Cinsellik Olmadan Evlilik Olur Mu?

Cinsellik Olmadan Evlilik Olur Mu? Evlilikte Cinsellik Yüzde Kaç Önemlidir? Evlilikte Cinselliğin Önemi Nedir? Cinsellikte Doğrular Ve Yanlış Bilinenler.. 
Cinsellik Olmadan Evlilik Olur Mu? Evlilikte Cinsellik Yüzde Kaç Önemlidir? Evlilikte Cinselliğin Önemi Nedir? Cinsellikte Doğrular Ve Yanlış Bilinenler.. 
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cinsellik Olmadan Evlilik Olur Mu? Evlilikte Cinsellik Yüzde Kaç Önemlidir? Evlilikte Cinselliğin Önemi Nedir? Cinsellikte Doğrular Ve Yanlış Bilinenler..

Cinsellik Olmadan Evlilik Olur Mu?

Cinsellik, psikolojik ve fiziksel sağlığımızın hemen hemen her yönüyle ilgilidir. Çalışmalar özgüvenden, kaygıya, kardiyovasküler sağlığa ve hatta uzun ömürlülüğe kadar her şeyi iyileştirdiğini gösteriyor. Seks, bozulan bir ilişkiyi düzeltemese de, araştırmalar duygusal yakınlığı artırdığını ve partnerlerin birbirlerinin eksikliklerini daha iyi tolere etmelerini sağladığını gösteriyor. Mevcut ” cinsel durgunluğun” (popüler medya tarafından etiketlendiği şekliyle) muhtemelen birçok nedeni vardır. Bununla birlikte, büyük bir suçlu, birçok insanın cinsel istekle mücadele ettiğini bildirmesidir. Seksin bizim ve ilişkimiz için iyi olduğunu biliyoruz, ama ona sahip olmayı nasıl isteriz?

Cinsellik Olmadan Evlilik Olur Mu? Evlilikte Cinsellik Yüzde Kaç Önemlidir? Evlilikte Cinselliğin Önemi Nedir? Cinsellikte Doğrular Ve Yanlış Bilinenler.. 

Kadınlar tarafından bildirilen en yaygın cinsel sorundur ve erkekler tarafından bildirilen cinsel kaygıların başında gelir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, daha uzun ereksiyon ve artan libido vaat eden çok sayıda düzenlenmemiş cinsel güçlendirici karışım artık benzin istasyonlarında ve internette satın alınabilir. Çoğu cinsel işlev bozukluğu türünde olduğu gibi, bir kişinin libidosunu iyileştirmenin önündeki engel, etkili tedavi seçeneklerinin olmaması değil birçok meşru seçenek var daha ziyade insanların bu konuyu doktorları veya eşleriyle konuşmaktan çok utangaç olmalarıdır. Konuyla ilgili farkındalık ve eğitimden yoksundurlar ve sonuç olarak utanırlar.

Aşağıda, düşük cinsel isteği ele almanın yedi etkili yolu bulunmaktadır. Bu yaklaşımlardan bazıları fizyolojik faktörleri ele alır, bazıları psikolojik sorunları ele alır ve diğerleri ilişki dinamiklerini ele alır. Sizin için en uygun yaklaşım, sizinle en alakalı faktörlere bağlı olacaktır.

Cinsellik Olmadan Evlilik Olur Mu? Evlilikte Cinsellik Yüzde Kaç Önemlidir? Evlilikte Cinselliğin Önemi Nedir? Cinsellikte Doğrular Ve Yanlış Bilinenler.. 

