Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Kripto Paralar Neden Düşüyor? Coinler Ne Zaman Yükselişe Başlayacak? Coin Yatırımıİçin En Doğru Zaman Ne Zaman! Detaylar makale de...
Kripto Paralar Neden Düşüyor? Coinler Ne Zaman Yükselişe Başlayacak? Coin Yatırımıİçin En Doğru Zaman Ne Zaman! Detaylar makale de...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Paralar Neden Düşüyor? Coinler Ne Zaman Yükselişe Başlayacak? Coin Yatırımıİçin En Doğru Zaman Ne Zaman! Detaylar makale de…

GÜNCELLEME: 16 Haziran 2022: Bitcoin Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesine düşerek kripto para fiyatları bu hafta sonu tekrar düştü. Düşüşler, sadece bir ay önce benzer fiyat hareketlerinden sonra geldi (aşağıdaki orijinal hikayeye bakın)

Bitcoin fiyatları, kripto piyasasının 160 milyar sterlinden fazla kaybettiği ve ABD’li kripto borç veren Celsius Network’ün tüm para çekme işlemlerini askıya aldığı bir hafta sonundan sonra bu sabah 20.000 sterlin altına düştü.

Ethereum (ETH) de Cuma günü yaklaşık 1.400 £ ‘dan 1.000 £’un altına düştü. Cardano (ADA) Cuma günkü 51p’den bu sabah 40p’ye düşerek benzer bir kaderi paylaştı.

Kripto Paralar Neden Düşüyor? Coinler Ne Zaman Yükselişe Başlayacak? Coin Yatırımıİçin En Doğru Zaman Ne Zaman! Detaylar makale de…


Bitcoin (BTC) bu hafta yaklaşık 12 ayda ilk kez 33.000 doların altına düştüğünden ve Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) da düşerken, kripto piyasası çöküyor gibi görünüyor – veya en azından büyük bir düzeltmeden geçiyor.

Eski yatırım özdeyişi ‘dipten satın al’ göz önüne alındığında, yatırımcılar bunun uzun vadeli bir ayı piyasası yerine geçici bir düşüşe işaret etmesi umuduyla artık değişken kripto piyasasının bir parçasını arıyor olabilir.

Şimdi satın alma zamanının geldiğini düşünüyorsanız, burada önceki trendlere, bazı uzman görüşlerine ve kripto para biriminde yeniyseniz satın almayla ilgili ipuçlarına bir göz atın .

Kripto Paralar Neden Düşüyor? Coinler Ne Zaman Yükselişe Başlayacak? Coin Yatırımıİçin En Doğru Zaman Ne Zaman! Detaylar makale de…

önemli kayıplar

Aydan aya*, BTC’nin fiyatı bugün %20’den fazla düşüşle yaklaşık 32.000 USD’ye düştü. Kasım 2021’de 69.000 dolara kadar işlem gördü. %50’den fazla düşüş önemli kayıpları temsil eder.

ETH, geçtiğimiz ay Bitcoin’e benzer kayıplar gördü ve yaklaşık 2.400 USD’ye düştü, Cardano (ADA) daha da kötü yaşadı ve neredeyse üçte bir (%32) düşüşle 0.69 USD’ye düştü.

Bu, Bitcoin’in değerinin %80’ini kaybettiği 2018 çöküşünün ciddiyetine henüz uymasa da uzmanlar, BTC’yi elinde tutanlar için işlerin daha da kötüleşebileceğini söylüyor.

Birleşik Krallık finans düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesini (FCA) kripto yatırımcılarına tekrar tekrar uyarılar vermeye sevk eden işte bu tür kayıplar. Geri dönüş garantisi olmadığını ve insanların yatırım yaptıkları her şeyi kaybetmeye hazır olmaları gerektiğini söylüyor.

Enflasyon, kriz ve savaş

Otomatik kripto ticaret platformu Coinrule’nin kurucu ortağı Oleg Giberstein, kriptonun ekonominin diğer bölümleriyle aynı streslerden geçtiğini ve bunun fiyatların düşmesine yol açtığını düşünüyor.

“Düşen sadece kripto değil, her şey düşüşte ve önümüzdeki 6-12 ay boyunca ekonomik görünüm kötü. Merkez Bankaları, yavaş ekonomik büyüme ve yüksek enflasyon açısından kaya ile çetin yer arasında. Dolayısıyla yatırımcılar kripto ve teknoloji hisseleri gibi ‘riskli’ varlıklardan kaçıyorlar.”

Bu gerilemenin uzun vadeli bir trendin mi yoksa geçici bir düşüşün mü başlangıcı olduğuna gelince, Giberstein pazarın iki yıla kadar zorlu kalabileceğine inanıyor, ancak bu süre zarfında ek şeyler daha da kötüleşebilir.

