Psikoloji

Ben Neden Sevilmiyorum?

Neden Sevildiğini Hissetmiyorsun?

Ben Neden Sevilmiyorum? Neden Sevildiğinizi Hissetmiyorsunuz ve Bu Konuda Ne Yapabilirsiniz? Detaylar makale de …

Hepimiz sevildiğimizi hissetmek isteriz. Dolayısıyla partneriniz tarafından sevilmediğinizi hissettiğinizde ya da yaşamınızda ya da ilişkinizde aldığınızdan daha fazla sevgiye ihtiyaç duyduğunuzu fark ettiğinizde, bu çok yalnız, boş ve hatta belki incitici olabilir. Ama şu anda aşka ihtiyacın olmasının nedeni düşündüğün şey değil.

Neden Sevildiğini Hissetmiyorsun?

Eşiniz veya dünyadaki başkaları tarafından sevildiğini hissetmenin sırrı şaşırtıcı derecede basittir: Önce kendinizi sevin.

Gözlerini devirme. Gerçek şu ki, içinizde yeterince sevgi hissetmediğinizde -yeterince iyi, yeterince sevimli, yeterince akıllı, herhangi bir şeyi yeterince hissetmediğinizde- varsayılan yolunuz, başka birinin size bunu hissettirmesini sağlamaya çalışmaktır. yol. “Beni severlerse sevildiğimi hissedeceğim ” diye düşünürsünüz .

Ne yazık ki, bu şekilde çalışmıyor. Sevgiyi dışarıda sağlamaya çalışmak, insanların peşinden koşmamıza ve sevgilerini talep etmemize neden olur. Ama bu bizi kovalamakla yetiniyor. Sana asla istediğin aşkı vermeyecek. (Düşünmek için bir dakikanızı ayırın: Aşkın peşinden koşmak kaç kez işinize yaradı? Tam olarak benim demek istediğim.)

Çünkü başkası tarafından sevildiğini hissetmenin sırrı kendini sevmektir. Önce kendini sevdiğinde, geri kalan her şey yerine oturacaktır.

Ben Neden Sevilmiyorum? Ben Neden Sevilmiyorum? Ben Neden Sevilmiyorum?

Sevgiye İhtiyaç Duyma Sorunu

Her şeyden önce, koşulsuz sevginin sevgiyi karşılık beklemeden, karşılık beklemeden vermek olduğunu bilmek önemlidir . Partnerinizden sürekli olarak sevgiye, ilgiye, onaya ve onaylamaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, bu duygusal bağımlılıktır – aşk değil.

Bu, soğuk ve empatiden yoksun bir eşe katlanmak zorunda olduğumuz anlamına gelmiyor ve hepimiz sevgiyle davranılmayı hak ediyoruz. Mesele şu ki, kendimiz hakkında nasıl hissettiğimiz, ortaklarımızın davranışlarına dayanmamalıdır.

Başkalarından yaşadıklarımız, kendi içimizde yaşadıklarımızın bir yansımasıdır. Başka birinin sevgisi için çaresiz hissediyorsanız, bu, umutsuzca kendinizi sevmeye ihtiyaç duyduğunuzun bir işaretidir. Doldurmaya çalıştığın bir boşluk var ama gerçek şu ki, o boşluğu ancak sen doldurabilirsin. Bu ihtiyacı içinize doldurdukça -kendinizi daha çok sevdikçe- başkalarından da daha fazla sevgi hissedeceksiniz.

Öz-sevgi, bir hata yaptığınızda kendi kendinize nasıl konuştuğunuzdan, uyumak için kendinize yeterince zaman ayırmanıza, kendinizi yoksun hissetmek yerine beslenmiş hissetmenizi sağlayan yiyecekler yemeye kadar her şeydir. Kendini sevme, derinden önemsediğiniz birine davrandığınız gibi kendinize davranmanın basit ama derin eylemidir.

Bu kavramı kendi hayatımda derinden deneyimledim. Geçmişte, kendimi yeterince iyi hissetmediğim zamanlarda, umutsuzca bir başkası tarafından, özellikle de romantik bir eş tarafından sevildiğimi hissetmek isterdim. Yapmamaya çalışsam da, sevildiğimi hissedebilmeyi umarak bir erkeğin sevgisini kavrar ve ona sarılırdım. Aşkının cevap olduğunu düşündüm ve eğer onu bir anlayabilirsem her şey yerli yerine oturacaktı. Bu gerçeklerden daha fazla olamazdı.

Sonunda, bir ton iç arama ve içsel çalışmanın ardından gerçek gerçeği anladım ve kendimi sevmeye odaklanmaya başladım. Sonra ne oldu?

İçimdeki aşk büyüdükçe, başkalarından hissettiğim aşk da büyüdü.

Aslında, doğrudan ilişkiliydi.