Cinsel Hayatın Devamlılığı İçin Yapılması Gerekenler

  1. Daha iyi, daha zevkli seks yapmaya odaklanın. Cinsel arzunun en büyük göstergelerinden biri, özellikle aynı partnerle önceki cinsel deneyimlerimizin kalitesidir. Basitçe söylemek gerekirse, kimse kötü seks istemez. Yaptığınız seksin kalitesini artırmanın en iyi yolu, cinsel iletişime odaklanmaktır. Kendi vücudunuzu ve size neyin iyi geldiğini tanıyın, böylece bunu bir ortağa gösterebilir veya açıklayabilirsiniz. Yenilik tanıtın.
  2. Cinsel utanç ve suçluluk konularını ele alın. Pek çok insan, seks, mastürbasyon ve hazzın doğası gereği günah olduğu konusunda ısrar eden mesajlarla çevrili bir saflık kültürü içinde büyüdü. Vücutlarının ve cinsel organlarının utanç verici ve utanç verici olduğu öğretildi. Onlara seksin tek bir amaca -üreme- hizmet ettiği ve seks için zevk gibi başka herhangi bir nedenin yanlış olduğu öğretildi. Ne yazık ki, bu olumsuz, utanç verici inançlar, cinsel arzuyu kişinin zihninde tek bir şeyle ilişkilendirerek baltalıyor: suçluluk. Bunun gibi mesajlardan kurtulmakta güçlük çekiyorsanız, bir akıl sağlığı danışmanıyla konuşmayı düşünün.
  3. Kullanmakta olduğunuz ilaçlar hakkında doktorunuzla konuşun. Seçici serotonin geri alım inhibitörleri ( SSRI’ler ), anksiyete ve depresyonu tedavi etmek için sıklıkla reçete edilen bir ilaç sınıfıdır. Bu ilaçlar son derece yardımcı olabilse de, genellikle libidoyu azaltırlar. Bu yan etki genellikle birkaç ay sonra düzelir, ancak mücadele etmeye devam ederseniz, doktorunuzla libido azaltıcı etkileri olmayan (var olan) alternatif ilaçlar hakkında konuşun.
  4. Daha iyi uyu. Seks ve uyku karşılıklı bir ilişkinin tadını çıkarır. Araştırmalar, orgazmın insanların yüzde 90’ından fazlasında uyku kalitesini iyileştirdiğini gösteriyor. Çalışmalar ayrıca, ne kadar iyi dinlenirseniz, o kadar çok seks isteyeceğinizi gösteriyor. Bu nedenle, hepsini yapmaya çalışmak yerine yatakta uyuyarak daha fazla saat geçirmeye öncelik verin. Tutarlı bir saatte yatarak, serin ve karanlık bir odada uyuyarak ve yatmadan önce alkol ve teknolojiyi sınırlayarak iyi bir uyku hijyeni uygulayın.
  5. İlişkinizin eşit hissettirmesi için çalışınJournal of Sex Research’te yayınlanan yeni bir araştırma, ilişki eşitliğinin kadın cinsel arzusunun önemli bir belirleyicisi olduğunu gösteriyor. Partnerinizle sorumlulukları olabildiğince eşit bir şekilde paylaşın. Çocuklar da dahil olmak üzere bir haneyi yönetmeye harcanan duygusal ve görünmez emeğin büyük bedelini kabul edin. Kimin neyi ne zaman üstleneceği hakkında konuşmalar yapın. Partnerinizin yaptığı her şey için takdirinizi gösterin ve onun da aynı şeyi yaptığından emin olun.
  6. Kötü vücut imajını ele alın. Zayıf vücut imajı, libidoyu kolayca baltalayabilir. Yine de, her gün medyada, bizi kendimizi karşılaştırmaya teşvik eden, mükemmel bir şekilde oturan vücutların görüntüleri tarafından bombardımana tutuluyoruz. Bu görüntülerin airbrush olduğunu ve çoğu zaman gerçek olmadığını kabul edin. Vücudunuzun yapabileceği inanılmaz şeyleri takdir edin. Her yönünü sevmek zorunda değilsiniz ama kendinize şefkat göstermeyi ve kabullenmeyi hedefleyin.
  7. Algınızı değiştirin . Filmler ve medya bize mutlu çiftlerin her zaman birbirlerinin kıyafetlerini yırtmak istediğini öğretiyor. Ancak gerçek şu ki, cinsel arzu genellikle kendiliğinden olmaktan çok tepkiseldir. Bu, öznel cinsel uyarılma deneyiminin genellikle bir kişinin vücudunun cinsel arzunun fizyolojik belirtilerini göstermeye başlamasından sonra geldiği anlamına gelir. Biraz spor salonuna gitmeye benzer: İlk başta, başlamak için biraz zihinsel zorlama gerekir. Ancak işler bir kez harekete geçtiğinde, kendinizi harika hissetmeye başlarsınız ve denediğiniz için mutlu olursunuz. Başlangıçtaki zihinsel zorlamayı, ilgilenmediğinizin bir işareti olarak yorumlamayın. Bazen kendinize zaman vermek ve oraya varacağınıza güvenmekle ilgilidir.

Cinsellik Olmadan Evlilik Olur Mu? Evlilikte Cinsellik Yüzde Kaç Önemlidir? Evlilikte Cinselliğin Önemi Nedir? Cinsellikte Doğrular Ve Yanlış Bilinenler.. Cinsellik Olmadan Evlilik Olur Mu? Evlilikte Cinsellik Yüzde Kaç Önemlidir? Evlilikte Cinselliğin Önemi Nedir? Cinsellikte Doğrular Ve Yanlış Bilinenler..

FLIPBOARD DERGİLERİMİZİ OKUMAYI UNUTMAYIN !

Google News üzerinden de anlık paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz !

AYRICA KÖŞE YAZILARI SAYFAMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BİR MAKALE BULABİLİRSİNİZ. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

Giriş Yap

Bilgipop ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!