Kripto borsası Luno’dan Sam Kopelman, Bitcoin ve diğer madeni paraların talihsizliklerinin tek başına gerçekleşmediğini kabul etti: “30.000 doların altına düşmek, bitcoin’i önemli bir destek seviyesinin uçurumunda bırakır. Bitcoin bu destek seviyesinin altına düşerse, herhangi bir önemli hareketten önce 25.000 ABD Dolarına kadar düşebilir.

“Yatırımcılar dün küresel hisse senetleri Haziran 2020’den bu yana en kötü günü yaşarken, yönetim kurulu genelinde varlıklarını düşürdü. Piyasa, Avrupa’daki askeri çatışmanın yanı sıra hızla yükselen ABD faiz oranlarının sonuçlarıyla mücadele ediyor.”

ABD Çalışma Bakanlığı ve Birleşik Krallık Ulusal İstatistik Ofisi’nden bu hafta açıklanacak olan enflasyon bilgilerinin faiz oranları ve dolayısıyla kripto fiyatları üzerinde zincirleme etkisi olması muhtemel.

Kopelman, ABD ve İngiltere’deki raporların önümüzdeki haftalarda piyasa hareketlerine daha fazla açıklık getirmesi gerektiğini, ancak önümüzdeki haftanın dalgalı bir seyir beklediğini söyledi.

Kripto Paralar Neden Düşüyor? Coinler Ne Zaman Yükselişe Başlayacak? Coin Yatırımıİçin En Doğru Zaman Ne Zaman! Detaylar makale de…

‘Dipten satın almak’ iyi bir strateji midir?

‘Düşüşü satın al’ ilkesi, fiyat düşüşlerinin zaman içinde kendilerini düzelten geçici sapmalar olduğu varsayımına dayanır. Dip alıcıları, göreli bir indirimle satın alarak ve fiyatlar tekrar yükseldiğinde ödülleri toplayarak düşüşlerden yararlanmayı umuyorlar.

Kripto piyasaları değişkendir, bu nedenle uzun vadeli bir trend haline gelebilecek bir düşüş bir yana, herhangi bir fiyattan kripto para satın almak risklidir. Fiyatlar önceki seviyelere dönebilirken, daha da düşebilir ve yatırımınızı su altında bırakabilir.

Geçmiş bir başlangıçsa, o zaman mevcut düşüş (veya bakış açınıza bağlı olarak çöküş), fiyatların düşüş öncesi seviyelere dönmeden ve hatta sonbaharda zirve yapmadan önce benzer seviyelere düştüğü geçen yıl olduğu gibi geri dönebilir. Ama tabii ki olmayabilirler.

Özellikle Bitcoin fiyatları bugüne kadar bir dereceye kadar mevsimsellik gösterdi ve yaz başında geri sıçramadan önce ilkbaharda daha az veya daha fazla değere düştüğü görülüyor. Bununla birlikte, her türlü yatırımda olduğu gibi, kripto para birimlerinin öngörülemeyen dünyasını bırakın, geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.

Oleg Giberstein şunları söyledi: “Birçok acemi yatırımcı ‘düşen bıçakları yakalamaya’ çalışırken yandı”.

“Düşüşü satın almaya” kararlı olanlara, her ay BTC veya ETH satın almak için kullanabilecekleri bir miktar paraya karar vermelerini ve önümüzdeki iki yıl içinde fiyatlara ne olacağı konusunda çok fazla endişelenmemelerini tavsiye ediyor.

Wirex dijital borsasından Pavel Matveev, alıcılara bahislerini hedge etmelerini tavsiye ediyor. “Riskleri azaltmak için kripto portföylerinizi farklı altcoinlerle çeşitlendirmek önemlidir” dedi.

Kripto Paralar Neden Düşüyor? Coinler Ne Zaman Yükselişe Başlayacak? Coin Yatırımıİçin En Doğru Zaman Ne Zaman! Detaylar makale de…

Sorumluluk Reddi: Bu makale alım satım tavsiyeleri sunduğu şeklinde değerlendirilmemelidir. Kripto para piyasası, yüksek oynaklık ve ara sıra keyfi hareketlerden müzdariptir. Herhangi bir yatırımcı, bir yatırım taahhüdünde bulunmadan önce birden fazla bakış açısı araştırmalı ve tüm yerel düzenlemelere aşina olmalıdır.

Ayrıca Kripto Para Analizlerive Kripto Para Haberleri  sayfalarımız da  ilginizi çekebilecek bir çok makale mevcut, göz atmanızı tavsiye ederiz !

FLIPBOARDDERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!