Bunca zaman aşkı dışarıdan almaya çalıştım ve bu asla işe yaramadı . Ama kendimi el üstünde tutmaya başladığımda, başkaları tarafından el üstünde tutulma deneyimi çok doğal geldi. Artık aşk için başkalarının peşinden koşmak zorunda değildim; Sadece sevgiyi kendi içimde hissetmek için gerekli çalışmaları yapmam gerekiyordu, gerisi zaten kendiliğinden halloldu.

İçsel olarak kendimi dolu, güzel ve muhteşem hissetmeye başladığımda, başkalarının bunları benim için her zamankinden daha büyük bir şekilde hissettiğini deneyimledim. Duygularımı kabul ettiğim ve mücadele ettiğimde kendime karşı nazik olduğum için, aynısını benim için yapan başkalarıyla karşılaştım.

Ben Neden Sevilmiyorum? Ben Neden Sevilmiyorum? Ben Neden Sevilmiyorum?

Sevildiğimizi Nasıl Hissederiz?

İçsel deneyimlerimiz, ilişkilerimizde bize yansıtılır; bu nedenle, her zaman yapabileceğiniz en iyi şey, içinde aşkı bulmaktır. Şüpheye düştüğünüzde, kendinizi sevin.

Şimdi, kendini sevmek bir süreçtir. Bir kez yapıp, listeden kontrol edip gitmeniz iyi olmaz. Bu bir yaşam tarzı.

Vücudunuzu değiştirmek istiyorsanız, diyetinizi ve egzersiz rutininizi değiştirmelisiniz. Kalbinizi değiştirmek istiyorsanız aynı şey: Bir plan yaparsınız ve onun için gidersiniz. Bu birçok şeyi içerebilir:

  • Sizi yükselten insanlarla iletişim halinde olmak
  • İç diyaloğunuzu daha hoş, daha nazik sözlerle değiştirmek
  • Güvensizliklerinizi anlamanıza yardımcı olabilecek bir terapist veya koçla çalışmak
  • Kendini sevme ve güçlendirme hakkında kitaplar okumak

İlişkilerde tamamen değer verildiğini ve sevildiğini hissetmek istediğini biliyorum. Ama gerçek şu ki, diğer insanların senin hakkında ne hissedeceğini kontrol edemezsin. Sevildiğini hissetmek için başkalarına bağımlı olduğunda, kovalamak için çok zaman harcayacaksın ve bu arada kendin hakkında daha da kötü hissedeceksin. Ama sevildiğini

hissetmenin kaynağı sen olduğunda , artık başkalarının sevgisine ihtiyacın kalmaz. Ve harika bonus? İnsanlar mutlu, kendine güvenen ve değerlerine oturan insanlara çok daha fazla çekilir.

Daha çok sevildiğini hissetmek söz konusu olduğunda, değişim senin içinde başlar. Kendinize, başkaları tarafından size davranılmasını istediğiniz gibi davranın ve gerisi tam yerine oturacak.

Ben Neden Sevilmiyorum? Ben Neden Sevilmiyorum? Ben Neden Sevilmiyorum?

FLIPBOARD DERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

AYRICA PSİKOLOJİ SAYFAMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BİR MAKALE BULABİLİRSİNİZ.

Bu gönderi tarihinde yayınlandı 17/01/2023 18:21

Yeni Makaleler

Dolar Ne Olur ? 2023’te Dolar Ne Olacak?

Dolar Ne Olur ? 2023'te Dolar Ne Olacak? Dolar yükselir mi ? Dolar  düşer mi? Dolar fiyatı ne olur hakkında…

05/02/2023

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Ev yapımı elma sirkesi yapmak için gereken malzemeler nelerdir? En iyi Elma sirkesi tarifi makale de…

05/02/2023

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 – 2030!

Quant Coin Nedir? QNT Coin Yorum, Analiz ve Fiyat Tahmini! QNT Coin Geleceği 2023 - 2030! QNT coin hakkında en…

05/02/2023

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi

Ekonomik Kalkınmada Madencilik Sektörünün Önemi! Madenlerin Ülkemiz İçin Önemi Nedir? Madencilik Faaliyetleri Nelerdir? İşte Türkiye'de Madencilik Sektörü.. Ekonomik Kalkınmada Madencilik…

05/02/2023

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler!

Uzun Ve Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler! Uzun Yaşamın Sırrı Nedir? Uzun Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız? Sağlıklı Bir Yaşam İçin Tavsiyeler!…

05/02/2023

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur?

İncir Meyvesi Nasıl Oluşur? Her İncirde Arı Var Mı? İncirin faydaları nelerdir? İncirin oluşumunda arıların etkisi! İşte detaylar.. Basit bir…

04/02/2023

Web sitemizde size daha iyi hizmet verebilmek için çerezleri kullanıyoruz.

Devamını oku