanalda tıkanıklığa neden olabileceği anlamına gelir. Wi-Fi Analyzer* veya Wi-Fi Scanner* gibi bir araç kullanmak, size gelişmiş İnternet hızı sağlayan daha fazla bant genişliğine sahip yönlendirici kanallarını belirlemenize yardımcı olabilir.

Yönlendiriciniz nispeten yeniyse, iki radyo frekansı arasında geçiş yapabilmelidir: 2,4 GHz (eski standart) ve 5 GHz (daha yeni standart). Akıllı kablosuz yönlendiriciler, siz ve ortamınız için en iyi frekansı seçebilir. Her frekansın birden çok kanalı vardır: 2,4 GHz’de 14 ve 5 GHz’de 30. Yani, yönlendiriciniz otomatik olarak frekanslar arasında geçiş yapma özelliğine sahipse, 44 kanal arasından seçim yapabilir. Optimum ayar için kanallar ve frekanslar arasında otomatik geçiş yapıp yapmadığını görmek için kablosuz yönlendirici ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

WİFİ Bağlantısını Hızlandırmanın Yolları! WİFİ İnternet Hızlandırma! Telefonda WİFİ Hızlandırma! Evdeki İnterneti Hızlandırma! WİFİ Hızlandırma Ayarları! 

Evdeki İnternet Nasıl Hızlandırılır?

Wi-Fi hızınızı artırmanın ve İnternet bağlantı aralığını genişletmenin daha fazla yolunu mu arıyorsunuz?

1. Bir kablosuz menzil genişletici kullanın

. Bu, bağlantıyı hızlandırmasa da, evinizin veya ofisinizin ölü noktalarına giden sinyali artırabilir. Örneğin, yönlendiriciniz evinizin birinci katındaysa, sinyali artırmak için başka bir kata bir kablosuz menzil genişletici eklemek isteyebilirsiniz. Kalın duvarların veya kablosuz sinyali engelleyebilecek diğer fiziksel yapıların olduğu alanlarda çok yardımcı olabilir.

2. Erişim noktaları ekleyin. Erişim noktalarını evinizin etrafında kablosuz bir ağ oluşturmak olarak düşünün. Kablosuz bir ağ oluşturmak için İnternet sinyallerini birbirlerine iletirler. Çok katlı geniş alanlar için yaratılmıştır.

3. Veri akışını hızlandırın. Bu görünmez kablosuz bağlantının günlük yaşamlarımız üzerinde büyük bir etkisi olabilir; ne kadar işimizi bitirebileceğimizi veya ne kadar arkamıza yaslanıp rahatlayabileceğimizi belirler. Hiç kimse kesilen görüntülü aramaları, dalgalı video akışını veya yavaş dosya indirmelerini istemez. Biraz bilgi birikimi, uygun yönlendirici ve biraz ısrarla, Wi-Fi bağlantı hızını iyileştirmek ve menzili genişletmek için 20, 40, 80 ve hatta 160 MHz seçenekleriyle kanal genişliğinizi artırmak için kablosuz yönlendiricinizin ayarlarını değiştirebilirsiniz.

WiFi Hızınızı Arttırmanın Yolları! WİFİ İnternet Hızlandırma! Telefonda WİFİ Hızlandırma! Evdeki İnterneti Hızlandırma! WİFİ Hızlandırma Ayarları!

AYRICA TEKNOLOJİ SAYFAMIZDA DA  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BİR ÇOK MAKALE MEVCUT ! GÖZ ATMANIZI TAVSİYE EDERİZ !

FLIPBOARD DERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Bu gönderi tarihinde yayınlandı 25/12/2022 17:16

Yeni Makaleler

Dolar Ne Olur ? 2023’te Dolar Ne Olacak?

Dolar Ne Olur ? 2023'te Dolar Ne Olacak? Dolar yükselir mi ? Dolar  düşer mi? Dolar fiyatı ne olur hakkında…

05/02/2023

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Ev yapımı elma sirkesi yapmak için gereken malzemeler nelerdir? En iyi Elma sirkesi tarifi makale de…

05/02/2023

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 – 2030!

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 - 2030! QNT coin hakkında en…

05/02/2023

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi! Madenlerin Ülkemiz İçin Önemi Nedir? Madencilik Faaliyetleri Nelerdir? İşte Türkiye'de Madencilik Sektörü.. Ekonomik Kalkınmada Madencilik…

05/02/2023

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler!

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler! Uzun Yaşamın Sırrı Nedir? Uzun Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız? Sağlıklı Bir Yaşam İçin Tavsiyeler!…

05/02/2023

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur?

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur? Her İncirde Arı Var Mı? İncirin faydaları nelerdir? İncirin oluşumunda arıların etkisi! İşte detaylar.. Basit bir…

04/02/2023

Web sitemizde size daha iyi hizmet verebilmek için çerezleri kullanıyoruz.

Devamını oku