Sağlık

Kore Güzellik Sırları

Kore Güzellik Sırları! Korelilerin Güzellik Sırları! Koreliler Neden Genç Kalıyor? Korelilerin Cildi Neden Bu Kadar Güzel? İşte 8 Madde Kore Güzellik Sırları!

Kore Güzellik Sırları

Güzellik editörleri yeni gelecek trendleri ararken, Koreli ve Koreli kadınlardan yararlanır. Bir düşünün: Kore bize BB kremleri, maskeleri ve cilt ürünleri konusunda öncülük etti. Konu güzellik olduğunda bu kadınlara bu kadar değer vermemizin nedeni, onların sadece hayal edebileceğimiz kusursuz bir cilde sahip olmalarıdır. Cidden, uzman hassasiyetiyle ve tonlarca makyaj yapılmadan Photoshoplanmış gibi görünen gerçek hayattaki tenlerden bahsediyoruz. İşte bu yazımızda da Kore kadınlarının pürüzsüz mükemmel cilde nasıl ulaştıklarının sırlarını veriyoruz! 

Kore Güzellik Sırları! Korelilerin Güzellik Sırları! Koreliler Neden Genç Kalıyor? Korelilerin Cildi Neden Bu Kadar Güzel? İşte 8 Madde Kore Güzellik Sırları! 

1. Duşta yüz masajı.

Her sabah duş alırken birkaç dakikanızı yüz masajına ayırarak rutininize başlayın. Buhar, gözeneklerinizi açmaya yardımcı olur, böylece kirden daha derinden ve daha hızlı kurtulabilirsiniz. Sadece yüzünüze değil, boynunuza da nazikçe masaj yaptığınızdan emin olun. Ardından hem yüz hem de boyun bölgesini yıkamak için bir yüz süngeri veya temizleyici kullanın.

2. Cildinizi beslemek için çay kullanın.

Sabah kahvenizi çay, özellikle yeşil veya ginseng kökü ile değiştirmeyi deneyin. Bu çaylar, vücudu temizlemeye ve sivilce dahil enflamatuar süreçlerle savaşmaya yardımcı olan faydalı maddeler ve antioksidanlar açısından zengindir.

3. Yüz egzersizi yapın.

Egzersiz sadece vücut için değil yüz için de yapılmalıdır. Doğru kozmetiklerle birlikte günlük yüz egzersizi ve masajı, yüzünüzü şekillendirmenize ve yaşlanma sürecini yavaşlatmanıza yardımcı olacaktır. Çene çizgisini, alnı ve boynu tanımlayan ve sıkılaştıran yüz egzersizlerini deneyin.

4. Küçük bir ritüel yapın.

Kore cilt bakımında en popüler ürünlerden biri çarşaf maskeleridir. Haftada en az bir kez 20 dakikalık bir kaplıca tedavisi ile kendinizi şımartın. Yüzünüzü yıkayın ve bir havluyla hafifçe kurulayın. Kağıt maske tipinizi seçin ve uyguladıktan sonra 20-30 dakika yüzünüzde bırakın. Bu süre zarfında bir fincan bitki çayı yapın, kokulu bir mum yakın, bir kitapla yerleşin ve kendinizi iş gününün endişelerinden uzaklaştırın. Ekranlarınızdan uzak durarak gözlerinizi dinlendirin: TV, bilgisayar, akıllı telefon vb. Rahatlatıcı müzik dinlemeyi ve meditasyon yapmayı deneyin. Ayrılan sürenin sonunda, maskeyi çıkarın ve talimat verildiyse yüzünüzü yıkayın. Son olarak, derin bir nemlendirici uygulayın.

Kore Güzellik Sırları! Korelilerin Güzellik Sırları! Koreliler Neden Genç Kalıyor? Korelilerin Cildi Neden Bu Kadar Güzel? İşte 8 Madde Kore Güzellik Sırları! 

5. Ürünleri uygun hareketlerle uygulayın.

Ürünlerin kendisi kadar önemli olan serum, krem, temizleyici vb ürünleri nasıl uyguladığınız da cilt üzerinde gözle görülür bir etkiye sahiptir. K-Beauty severler, ürünlerin cilde sürülmemesi veya bulaşmaması gerektiğini bilir. Bunun yerine, yüze parmak uçlarınızla dokunun veya yeşim rulo gibi bir uygulama aracı kullanın. Kısa bir yüz masajı için cildinize hafifçe vurun veya aleti küçük dairesel hareketlerle kullanın. Bu, kan dolaşımını uyarır ve cildin ürünleri daha etkili bir şekilde emmesine yardımcı olur.

6. Serum Uygulayın.

Cilt sorunlarınızla ilgilenen bir serum kullanın. Araştırmalara göre, serumlar yaşlanma karşıtı faydalar için en iyisidir ve hiperpigmentasyon, ince çizgiler, koyu lekeler ve kırışıklıklar gibi cilt sorunlarını azaltabilir. Az miktarda serum alın ve parmak uçlarınızla yüzünüzün her yerine hafifçe bastırın.

7. Göz Kremi Kullanın

Göz çevreniz son derece hassastır ve düzenli olarak kullandığınız serumlar ve yüz kremleriniz işe yaramayacaktır. Gözleriniz için o bölgeyi gün boyu nemlendirmek ve korumak için özel bir kreme ihtiyacınız var . Parmak uçlarınıza minimum miktarda göz kremi alın ve gözlerinizin iç köşelerinden dış köşelerine doğru uygulayın.

8. Güneş Kremi Uygulayın

Güneş yanıklarını, koyu lekeleri, ince çizgileri vb. önlerken cildinizi güneşin tehlikeli UV ışınlarından korumanız şarttır. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra güneş koruyucu uygulayın. Bir çalışma, yüz cildin en hassas bölgesi olduğundan ve dikkatle tedavi edilmesi gerektiğinden, en az SPF 30 olan bir güneş koruyucu ürün kullanmanız gerektiğini önermektedir.

Kore Güzellik Sırları! Korelilerin Güzellik Sırları! Koreliler Neden Genç Kalıyor? Korelilerin Cildi Neden Bu Kadar Güzel? İşte Bilmeniz Gereken Kore Güzellik Sırları! 

Ayrıca SAĞLIK sayfamız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz.

Bu gönderi tarihinde yayınlandı 24/12/2022 19:44

Yeni Makaleler

Dolar Ne Olur ? 2023’te Dolar Ne Olacak?

Dolar Ne Olur ? 2023'te Dolar Ne Olacak? Dolar yükselir mi ? Dolar  düşer mi? Dolar fiyatı ne olur hakkında…

05/02/2023

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Ev yapımı elma sirkesi yapmak için gereken malzemeler nelerdir? En iyi Elma sirkesi tarifi makale de…

05/02/2023

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 – 2030!

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 - 2030! QNT coin hakkında en…

05/02/2023

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi! Madenlerin Ülkemiz İçin Önemi Nedir? Madencilik Faaliyetleri Nelerdir? İşte Türkiye'de Madencilik Sektörü.. Ekonomik Kalkınmada Madencilik…

05/02/2023

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler!

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler! Uzun Yaşamın Sırrı Nedir? Uzun Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız? Sağlıklı Bir Yaşam İçin Tavsiyeler!…

05/02/2023

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur?

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur? Her İncirde Arı Var Mı? İncirin faydaları nelerdir? İncirin oluşumunda arıların etkisi! İşte detaylar.. Basit bir…

04/02/2023

Web sitemizde size daha iyi hizmet verebilmek için çerezleri kullanıyoruz.

Devamını oku